Проблем с Airbag на Голф 5

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
axus
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 30 яну 2013 13:12
Автомобил: VW Golf 5 2005 2.0 TDI DSG
Двигател:

Проблем с Airbag на Голф 5

Мнениеот axus » Пет 13 сеп 2013 19:15


Здравейте,

Имам следния проблем, преди месец се случи невъзможното, една химикалка ми влезе от горното отделение на жабката в перката на климатика, под жабката. Наложи се да разглобим цялата жабка, за да стигнем до перката и в крайна сметка успяхме да измъкнем химикалката. За съжаление докато всичко беше разглобено дадох на контакт, за да се опитаме да отворим клапите и тогава светна грешка на таблото за Airbag. Сглобихме всичко - грешката не спря да свети, днес закарах колата на диагностика да я изчистят защото мислех, че грешката просто не е от тези които се трият сами. След изчистването на грешката палих два пъти колата и всичко беше наред, но на тръгване от работа светна отново, което ме навежда на мисълта, че нещо не е свързано както трябва. Дали може да ме насочите кое по-точно да гледам като я разглобя отново, защото е неизбежно.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
ingenera7
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 25 дек 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с Airbag на Голф 5

Мнениеот ingenera7 » Сря 09 авг 2017 21:34


Абсолютно същото се случи и при мен. Пак с химикалка. Моля за съвет ако проблема е решен


Потребителски аватар
MomchilKolev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 фев 2016 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Airbag на Голф 5

Мнениеот MomchilKolev » Чет 10 авг 2017 1:11


Имах подобен проблем ,но се получаваше от рязко дърпане на предна дясна седалка(това се на автомивка от момчетата)
Имам програма за чистене на грешки и чиста и веднага се появява.
Прочетох във форумът и аз си намерих проблемът много бързо
Едната връзка под предна дясна седалка се е разместила.Визуално нищо не може да се разбере.Поразмърдах ги кабелите който се свързват с жълта връзка (намират се под седалката и се отваря под килимът или как да го нарека велур едно малко място и там се бърка и се намират връзките) поразюесрих изчистих и всичко заспа.
При мене това беше проблемът.
При вас ще е пак някоя връзка.Започнете със седалките и така)
Правете всичко при откачен акомулаторът да не стане беля.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kovrovec, petar_a и 302 госта