Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Мнениеот GolfHighL » Нед 06 дек 2015 17:23


Здравейте колеги, от известно време се получи някакъв странен звук като карам на първа(наподобява на стържене сякаш някакъв лост се е откачил и опира в зъбите). Не е 4х4. Интересното е, че го прави само когато поддържам някаква скорост на първа, също така когато съм на първа, но съм натиснал съединителя и колата върви, тогава също се чува. Когато почне да стърже се усеща в скоростния лост. Но когато набирам не го прави това, няма никакъв звук :gruebel . Също не го прави когато е студена. Маслото го проверих на максимума е, като отворих пробката тръгна да тече. Иначе всички скорости си влизат нормално и няма проблем с тях, даже не съм усетил как и от какво се е породил този звук. Нито съм я зорил много на първа нито нищо... Според мен проблема е малък... щом все още върви :icon_lol . Някой да се е срещал с подобен проблем, колеги или знае нещо по въпроса ?




Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Мнениеот pe6kata » Нед 06 дек 2015 23:04


Пружината на вилката за задна е счупена.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Мнениеот GolfHighL » Пон 07 дек 2015 0:33


Колега, благодаря за бързия отговор, видях ти мнението което си написал на друг колега от форума http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=6&t=27687 , но това е голф 3, за 4-ката същия ли ще е проблема ? Видях, че симптомите са същите като моите, но все пак. И та, ако продължа да карам така освен стружки в маслото (от търкащата се пружина в зъбчатките) друго може ли да стане?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Мнениеот radotom » Пон 07 дек 2015 8:32


Конструкцията е такава, че обикновено (но не задължително!) парчетата от пружинката си остават на място и не се търкалят насам-натам.
Проблема е в износването на зъбите на двете колела.
И в това, че като тръгваш на светофар, околните ще те гледат съжалително и ще те заобикалят от далеч, защото не знаят в кой точно момент ще се разпаднеш, де! :mhihi
Не, че ще се случи - просто така звучи.
А най-лошото е, че за 4.50лв (колкото струва пружинката) ще разглабяш цяла кутия до нула, което в сервиз би струвало поне 200! Личен трагичен опит! :banghead
Ако искаш, ще ти дам телефон на човек, при който правих упражнението и за който знам, че го е правил десетина-двайсет пъти вече.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Мнениеот pe6kata » Пон 07 дек 2015 8:59


зъбното колело на задната не може да се заключи в крайно положение и почва да опира в това на 1-ва предавка, когато колата е включила на първа. Пружината обикновено се чупи и си остава на място. Реално погледнато, зъбните колела са закалени и стружки току тъй няма да се разкарват из кутията, макар че има ли триене между зъбчатките, все ще има и метални частици, но не мисля че е фатално. В кутията си има магнит за тази цел.
При някое сваляне на кутията, било то за верига или съединител, си заслужава да се отвори и кутията.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Мнениеот GolfHighL » Пон 07 дек 2015 18:08


Благодаря много колеги :beer , иначе аз мога сам да си я оправя (падам си малко механик :icon_lol ), но за една малка нищожна пружинка да цепя кутията при положение, че не може да нанесе фатални щети... не ми се занимава толкова :biggrin . Така, че като дойде време за веригата тогава най-вероятно, защото съединителя го смених на скоро ама го нямаше тоя проблем :rolleyes иначе още тогава щях да я оправя. Но наистина благодаря колеги успокоихте ме, мислех че друга кутия трябва да търся :eek


Потребителски аватар
fedoracore
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 25 дек 2011 12:22
Автомобил: V5
Двигател: 2.3
Местоположение: София

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Мнениеот fedoracore » Пон 07 дек 2015 22:17


съединителя без работа - колко го купи колега :question


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Странен звук на първа.

Мнениеот GolfHighL » Пон 07 дек 2015 23:50


Колега не помня със сигурност, но майче комплекта 300лв. беше на LUK с отстъпката която ми направиха.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта