Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
flying_coffin
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 май 2011 21:05
Автомобил: vw golf4 gt
Двигател: ARL 2001
Местоположение: монтана

Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот flying_coffin » Чет 23 окт 2014 20:47


здравейте колеги, от месец време имам следния проблем с моят автомобил, който е голф3 2000куб.8в 115 коня с код на двигателя ADY от 95г. проблема се състой в това че по време на движение колата самичка гасне без да придърпва, подскача, прекъсва и т.н. просто се чува едно цъкване и стрелката на оборотомера пода и светват лампите на таблото. :eek колата продължава по инерция докато спре! прави проблема както и на бензин така и на газ има газов инжекцион. след като загасен и спре по някой път пали веднага и продължава да си работи нормално може и цял ден, а може и да мине 10метра и пак да загасне или вообще да не иска да запали дори и след време. :newsm66 днес целия ден не иска. качваха я в сервиз на диагностика, имобилайзера даваше грешка отстраниха го, премахнаха го совтуерно както и кутийката и ампулата в ключа, колата запали изкарах я от серива и отново угасна по същия начин?? :screwy закарах я в друг сервиз и се почна, от бобината идва ток към делкото, от делкото идва ток към свешите( сменихме и бобината и капачката на делкото) от бензиновата помпа идва 3бара към рейката , датчика на коляновия вал замерваха работи, пръскаха старт за принуидително палене, не става. на 2 паъти за цял ден колата запали и работи околко 5мин и самичка загасна и след това не запали дълго време, сменях 3 бобини без резултат, смених реле 30, 36, 167, без резултат, кабели на свеши смених без резултат, датчика на хол без резултат!!! :scare3 кабелите до датчиците замерваха няма проблем, буксите на датчиците изчистени и напръскани с контактен спрей, масата на автомобила както към купето така и към двигателя почистена и смазана! за друго не се сещам какво да направя и къде може да се крие проблема??? моля ако някой колега е имал такъв проблем или има някой специалист по темата да сподели опит или мнение по въпроса, благодаря предварително!




ivansa78
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 26 фев 2009 20:37
Автомобил: vw golf3 GTI
Двигател: ADY 1995
Местоположение: софия

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот ivansa78 » Чет 23 окт 2014 20:53


кои датчик ти смениха, на делкото или на коляновия вал :question


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот Bai Sando » Чет 23 окт 2014 20:55


Сменяш датчика на коляновия вал и проблема ще изчезне.Трябвало е първо от него да почнат.Какво са му мерили не знам,ама с мултицет нищо няма да измерят.Другото е бобината.
Миналата зима и аз имах същия проблем,както си карам и гасне.След малко пали веднага.Понеже имам работеща бобина в багажника я смених на момента и запали.Покарах 200 метра и пак изгасна.Тогава се усетих,че проблема е в гадния датчик.Купих друг,смених го на канала,че е на доста кофти място и трябва сваляне на стартера и предната лапа и от тогава не съм имал такива проблеми.


Потребителски аватар
flying_coffin
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 май 2011 21:05
Автомобил: vw golf4 gt
Двигател: ARL 2001
Местоположение: монтана

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот flying_coffin » Чет 23 окт 2014 21:42


смениха датчика на коляновия вал а го измериха че е изправен с някъкъв диод през буксата но без да я дисконектват и единия въртя двигателя ръчно на шайбата отдолу, при въртене на стартер не може да се измери, този дето е в делкото ми казаха че от него няма да ми работи правилно автомобила но ще запали!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот Bai Sando » Чет 23 окт 2014 22:17


Нищо не са измерили.Вземаш здрав датчик,включваш го в буксата,оставяш колата на контакт и с меатлна отвертка или нещо друго започваш да движиш съвсем близко до челото на датчика.Така имитираш,че все едно се върти коляновия вал и ясно се чува как почва да пука искра от свещите и се отварят дюзите.Това е много кофти датчик и с мерене почти не може да се хване.А онзи горе в делкото може да работи и без него,но колата става по-мудна и не може да се изфорсира повече от 5000 об.Другото е бобината,да е взела да свършва или клемореда,но те лесно се хващат.Компютъра го оставям на последно място,а и едно реле имаше на бушониерата дето отговаря за захранването на компютъра.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот radotom » Чет 23 окт 2014 22:51


flying_coffin написа:...измериха че е изправен с някъкъв диод през буксата но без да я дисконектват и единия въртя двигателя...

