Тампон голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Тампон голф 3

Мнениеот 9182 » Пон 02 дек 2013 18:08


Здравейте колеги,

Вчера се опитвах да наместя "ножа" престилката под бронята и забелязох, че тампона/или маншона/, който е под преднта греда/броня/ е май е заминал.
Какви симптоми трябва да има, защото като я карам май разлика не се усеща. Нещо може ли да стане.
Тук може и да си въобразявам, но като че ли има луфт/разстояние/ в болтовете - където са болтовете на амортисиорите и бомбетата. Надявам се да разберете какво се опитвам да кажа.

Поздрави




Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампон голф 3

Мнениеот kazakstaneca » Пон 02 дек 2013 20:53


Чакай да видим ся дали съм те разбрал. Първо, ако говориш за тампона, който ти държи мотора дето стой на предната греда, при по-рязко тръгване ще усетиш едно биене на мотора (все едно изтърваш съединителя) както и при по-агресивно превключване на скоростите...
А за бомбетата няй-вероятно са ти заминали тампоните на макферсона. Тропат ли ти амортисьорите? Дървено ли возят? Тампоните лесно можеш да провериш като повдигнеш леко колата с крик и навреш някакъв лост под гумата, след което се опиташ да повдигнеш гумата, не трябва да има голям луфт. :smile Не е зле да покажеш снимки, ако имаш възможност, на това което те питеснява.
Предварително се извинявам ако съм написал простотии, но аз това разбрах от написаното от колегата.


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампон голф 3

Мнениеот 9182 » Вто 03 дек 2013 13:09


Мерси колега,

Правилно си ме разбрал, за да покажа нагледно утре сутрин снимам тампона и това разстояние на бомбетата.
Иначе да, последно време се усеща, че предницата в по-твърда...

Утре ще кача снимки.

Поздрави



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта