Golf MK4 1.6 AKL - Показания на дебитомер

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Golf MK4 1.6 AKL - Показания на дебитомер

Мнениеот plamski3 » Пон 28 окт 2013 15:15


Привет, колеги!
Може ли някой да сподели какви са показанията на дебитомера на Голф 4 1.6 АКЛ при запален двигател на свободна ?

При мен са:

дебитомер.png



Знаете ли какво означава, ако Intake Air Mass не е в границите, а е по-малко?
Може ли това да окаже влияние на вървежа на колата?

Мога ли да пробвам какво ще стане с дебитомер от дизелов голф 4 - 110к.с. ?
Съвместими ли са двата дебитомера?

Благодаря!




Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот plamikcho » Пон 28 окт 2013 15:35


Здравей, колега!

При мен тези стойности са:

1. 800 /min
2. 97.65 mg/str
3. 2.9 ms
4. 1.42 g/s

Не съм сигурен дали това са идеалните стойности обаче :exclaim . Ако Intake Air Mass е по-малко, това би довело до лоша смес и последиците от това - понижена мощност, по-висок разход.
Мисля, че дебитомер от дизелов Голф няма да е съвместим с този на АКЛ (не съм сигурен на 100% :exclaim ). Като си търсих дебитомер, ми излизаха различни по външен вид и номер. Имам един китайски от ибей, с който ми работи странно колата (но не съм го слагал за проба след като смених о-пръстените и въздуховода). Ако искаш мога да ти го дам за проба.


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот plamski3 » Пон 28 окт 2013 15:57


Ако си от София, може да направим един тест, само кажи кога си свободен и в кой квартал (пиши ми на л.с.)

На снимката съм посочил, какви трябва да бъдат стойностите за АКЛ мотора.


Потребителски аватар
stafetopm
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 24 ное 2008 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Поморие

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот stafetopm » Пон 28 окт 2013 20:04


Всички стойности са ти перфектни.


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот van4ooo » Пон 28 окт 2013 22:36


До колкото съм запознат дебитомера се мери/тества когато двигателя е под товар-в движение.


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот plamski3 » Пон 28 окт 2013 23:00


van4ooo написа:До колкото съм запознат дебитомера се мери/тества когато двигателя е под товар-в движение.


Може и така да е, но бях чел в една тема за 1,8Т и там пишеше за стойности при 800 оборота. А когато и подам газ тогава пък превишават границата :Mr Green Fun

Утре съм на консултация при чичо доктор и ще разбера кое как става и дали имам проблеми с дебитомера.

Благодаря!


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот plamikcho » Вто 29 окт 2013 17:59


Какви са проблемите на колата, заради които си набедил дебитомера?


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот plamski3 » Сря 30 окт 2013 21:51


Колата е мудна и не ускорява както трябва.

Пример от днес: Тръгвам от София с 5 човека и багаж (само багажника) и колата не може да ускори бързо. Едвам , едвам вдига 140 км/ч. Да тежки сме и мотора е малък, но спрях на една бензиностанция (Екото на около 50 км от София) загасих колата и след 5-10 мин тръгнахме (без да зареждам) и си ускоряваше много по-добре. Това ми се е случвало и в София, когато съм сам. Не знам дали има значение, но при 100 км/ч и при 140 км/ч разхода ми е един и същ около 10л/100 (газ). Като цяло не съм доволен от поведението на колата. На 100 пъти веднъж върви много добре.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот batmit » Сря 30 окт 2013 22:09


Колега, то толкова му е силата на този двг. Моята е същата. Ако е включен климатика още по-зле. Като съм сам и на равно върви много добре. Трябва да е около 2000+ об тогава е добре.


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот plamski3 » Сря 30 окт 2013 22:16


Да, знам че е малък двигателя.

Проблема е, че когато съм сам пак е мудна и бавна. Само ръмжи .. вдига обороти и не върви. Има моменти (много рядко обаче) , в които колата се отпушва и върви много по-добре.

