Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот parno » Нед 24 ное 2013 16:59


:11 като ви изгори крушка на фара колата в кофата ли я пращате :mhihi
стига сте писали глупости!
няма нещо което да не може да се оправи - още повече едни смешни прагове на голф :icon_lol
ето нещо което лично според мен не си струваше ремонта - ама на , кара си я човека с усмивка след кърпене!
123.jpg
123.jpg (31.87 KиБ) Видяна 4908 пъти

1234.jpg
1234.jpg (32.35 KиБ) Видяна 4911 пъти

12345.jpg
12345.jpg (25.35 KиБ) Видяна 4909 пъти

големи баровци станахте - за един изгнил праг колата си давате на вторични :mhihi :11




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 24 ное 2013 17:02


:eek Ти сериозно ми доказа, че моята кола е като нова! Това ако не се лъжа е г3? И сериозно ли е направена? А цената на ремонта е колкото колата??! :gruebel :no Колега не искам да споря, ма ако това е закърпено, представям си пода на колата е като на флинстоун :mhihi :scare3


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот push » Нед 24 ное 2013 17:05


Що винаги се стига до предложението "смени колата...за по евтино" без значение каква е темата :no

Човеко ако си решил че тва е колата, прави ги.Има ли желание има и начин! А това, че на повечето праговете им изкарват по 2 зими, да потърсят на първо място читав майстор и качествени материали и резултата ще е друг. :smile


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 24 ное 2013 17:23


push написа:Що винаги се стига до предложението "смени колата...за по евтино" без значение каква е темата :no

Колега, явно ти не си си имал работа с кърпене на кола, и затова така говориш, и дано не попадаш на изгнила кола, че тогава ще си смениш мнението и няма да казваш, че се пишат глупости!
Едни дънки, колкото и да ги кърпиш/шиеш, все ще се разпорят на друго място!
Ръждата е по цялата кола, ще закърпиш праговете, ще почне да гние дъното/пода! И него ще закърпиш, после арките ще изгният, и накрая няма да имаш кола! Затова му казах на колегата да не се надява на чудеса! :a045


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот push » Нед 24 ное 2013 17:38


Така е прав си, ако само я караш тая кола без да я поглеждаш не ще изгние ами незнам какво :h020


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот enigma79 » Нед 24 ное 2013 18:01


Не съм съгласен че разбираш ли заради едни прагове цялата кола да хвърляш,но има резон в това че старите талига са с по добър материал от тези след да кажем 1993г.Имам една талига 1986г производство и по нея си вадя доста факти за ламарината преди и сега.Измежду другото и работата ми в сферата на колите,разглобяване и сега с по големите им събратя ясно виждам колко е келев метала,ако може да се каже метал това на по новите.Щом кабелите им ръждясват :scare3 :horror :screwy а за метала по купе,каросерия е без коментар :banghead Ама нали новото си е ново въпреки че в сравнение с доброто старо си е жив боклук :c020 Ей затова си обичам старата кочина и въпреки че стои на две места по купето оголена до ламарина 2 години че и 3 даже,то ръждата е едва,едва забелижима :c020


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот muns61 » Нед 24 ное 2013 18:09


my heart iS iCe написа:
push написа:Що винаги се стига до предложението "смени колата...за по евтино" без значение каква е темата :no

Колега, явно ти не си си имал работа с кърпене на кола, и затова така говориш, и дано не попадаш на изгнила кола, че тогава ще си смениш мнението и няма да казваш, че се пишат глупости!
Едни дънки, колкото и да ги кърпиш/шиеш, все ще се разпорят на друго място!
Ръждата е по цялата кола, ще закърпиш праговете, ще почне да гние дъното/пода! И него ще закърпиш, после арките ще изгният, и накрая няма да имаш кола! Затова му казах на колегата да не се надява на чудеса! :a045

Идея си нямаш какви ръждилници съм виждал и правил. Като почнеш от Жигули, Голф1 и Пасат2, Опели, Фиати, бусове... Понякога, ако се вложат качествени материали и труд, става като заводско.
Тези снимки съм ги показвал и друг път, това Уно беше мое и после първа кола на сина ми. Снимките ги е правил той, никога не съм си снимал произведенията.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот Dare_16V_9A » Нед 24 ное 2013 18:13


my heart iS iCe написа:
push написа:Що винаги се стига до предложението "смени колата...за по евтино" без значение каква е темата :no

