Голф 4 ТДИ 90 коня АГР проблем с имобилайзер

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проблем с имобилайзер Голф 4?

Мнениеот megatronS » Вто 01 окт 2019 11:39


На тази кола имобилайзера се включва и изключва без проблем с адаптер Vag K+CAN Commander, без да се сваля и разглобява компютъра на автомобила. На диагностика, ще покаже има ли проблем с него или не и къде горе-долу ще се търси проблема. Тази система е сложна за откриване на точния проблем в нея, защото е свързана с много проблеми, които могат да бъдат поместени в: транспондер, четец, имобилайзер в таблото (проблем с памет, процесор, захранване, дефектирали допълнителни компоненти по платката), кабели и връзка с главния компютър, проблем в самия главен компютър (ECU). Главния компютър е последната и най-главна инстанция за даване на разрешение тъй, като сравнява последен кода, който му изпраща имобилайзера и ако е същия разрешава запалване (кода на имобилайзера се пази на три места: в транспондер, имобилайзер и главен компютър). Поради тази сложност, някой път се налага неговото изключване. Аз лично, препоръчвам винаги проблема да се намери и отстрани и в краен случай да се прибягва до изключването му.




vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с имобилайзер Голф 4?

Мнениеот vandu » Вто 01 окт 2019 14:53


Съгласен съм че проблема трябва да се намери.
Мислех да махам имобилайзера (искаха ми 180 лева ако не се лъжа), но не съм убеден че това ще реши проблема. Понякога изгасва без да свети лампата. В една тема споменаваха и шалтера като елемент който може да генерира този проблем, но беше само като предположение.
Имам и проблем със първия старт (или се дави или не и достига гориво) дали може да са свързани нещата ?


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проблем с имобилайзер Голф 4?

Мнениеот megatronS » Вто 01 окт 2019 15:31


Ако се премахне имобилайзера, както трябва от компютъра, няма значение, къде е проблема по веригата, просто компа , няма да изисква код, а направо пуска запалването. След диагностика, може да стане ясно какво се случва. Имобилайзерът не дави автомобила и няма отношение към нищо освен разрешение за запалване (компа пуска гориво и искра), както и за първично разрешение за достъп до компютъра и обмяна на данни между него и диагностичната апаратура. Ако има нещо свързано с трудно първоначално запалване, ще е от друго място. Пак казва, че колата трябва да се включи към диагностика, да се проверят не само какви грешки са записани в главен компютър и имобилайзер, а и трябва хубаво да се проследят живите данни, за да се види, кое как работи.


Потребителски аватар
sinchro
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 21 юни 2016 16:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с имобилайзер Голф 4?

Мнениеот sinchro » Пон 14 окт 2019 18:24


Здравейте, колеги, имам следното питане- къде се намира имобилайзера( модула или каквото е там) да видя дали е махнат, защото на колата много сериозно ѝ играят оборотите, но без имобилайзер не може да се влезе със софтуер в отдела "двигател", за да видим проблема и да отстраним повредата. След като сложа друг имобилайзер трябва ли да се кодира за тази кола или? Или трябва да сменя имобилайзера с ключовете и ключалките и е по-добре да отида до някоя автоморга и да взема заподозрените части и да сменявам наред докато не спрът да играят тия пусти обороти.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Проблем с имобилайзер Голф 4?

Мнениеот apolon » Пон 14 окт 2019 18:35


Чети горе!Имото е само за запалване и.Просто я закарай на диагностика при човек ,който разбира. :beer


Потребителски аватар
sinchro
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 21 юни 2016 16:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с имобилайзер Голф 4?

Мнениеот sinchro » Пон 14 окт 2019 18:41


Аз от там се връщам при трима човека с диагностики я карах и тримата са категорични, че имобилайзера е изваден, за това менюто "двигател" е заключено и не можем да разберем откъде идва проблемът с оборотите. Просто аз съм тъп и тогава не се сетих да ги питам къде е този тъп, дефектен, проблемен вагаджийски имобилаизер, а сега ми е неудобно само за тая глупост да ходя да питам.


Bat Jik
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 26 дек 2019 20:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с имобилайзер Голф 4?

Мнениеот Bat Jik » Чет 26 дек 2019 21:01


https://www.google.com/amp/www.tdibg.ne ... liser/amp/

Moмци на мен вчера ми се развали ключа следователно днеска олекнах с 120 лева за чисто нов щот втори нямах и от стария ми остана само чипа и заготовката но бая изчетох и гледах и ми стана ясно че трябва да се ходи при хора в час иначе лошо ето ви едно линкче да прочетете малко :bishop



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772 и 190 госта