Явно е, че колата има проблем, но не мога да разбера какъв е.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот al3xbg » Сря 30 окт 2013 23:58


plamski3 написа:Да, знам че е малък двигателя.

Проблема е, че когато съм сам пак е мудна и бавна. Само ръмжи .. вдига обороти и не върви. Има моменти (много рядко обаче) , в които колата се отпушва и върви много по-добре.

Явно е, че колата има проблем, но не мога да разбера какъв е.



Това ако е изразено на предавките до 3 особено, по скоро бие на съединител. Чувал съм, че когато е износен ей така само вдига обороти без да върви.
Иначе са прави колегите, максът на тази кола за движение, без да се тормози този мотор е около 140 при поносим разход от около 7,5-8 бензин.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот plamikcho » Чет 31 окт 2013 9:51


Не съм съгласен с разход 7.5 - 8/100 при скорост 140 км/ч. Колкото и да е зле този двигател според повечето колеги. Ако е включен климатика - може. Или ако е с 5 човека + багаж. На моя Голф не съм засичал над 7/100 разход при скорости от порядъка на 130 - 140 км/ч. Естествено, когато го ползвах за дълги пътувания и преди да го хване тази болест с мудността и невървежа. В момента не мога да кажа какво е положението, но сигурно е близо до това на plamski3 (само дето нямам газова).


fennko
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 08 юни 2008 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот fennko » Пет 18 апр 2014 17:27


Колегата започнал темата би ли споделил дали има някакъв напредък/развитие.И при мен го има този ефект и много ме дразни - върви добре от време на време.Моите показания на Group 004 са същите.
Предполагам ако е заминал дебитомера,би трябвало да набива някакви сериозни грешки.


dodini golf4
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 14 фев 2014 23:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот dodini golf4 » Пет 18 апр 2014 22:22


моите показания бяха подобни ,изчистих дебитомера и влезнаха в норма ,предлагам на колегата да почисти дебитомера и дросела въздушния филтър е също важен добре е след тази операция с почистването и тои да се смени


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Показания на дебитомер Голф 4 1,6 АКЛ

Мнениеот plamski3 » Пет 18 апр 2014 22:28


Напредък няма.

За вървенето имам една теория, че е от свещите и съединителя.
Защо от свежите? Карам на газ. Когато сложих газовото, газаджията ми сложи еднополюсни свещи с разстояние 0,8 мм между електродите. При това състояние на газ вървеше много о-добре от колкото на бензин. Реших, че смених свещите с 3-полюсни на НЖК - по спецификация, които са с 1мм разстояние. При което в началото - първите 50-100 км колата вървеше много добре (имах чувството, че е ГТИ :mrgreen ), но след това пак умря. Говорих с газаджията и според него трябва да карам с най-обикновени свещи от по 5лв. , които да са с един полюс и разстояние НЕ по-голямо от 0,8мм, за да върви колата добре. Според мен когато съм сложил НЖК първите 50-100 км са били добре, защото разстоянието м-у електродите е било все още малко и след тези км се е увеличило и колата е станала мудна на газ. (в момента на бензин върви по-добре)

Защо съединителя? Известно време реших, че ще пестя и ще пътувам с градския транспорт. През това време не карах колата. След близо месец , преди два дена, тръгнах да се прибирам към Бургас и се учудих, какво и има на колата, защо съединителя отделя много горе, но след ден каране отново и свикнах и не ми прави впечатление и пак си мисля, че е добре, но явно и той е за смяна.

След празниците ще сменям масло,филтри, свещи, о пръстени (за втори път) и ще видя как е положението. За съединителя ... и той явно е за смяна, но все още се държи и ще го отложа за по-късно.

п.п.: Не знам дали е добре, но мога да потегля на всяка една предавка. Имаше едни тестове за съединител и би трябвало на по-високите колата за загасне. Така че и заради това си мисля, че е за смяна.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 250 госта