Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Vonox_abd
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 23:55
Автомобил: MK4
Двигател: AGU
Местоположение: The City Of Angels' Софията

Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот Vonox_abd » Нед 13 апр 2014 17:52


Здравейте , днес се прибрах от почивка и голфа почна да се държи странно.Колата над 140 забива муцуната и почва да прекъсва зверски при подаване на газ.Покарах 1- 2 км. и имаше две детонации в задното гърне и колата се по отпуши за известно време.. Колата прави така и на газ и на бензин.Може ли този проблем да е от кабели , защото тях не съм ги сменял ?




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот snupeca » Нед 13 апр 2014 18:37


Тръгни от обичайното - кабели, бобина, капачка итн плюс катализатор.


Потребителски аватар
Vonox_abd
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 23:55
Автомобил: MK4
Двигател: AGU
Местоположение: The City Of Angels' Софията

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот Vonox_abd » Нед 13 апр 2014 18:48


Катализатор няма, капачка , палец и свещи са сменени преди 5000км.Целта е не да си купувам всичко подред и да си сменявам здрави части , че бобина и кабели не са много евтини , а да се анализира кой е проблема... ако е възможно :a045


Потребителски аватар
boraks
Мнения: 366
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 20:42
Автомобил: VW MK 3
Двигател: ABF 1994
Местоположение: София

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот boraks » Нед 13 апр 2014 21:10


Моя абф е същия като се намокри (детониране в гърнетата, забиване на муцуна при подаване на газ и миризма на бензин, и си мисля, че е от бубината. Случайно да си минавал през локви? Другото, което може да е ламбда сондата и накрая ТПС-а. Тези двете на диагностика ще излезнат ако имат проблем. Бубината ако и метнеш вода отгоре ще разбереш дали дава ядове.


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот snupeca » Нед 13 апр 2014 23:29


Vonox_abd написа:...

Ааа извинявай тогава колега, моя грешка - не си споменал, че искаш да решиш проблема безплатно и по възмоност - без нерви :bowdown :mhihi Иначе да - колко са 5000км, абсурд нещо да замине - че то си е почти ново. :mhihi Не знам дали е ясно на цялата аудитория, но има начини нещо да СЕ ПРОВЕРИ, без задължително да се сменя :banghead


Потребителски аватар
Vonox_abd
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 23:55
Автомобил: MK4
Двигател: AGU
Местоположение: The City Of Angels' Софията

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот Vonox_abd » Пон 14 апр 2014 6:34


boraks написа:Моя абф е същия като се намокри (детониране в гърнетата, забиване на муцуна при подаване на газ и миризма на бензин, и си мисля, че е от бубината. Случайно да си минавал през локви? Другото, което може да е ламбда сондата и накрая ТПС-а. Тези двете на диагностика ще излезнат ако имат проблем. Бубината ако и метнеш вода отгоре ще разбереш дали дава ядове.

Не съм минавал през локви.Забравих да кажа, ламбда и тя е сменена , днеска ще проверя с бобината дали ще има ефект с водата. Благодаря за мнението колега.

snupeca написа:
Vonox_abd написа:...

Ааа извинявай тогава колега, моя грешка - не си споменал, че искаш да решиш проблема безплатно и по възмоност - без нерви :bowdown :mhihi Иначе да - колко са 5000км, абсурд нещо да замине - че то си е почти ново. :mhihi Не знам дали е ясно на цялата аудитория, но има начини нещо да СЕ ПРОВЕРИ, без задължително да се сменя :banghead

Пф, да съм казал безплатно ???? Исках просто се локализира най близко до проблема.Иначе нямаше да пиша, а щях да си сменям на ред... което е много компетентно !!!


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот snupeca » Пон 14 апр 2014 10:35


Май трябва да го кажа просто, и разбираемо - да провериш НЕ значи да смениш. Не са ти виновни хората, че те мързи да си потърсиш проблема, въпреки че ти се дават насоки. Да дойда аз да ти погледна тоците ако е удобно а? :mhihi
Никой тук не е длъжен да търпи неуважение от никого - кой ти е крив, че не четеш? Писах ли бобина, кабели, капачка? - писах, да ти кажа ли как се проверяват БЕЗ да се сменят? Ако не знаеш - кажи.
Та не е най-разумното да се правим на хитри, без чак толкова да сме :wink

Последна промяна от snupeca на Пон 14 апр 2014 10:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот mrpetrov » Пон 14 апр 2014 10:46


Замервано ли е налягането и дебита на гориво, на рейката при мотора?


Потребителски аватар
Vonox_abd
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 23:55
Автомобил: MK4
Двигател: AGU
Местоположение: The City Of Angels' Софията

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот Vonox_abd » Пон 14 апр 2014 12:17


Горивото не е замервано.Успях в обедната почивка да залея бобината с вода , но няма ефект.Ще обърна внимание на това колега.
snupeca написа:Май трябва да го кажа просто, и разбираемо - да провериш НЕ значи да смениш. Не са ти виновни хората, че те мързи да си потърсиш проблема, въпреки че ти се дават насоки. Да дойда аз да ти погледна тоците ако е удобно а? :mhihi
Никой тук не е длъжен да търпи неуважение от никого - кой ти е крив, че не четеш? Писах ли бобина, кабели, капачка? - писах, да ти кажа ли как се проверяват БЕЗ да се сменят? Ако не знаеш - кажи.
Та не е най-разумното да се правим на хитри, без чак толкова да сме :wink

Виж колега, не съм в настроение да се занимавам с теб, като няма какво друго да кажеш можеш просто да не пишеш! Не е толкова трудно!!
Поздрави!


merckx1990
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 31 яну 2011 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad/Stara Zagora

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот merckx1990 » Пон 14 апр 2014 12:27


И каква е логиката на газ да проявява проблема, при ниско налягане на бензина? В този случай за мен са тоци , релета , датчици и всичко друго общо при двете горива.


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот snupeca » Пон 14 апр 2014 12:28


Кое не разбра в провери бобина, кабели, и капачка? Не бил в настроение - като не си в настроение за евентуалните решения, защо въобще питаш?


Потребителски аватар
Vonox_abd
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 23:55
Автомобил: MK4
Двигател: AGU
Местоположение: The City Of Angels' Софията

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот Vonox_abd » Пон 14 апр 2014 12:39


snupeca написа:Кое не разбра в провери бобина, кабели, и капачка? Не бил в настроение - като не си в настроение за евентуалните решения, защо въобще питаш?

Не съм в настроение да се заяждам с теб!


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот snupeca » Пон 14 апр 2014 12:46


Че кой се заяжда? Обяснява ти се като човек - провери това това и това, нашия се прави на интересен, чакай малко, тук се опитват да ти помогнат, проявявай нужното уважение, ако искаш това да остане така. Досещаш се колко ми пречи на мен, или друг който може да помогне, че твоята кола не е наред. Но щом не вярваш на мен - нека другите колеги ти кажат "Тоци".


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот mrpetrov » Пон 14 апр 2014 13:36


merckx1990 написа:И каква е логиката на газ да проявява проблема, при ниско налягане на бензина? В този случай за мен са тоци , релета , датчици и всичко друго общо при двете горива.


Виновен - "пропуснал" съм, че проблема е и на газ, и на бензин.
Сега като прилежно прочетох - то по-добре колегата да я оправи първо на бензин да е всико както трябва...


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 3 АБФ прекъсва във високи обороти.

Мнениеот van4ooo » Пон 14 апр 2014 15:41


На колко оборота започват проблемите може да е от хол датчика в делкото.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 75 госта