Колега, явно ти не си си имал работа с кърпене на кола, и затова така говориш, и дано не попадаш на изгнила кола, че тогава ще си смениш мнението и няма да казваш, че се пишат глупости!
Едни дънки, колкото и да ги кърпиш/шиеш, все ще се разпорят на друго място!
Ръждата е по цялата кола, ще закърпиш праговете, ще почне да гние дъното/пода! И него ще закърпиш, после арките ще изгният, и накрая няма да имаш кола! Затова му казах на колегата да не се надява на чудеса! :a045



Ако се изкърпи читаво и се обработи с необходимите и качествени материали мисля,че колегата ще се радва още дълго на возилото а и това "един ден няма да имаш кола" този един ден колегата не се знае дали няма да я е заменил с друга!

П.П Не се заяждам просто това не е вЪлна така да се изразя че да изкара една зима!


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот G-HELL » Нед 24 ное 2013 18:41


Аз съм чувал сравнение на новите прагове за Г3, които продават за 30-40лв, че били тънки като станиол и там също бил проблема. Аз имам един сменян преден калник и съжалих, че съм го купувал нов. Разликата в цените нов и втора ръка беше от порядъка на 10 лв и аз понеже не разбитах толкова тогава и си викам по-добре 10лв отгоре ама да си го взема нов, а той от по тънка ламарина и тайландски няма пасване :gruebel


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот Dare_16V_9A » Нед 24 ное 2013 18:52


G-HELL написа:Аз съм чувал сравнение на новите прагове за Г3, които продават за 30-40лв, че били тънки като станиол и там също бил проблема. Аз имам един сменян преден калник и съжалих, че съм го купувал нов. Разликата в цените нов и втора ръка беше от порядъка на 10 лв и аз понеже не разбитах толкова тогава и си викам по-добре 10лв отгоре ама да си го взема нов, а той от по тънка ламарина и тайландски няма пасване :gruebel


Съгласен съм,че новите са от калпава ламарина най-добре да си намериш читави втора ръка оригинални :th_up


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот ktamen » Нед 24 ное 2013 18:53


Праговете е най-добре да си ги огънеш от поцинкована ламарина, формата им не е толкова сложна.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 24 ное 2013 18:54


Интересно, от къде ще намериш читави прагове, и то 2-ра ръка? По моргите със сигурност няма, хвърлят ги барабар с купетата за скрап! Ако знаеш, колко време търсих колатни за резервоара, няма да повярваш, че никой нямаше! Та с тези стари коли, нещата стават по-трудни! И каква е гаранцията, че кърпеното, няма да изгние?! То нищо няма гаранция само, че ще ти приберат парите за кърпене замазване на положението!


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот taran » Нед 24 ное 2013 19:25


Да се намеся и аз ...Вярно е,че новите прагове са доста тънки,но както е нописал колегата,ако се обработи правилно ще изкара поне пет години.Към посочените рецепти ще добава,че за по-дълъг живот на прагове,вежди и т.н се предлагат консервационне вакси за кухини (т.нар. течен парафин),явяват се по-скъп и качествен вариянт на горялото масло.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот muns61 » Нед 24 ное 2013 19:39


Праг втора ръка е като тоалетна хартия втора употреба. Абе вие виждали ли сте как се сваля и монтира праг, та пишете глупости? Това да не е калник на винтчета? А?!

Дебелината на ламарината е без значение, важна е обработката. От поцинкована не става, заваряването е кошмарно и калпаво.

Заради лапетата, дето нямат работа и пишат глупости, рядко някой разбиращ ще пише в теми за тенекии и боя...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Голф 3 Изгнили прагове-моля помогнете

Мнениеот ktamen » Нед 24 ное 2013 20:14


muns61 написа: От поцинкована не става, заваряването е кошмарно и калпаво.

На прага ми имаше едно малко кафяво петънце, опитах да го изчопля с нокът и пръста ми потъна в прага, а след пръста и цялата ръка. Отидох при един комшия тенекеджия и той ми огъна "праг" около 50см дълъг от поцинкована ламарина. Хванах го с винтчета.
После смятах да си правя два дълги прага, да ги мина с флекса по края за да сваля цинка където се заваря и да ги сложа тях. След месец обаче ме блъснаха и си спестих експериментите.
Не съм пробвал, обаче ако се минат предварително с флекса заварката май нямаше да е толкова кошмарна.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта