Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени светлини

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени светлини

Мнениеот Enigma07 » Съб 08 мар 2014 22:20


Здравейте приятели,проблема е такъв; при неработещ двигател (да кажем, че забравихме вкл. светлините) отварям вратата и някакъв звук ме предупреждава,че съм забравил светлините.. така си беше преди около седмица, а сега не чувам нищо :dontknow как мога да го активирам пак, понеже тази "екстра" ми е необходима. Колата е Голф 4 AHF 2000г.




pepi2.3
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 28 май 2013 21:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Предупреждение за забравени включени светлини

Мнениеот pepi2.3 » Съб 08 мар 2014 22:37


Ключа вадиш ли ?
Зумера трябва да пищи само на махнат ключ..


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Предупреждение за забравени включени светлини

Мнениеот martom » Съб 08 мар 2014 22:46


Извади и пак сложи релето


Потребителски аватар
niki_g
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 21:12
Автомобил: Golf IV 1.9 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: pleven

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот niki_g » Нед 09 мар 2014 9:52


Зумера пищи при изваден ключ и отворене шофьорска врата. Ако ти се е прецакало микроключето във бравата компа няма да знае дали е отворена вратата и съответно няма да реагира. Обърни внимание дали като отвориш вратата светва плафона и лампичката долу на вратата. При мен имаше същия проблем, като разглобих бравата се оказаха студени спойки на буксата на платката. Другия вариант е да се е прецакало микроключето. Това е много често срещан проблем при голф 4. Провери тези неща и кажи какво си открил да помагаме ако можем :th_up


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот Enigma07 » Нед 09 мар 2014 21:49


Да пробвах с изваден ключ и пак не пищи, но не обърнах внимание дали плафона свети, утре ще го прегледам пак и ще пиша. Благодаря ви за отзивите :beer


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот Enigma07 » Пон 10 мар 2014 19:05


Днес прегледах и установих, че долу лампичката на вратата не свети, а имам и проблем със заключването на вратите за което писах тук (http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=412753)
дали тези два случая са свързани ? :confused
а какво трябва да правя сега, за да пищи зумера отново :neutral


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот apolon » Пон 10 мар 2014 19:50


дали тези два случая са свързани ?

Да,свързани са. Микроключето трябва да подаде сигнал,че е отворена вратата и едва тогава ще се задейства сигнализацията за забравени фарове.То и алармата ти вероятно не се включва.В предишната ти тема вече са ти казали лесния път-диагностика за повредени микроключета,т.к.вероятно не е само едно.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот apolon » Пон 10 мар 2014 20:05


Ако напишеш в профила си откъде си,тук че ти препоръчат при кого от твоят град да идеш на диагностика.Иначе се рови тук http://www.vwclub.bg/forum/viewforum.php?f=13 и чети внимателно дали са доволни колегите от свършената работа в съответния сервиз.


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот Enigma07 » Пон 10 мар 2014 20:11


Значи стана ми ясно, че така или не трябва да се ходи при майстор :confused а тези микроключета т.е. смяната им лесна работа ли е, скъпа работа ли е :question . Колата купих преди десетина дни и не съм много наясно с нещата, така че извинявам се за многото въпроси :redface


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот apolon » Пон 10 мар 2014 21:22


Разбира се,че можеш и сам да си смениш ключетата.Но разглобяването на вратите си е :banghead .Ето ти видеоклипове как се разглобяват вратите:http://www.youtube.com/results?search_query=golf%204%20door%20lock&sm=1.
Диагностиката ще ти помогне да ти кажат какъв точно е проблема и в коя(кои)врати е.После може и сам да се оправиш.Микроключета се продават тук във форума-виж обявите купува-продава.Цената на диагностиката-около 20Лв(зависи от кой град ,в софия може да е и повече).А за самата смяна на ключетата,разглобяване на вратите,сглобяване и т.н. не зная колко ще ти искат.Според мен по-добре след диагностиката си ги смени сам-все някога трябва да се научиш как се разглобяват вратите,а се налага и заради други чести проблеми в тях.


Потребителски аватар
niki_g
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 21:12
Автомобил: Golf IV 1.9 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: pleven

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот niki_g » Вто 11 мар 2014 21:17


Виж, при цялото ми уважение към колегите(защото, за да си позволяваме да даваме съвети, то сме се сблъсквали с подобни проблеми и имаме опит) диагностика за това не ти трябва. Най-елементарната диагностика на този проблем, според мен (оправих си и двете предни врати на голфа. На едната смених ключето, но пак не работеше-оказаха се студени спойки на буксата на платката в бравата. На дясната брава просто презапоих буксата и се оправи, ключето си беше наред) е следната:
правиш така, че плафоните да светят при отворена врата. Затваряш вратите, чакаш да изгаснат и отваряш едната врата.Ако светне плафона, значи има индикация за отворена врата-ключето си работи. И така повтаряш този цикъл за всяка врата.

Разглобяването на вратите е малко тегаво, но като го направиш един път след това и със затворени очи ще успееш. При свалянето на кората внимавай със щипките и отпред срещу страничното огледало(срещу него на кората) има едно болтче. Ако не го видиш при разглобяването ще го счупиш. Трябва да свалиш и стъклото. За целта отваряш двете черни гумени тапи и сваляш леко стъклото, докато не се покажат болтовете дето го стягат за стъклоповдигача. Отхлабваш ги и вадиш внимателно стъклото, като повдигаш първо задния му край, и го изтегляш отвъншната страна на вратата. След това продължаваш смело демонтажа.


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени свет

Мнениеот Enigma07 » Сря 12 мар 2014 20:28


Благодаря ви колеги за съветите :beer тъкмо днес или утре си смятах да се захващам за работата, за да опитвам да отстраня проблема и... забелязах странно нещо, че системата вече почнал да работи т.е. зумера започва да пищи при забравени светлини и лампичката долу на вратата вече свети :11 пък нищо не съм пипал. Но днес минах по път с "кратерни" дупки, де да знам може би има нещо, което не допира, не взима маса или нещо подобно вече си е на мястото...Но сигурно друг ден, когато минавам по тоя път ще се получи обратен ефект :icon_lol ще видим к'во ще стане.


Потребителски аватар
GeorgiPopov
Мнения: 120
Регистриран на: Съб 07 яну 2012 18:57
Автомобил: VW Golf
Двигател: AGU 1998
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени светлини

Мнениеот GeorgiPopov » Пет 03 авг 2018 9:48


Здравейте колеги!
И аз срещнах проблем със зумерчето за забравени фарове...
Колата е Голф 4, 1998г, 1.8Т.
В последната седмица на два пъти ми се случи да си забравя фаровете, което до сега не ми се беше случвало, в следствие установих, че не ми бачка зумерчето.
Плафоните, централното и радиото си работят коректно, но не свири при:
- включени фарове
- изваден ключ
- отворена шофьорска врата
Въпроса ми е, дали може да се тества с VagCom и дали може да се активира и деактивира от там. Защото на скоро си включих опцита да заключва вратите при скорост > 5км/ч. Дали може това да е причината?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени светлини

Мнениеот vanesto » Пет 03 авг 2018 10:28


Не е от това, виж при отворена шофьорска врата, дали ти свети плафончето долу на вратата. Ако не свети, значи е микроключе или спойки на бравата.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 2000г. Предупреждение за забравени включени светлини

Мнениеот apolon » Пет 03 авг 2018 10:50


И на последно място-кабелите в маншона на вратата :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], newgeneration, plamen7667 и 80 госта