VW Bora виене помощ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Йордан Bora 1,9 TDI
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 20 окт 2014 18:12
Автомобил:
Двигател:

VW Bora виене помощ

Мнениеот Йордан Bora 1,9 TDI » Вто 25 авг 2015 18:58


Здравейте колеги обръщам се към вас щото имам странен проблем.Значи имам някакво виене чува се от предницата,отидох при един приятел той има сервиз набедихме преден десен лагер,сменихме го пак вие.После сменихме и левия с голямото очакване да млъкне но не.Днес я вдигахме на подемника въртяхме колелата нали паля 4 скорост форсирам и гася и във въздуха да е колата в купето пак се чува това виене и изключихме че може да са гумите(съмнявахме се да не е от гумите).Звука е странен тъп звук не много силен но при затворени прозорци и без да работи радиото направо ме подлудява.Забелязах че се чува предимно по равно или надолнище когато карам без газ или като намалям да спирам, при ускорение леко намаля шума,и не монотонен а като на интервали ву-ву-ву.Забелязах също че откакто и сложих летите джанти като че ли от тогава се появи това виене.Помагайте.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Bora виене помощ

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 25 авг 2015 21:57


Ми пробвай с други джанти.


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: VW Bora виене помощ

Мнениеот Volkswangel » Сря 26 авг 2015 8:41


Колега, пусни автомобила по инерция и натисни педала на съединителя.Ако това бучене спре, има вероятност да е някой лагер в скоростната кутия.Така, както го описваш, ми прилича на износен лагер.


Йордан Bora 1,9 TDI
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 20 окт 2014 18:12
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora виене помощ

Мнениеот Йордан Bora 1,9 TDI » Сря 26 авг 2015 17:14


Трябва да го пробвам това с съединителя.А дали може да е от криви предни дискове?


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora виене помощ

Мнениеот Skruji » Чет 27 авг 2015 10:41


Да, така описано и на мен ми прилича на проблем в скоростите. Пробвай това, което колегата Volkswangel казва и пиши.


Йордан Bora 1,9 TDI
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 20 окт 2014 18:12
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora виене помощ

Мнениеот Йордан Bora 1,9 TDI » Чет 27 авг 2015 10:50


Значи пробвах го това със съединителя пак си го има шума никаква разлика


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: VW Bora виене помощ

Мнениеот zografski » Чет 27 авг 2015 11:14


От криви дискове, ще ти тресе волана, вероятно лагер в скоростите! При полото ми така виеше 1 месец, после изтрака 1 път и ме остави!


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: VW Bora виене помощ

Мнениеот Volkswangel » Чет 27 авг 2015 12:46


А задните лагери проверени ли са? Ако да, то остава да е лагер от диференциалния механизъм, така или иначе те винаги се въртят, дори и при изключена скорост.Това интервално бучене за мен си е лагер.Лагерите в диференциала са конусни ролкови и настройката на хлабината е много важен елемент, ако лагера е пренатегнат го пиши заминал.


Йордан Bora 1,9 TDI
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 20 окт 2014 18:12
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora виене помощ

Мнениеот Йордан Bora 1,9 TDI » Чет 27 авг 2015 19:20


Аз преди бората имах рено 19 кутията виеше но там шума беше съвсем друг,значи тук не е толкова силно изразен, като си пусна музиката без да я усилвам много или отворя прозорците този шум не се чува.А дисковете явно са доста криви щото като карам бавно и чувам как накладките леко дрънкат и все ми се иска да е от тези дискове да му се не види.
Благодаря ви за мненията оценявам го,ако имате други идеи,или някой ако се е сблъсквал с нещо такова да пише.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mytak69 и 73 госта