Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот jordancho » Съб 10 яну 2015 23:02


Здравйте колеги, колата е Bora V5 150hp с газов инжекцион. Ситуацията е следната - като запаля сутрин двигателя си загрява нормално бързо докато стигне 90 градуса. През лятот както и където да карам температурата си стои на 90. От както застудя обаче збелязах, че ако карам в града температурата не мърда стои на 90 и това е. Обаче извънградско пада на 80, а ако навън е много студено дори и на 70. Първо се замислих за термостат, но ако той не затваряше, колата щеше да загрява много бавно, а тя си загрява нормално - дори и при отрицателни температури стига 90 градуса за не повече от 10-тина минути или 4-5 километра.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: VW Bora странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот ktamen » Съб 10 яну 2015 23:55


При изстиване трябва да затвори отново, но явно се бави и затваря при много по-ниска температура.
Карай си така, не е голям проблем. Ако тръгнеш да го сменяш може да попаднеш на менте и да се вкараш в по-голям филм.


georgi_dob
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 23 май 2014 23:33
Автомобил: Nissan 200SX and VW Polo 6N 1996
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот georgi_dob » Нед 11 яну 2015 0:13


Ако има хубаво парно и не ти замръзва носа, газ до дупка и се не бой.


Потребителски аватар
silven-VW FOREVER
Мнения: 671
Регистриран на: Пон 11 май 2009 22:31
Автомобил: Audi A6 Audi A1
Двигател: FSI TFSI
Местоположение: Козлодуй

Re: VW Bora странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот silven-VW FOREVER » Нед 11 яну 2015 0:15


Термостат за смяна :th_up


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: VW Bora странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот anonym0us » Нед 11 яну 2015 0:30


Интересно ще е, когато го смениш, и не откриеш никаква разлика. Казвам го от личен опит. На предишния Голф беше така. Смених термостата и пак същото което описваш и ти. После ми казаха, да сменя температурния датчик защото не показвал вярно. Смених го и него, и пак същото. Остана водната помпа, и нея смених, няма резултат. Така си дадох парите.
На сегашния Голф ми го прави същото което казваш! Направих си експеримент преди няколко дни, когато температурата беше доста под нулата. Запалих колата, и я оставих да работи на място. През това време пушех цигара и чаках да позагрее, което ме изненада, на половината на цигарата мина белите штрихи на таблото. Барам маркуча на малкия кръг, топъл! Това добре. След това барам и на големия кръг, студен. Чак след като стигна до 70 градуса почна леееко да затопля големия кръг, а малкия беше доста топъл. Според мен термостата си работи добре. НЕ искам да налагам мнение, всеки сам си знае за себе си! Но не се вкарвай във филми! Парите всеки сервиз ще ти ги вземе, но дали ще има резултат на тях не ги интерсува.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: VW Bora странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот jordancho » Пон 12 яну 2015 0:45


Парното си работи перфектно, колата си върви и гори нормално, така че щом казвате, че не е проблем за сега няма да го пипам. Ако започне да ми прави някакви по-големи проблеми тогава ще му мислим.
Благодаря на всички отзовали се :beer


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Bora странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот golf_III_2e » Пон 12 яну 2015 1:35


За термостат си.Пробваи извън града по някое надолниште си махни крака от газта без да я освобойдава6 на пета,ште видиш че температурата почва да пада.


Потребителски аватар
calidad
Мнения: 497
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 21:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: София-Шумен
Контакти:

Re: Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот calidad » Съб 17 яну 2015 17:10


може да не е термостат а датчик за температурата на антифриза. При мен така се получи !