Bai Sando написа:Нищо не са измерили.

Напротив, точно така се измерва!
Но не с диод, а със светодиод :c020
И се следи дали излизат импулси от датчика.

Относно проблема на колата - клеморед сменял ли си?
Клеморед е електрическата част на контактния ключ.
Другата възможност (за мен) е спукана спойка в контролера.


Потребителски аватар
flying_coffin
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 май 2011 21:05
Автомобил: vw golf4 gt
Двигател: ARL 2001
Местоположение: монтана

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот flying_coffin » Чет 23 окт 2014 23:13


клемореда или пеперудката както му казват нашите майстори е сменяван преди малко повече от година,казаха ми че щом светват лампите всеки път и не примигват всичко е наред с него със светлодиод се измерва(не съм се изразил правилно по горе) и на контакт а отдолу се върти ръчно с тресчотка, това го минаха днес. а за датчика знам че се тества с метален предмет в нашия случаи ножица и релето вътре цъка, и дюзите също пръскат! :rolleyes :gruebel


///Mechov
Мнения: 156
Регистриран на: Чет 14 авг 2014 14:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот ///Mechov » Пет 24 окт 2014 5:39


Вземи от някой едно ECU само за проба , да видиш дали е там проблема.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот vaskoto1 » Пет 24 окт 2014 9:57


реле 30. :a045


Потребителски аватар
flying_coffin
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 май 2011 21:05
Автомобил: vw golf4 gt
Двигател: ARL 2001
Местоположение: монтана

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот flying_coffin » Съб 25 окт 2014 18:45


реле 30, 36, 167, сменявани по няколко пъти без ефект! някой може ли да ми каже ако сложа друг компютър ще запали ли колата с моя имобилайзер фабричния или ми трябва и друга кутия и ампула на ключа? :gruebel


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот Bai Sando » Съб 25 окт 2014 21:03


Не става.Трябва да е комплект: компютър,кутийка на имобилайзера и ампулката в ключа.Пробвах когато сменях двигателя.
Другия начин е кутйката да ти е хакната от някой ключар.Така с нея ще можеш да палиш всеки фолксваген от тия години.


Потребителски аватар
flying_coffin
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 май 2011 21:05
Автомобил: vw golf4 gt
Двигател: ARL 2001
Местоположение: монтана

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот flying_coffin » Пон 27 окт 2014 13:27


след като ме затеглиха до 3-ти поред сервиз майстора намери проблем в инсталацията някъде над педалите не е пипал нито имобилайзера нито компа! :screwy колата запали няколко пъти подред и вече няколко часа работи без да изгасне :bowdown ще покарам известно време за да видя дали е изчезнал проблема или е временно отстранен и ще пиша! специалани благодарности на всички колеги изказали мнение по проблема!! :th_up :beer


Потребителски аватар
flying_coffin
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 май 2011 21:05
Автомобил: vw golf4 gt
Двигател: ARL 2001
Местоположение: монтана

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот flying_coffin » Сря 29 окт 2014 11:44


взех си колата от сервиза! пред сервиза работи 30мин без проблем, на другия ден се возих с нея към 20тина км градско без проблем. вчера сутринта отидох на работа с нея (20км) стигнах до там и!!! :bishop умря!!! по същия начин както преди, деня не иска да запали изобщо, вечерта запали за малко и пак угасна, днес на сутринта запали и се прибрах с нея без проблеми???? :gruebel :stumm :newsm66


Потребителски аватар
flying_coffin
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 11 май 2011 21:05
Автомобил: vw golf4 gt
Двигател: ARL 2001
Местоположение: монтана

Re: Golf MK3 1995г. АDY - гасне в движение и не пали

Мнениеот flying_coffin » Сря 10 яну 2018 18:47


забравил съм да напиша че проблема така и не се разреши, колата отдавна отиде на части и нищо не се откри като повреда по инсталация, датчици и т.н единственото което ми идва на ум е компа да е сдал багажа и да си прави каквото и когато си иска! за разлика от другите части ,него така и не го тествах на друга кола!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта