Golf MK3 1993г. АBU Тампони на двигателя

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Golf MK3 1993г. АBU Тампони на двигателя

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 22 сеп 2015 9:11


От скоро се появи някакво почукване в предницата при превключване от 1-ва на 2-ра, от 2-ра на 3-та и при потегляне на задна. На останалите не се чува това почукване.

Дали е нещо разбито по кутията или са тампоните на двигателя? Как най сигурно мога да проверя тампоните?
Предния вчера го видяхме че със сигурност е заминал. При бутане на колата, на пред и на зад с включена предавка се вижда как предният тампон направо се отделя.

За този от ляво дето е на скоростите при напън с щанга има голям ход но не се вижда да е текло масло от него. Може ли да се скапе тампона без да протече масло от него?

Този от дясно не съм го гледал в какво състояние е.




mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1993г. АBU Тампони на двигателя

Мнениеот mitko23 » Вто 22 сеп 2015 21:46


Колега, симптомите при заминали тампони на мотора, са подобни на тези, които си посочил. Най-осезателно се усещат при включване на 1-ва и 2-ра(за задна не съм обърнал внимание, но е вероятно) скорост. При мен конкретно също се чуваха като почукване,тропване и т.н. Най-лесната проверка дали са заминали, въпреки че ти си видял един заминал, е при изгасена кола да отидеш отпред до двигателя и да го разклатиш с две ръце напред-назад. По принцип не трябва да се движи двигателя много, много. Ако са разбити тампоните много направо ще похлопва. Ако е заминал преден тампон най-лесно ще го видиш при разклащане(но ти си видял,че при теб е за смяна). При страничен тампон(от страната на пасажера)конкретно при мен някакси мотора беше леко килнат и когато го смених тампона беше доста смачкан. При скоростите, тампона като го сменях с нов, новия беше звърски твърд и въобще не можеше да се мърда с ръка, за разлика от стария, които беше сплескан и ако го напънех леко се помръдваше доста здраво(не знам дали има масло в него,но при мен нямаше никакъв теч от него,въпреки че беше здал багажа).

Да те предупредя, че на пазара всички марки тампони, които се продават едва ли ще издържат колкото оригинален такъв, ама това предполагам ти е ясно. Аз сложих два Lemforder и на скоростите Vaico и за сега още за здрави, въпреки че предния леко се е посмачкал за три години от смяната.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf MK3 1993г. АBU Тампони на двигателя

Мнениеот dontaskdontsay » Чет 24 сеп 2015 19:34


Благодаря за информацията :th_up


Днес проверих в един магазин за Lemforder но можеха да ми предложат само предния на тази марка за 80лв.
На Ваико нямаше. Останалите тампони ги има но на други марки за по 25лв бр.
Това е от Интер Карс. В Еврото не сме търсили понеже чух че качеството на стоката им е паднало.

Предложете някоя добра марка за тези тампони.



П.п: миналия месец един си купи масления тампон от към скоростите за 25лв и на втория ден се разпадна :stumm


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK3 1993г. АBU Тампони на двигателя

Мнениеот georgebonev » Пет 25 сеп 2015 8:08


Попитай във форумния магазин
http://fanshop.vwclub.bg/

От изчетеното по форума останах с впечатление, че най-добре е при смяната да се поръчат оригинални (например от Порше-София или Варна) или запазени втора употреба "оригинални".

Аз м.януари сменях двата задни тампона (по спешност, не можах тогава да поръчам от форумния, за което съжалявам много) и от тогава имам много големи вибрации по цялото купе. Сложиха ми някакви Fortune Line - полски мисля че бяха. Като позагрее двигателя (или в топло време) и малко намаляват вибрациите, но не изчезват напълно. Не знам, може и нещо да са "напрегнали" двигателя в студеното време тогава...
Преди смяната задната скорост хъркаше и изтърваше, едвам набираше, а първа влизаше много трудно. След смяната, задната скорост се оправи напълно, а първа скорост сега влиза пак трудно, но малко по-лесно. Забелязах, че двигателя е малко изместен след смяната, но така и не успях да го наместя. Мисля да сменям пак тампона на скоростите в близко време.


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Golf MK3 1993г. АBU Тампони на двигателя

Мнениеот bahyr » Пет 25 сеп 2015 8:41


Моя предния го взех от Еврото, оригинален VW за шейсе и нещо.
Продадоха ми го под марка Клебер :screwy


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf MK3 1993г. АBU Тампони на двигателя

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 25 сеп 2015 18:12


От Поршее... не ми се мисли каква ще е цената :rolleyes
По принцип гледам да слагам само хубави части на голфчето но ако се окаже че и 3-тия тампон е за смяна ще ми дойде малко нанагорнище :stumm Вероятно там цената му ще е над 100лв за бр.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 266 госта