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот jordancho » Пет 01 яну 2016 23:51


И да довърша темата.
След като цяло лято си карах така и нямах никакви проблеми с температурата и загряването на двигателя, дойде и есента. Още при първото захлаждане забелязах, че сутрин като запаля и веднага тръгна да карам извън града, двигателя загрява нормално до към 70 градуса, а от там нататък едва едва се повишава до 90. За това реших и смених термостата и си реших проблема. Вече дори и при отрицателни температури, сутрин паля и тръгвам пак извънградско каране, а двигателя само за 4-5 Км вече е загрял до 90 градуса и не мърда от там.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот gergeto » Съб 02 яну 2016 9:40


А какъв термостат сложи? Преди по-малко от седмица и аз смених моя-сложих Mahle.
И в момента и аз имам проблеми:парното е нормално(никога не го слагам на маx.),но стрелката на темп.много трудно"отлепя" от нулата,след 5 мин.работа на място и 7-8км. градско стига до 70гр.,после за 1-2км. достига 90гр. Колебая се за датчик,щото както е направила 90гр.,след като е изгасен ДВГ 4-5мин. и запаля отново показва 50-60 гр.В момента нищо не предприемам ,щото в Шумен температурите от няколко дни са доста ниски ( -10 ,-12гр.) ,а тези проблеми със загряването започнаха с тези студове. Колата е АSV мотор ,110 тди.


Потребителски аватар
genobuldoka
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 21:04
Автомобил: vw golf 7
Двигател: CUNA 2017
Местоположение: Plovdiv

Re: Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот genobuldoka » Съб 02 яну 2016 11:30


Подкрепям колегите, гаранция термостат, но ти препоръчвам да си вземеш оригинален от представителството на vw за да не :banghead после. Имах същия проблем, откакто съм го сменил никакви ядове, ако има значение колата ми е дизел и както всички колеги каращи такива, знаят че загряват ДОСТА по бавно от бензина. Успех със справянето на проблема и за МНОГО ГОДИНИ


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот jordancho » Съб 02 яну 2016 11:53


Новият ми термостат е "Behr" от 20 лв. От всички възможни по магазините, майстора ми го препоръча, но каза че не вярва да изкара повече 3-4 години, но за 20 лв. толкова.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот gergeto » Съб 02 яну 2016 15:47


genobuldoka написа: колата ми е дизел и както всички колеги каращи такива, знаят че загряват ДОСТА по бавно от бензина.

Не ме притеснява времето на загряване,знам че дизелите загряват по-бавно.Въпроса е защо се променят толкова бързо показанията на температурата.Ето тази сутрин например :Външна температура -11гр.,паля колата,5 мин.работа на място ,след това около 3км.градско.Спирам пред една закусвалня ,температура на таблото е около 70гр.Гася колата ,около 7-8 минути докато изчакам реда си за закуски.Паля колата,включвам пак парното и си духа топличко ,както като я изгасих,но темп. на табло-0гр.Нови 3-4км. градско и пак на 60-70гр.А парното си го усещам как духа все по-топло,т.е. двигателя си загрява нормално според мен.
Мога ли да го приема това положение за нормално поради много ниските външни температури?
Не вярвам за 7-8 мин. темп. на ДВГ-то да падне с 50-60гр.,дори и при минус 11гр.


Потребителски аватар
genobuldoka
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 21:04
Автомобил: vw golf 7
Двигател: CUNA 2017
Местоположение: Plovdiv

Re: Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот genobuldoka » Съб 02 яну 2016 16:19


Мисля че всичко ти е наред колега (gergeto) при мен е същото. Има в предвид тези 60гр. на антифриза, по табло си горе долу малко след 3 бели черти, а за 7 - 8 мин. е нормално да покаже 0 на таблото. Не се вкарвай в разни филми нищо ти няма на колата и недей да сменяш датчика.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Bora - Странно поведение на температурата на антифриза.

Мнениеот gergeto » Съб 02 яну 2016 16:41


Благодаря колега, аз и затова както съм писал по-горе нищо не предприемам,заради тия студове.Решил съм да я наблюдавам как ще се представя с покачването на температурите. :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: buller, dtony, humanic, railfan и 230 госта