Голф 4 1.9 TDI 2002г. проблем със задно ляво ел. стъкло.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mitkovbg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 14 юли 2013 15:27
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: TDI ASZ 2002
Местоположение: Бургас

Голф 4 1.9 TDI 2002г. проблем със задно ляво ел. стъкло.

Мнениеот mitkovbg » Нед 13 дек 2015 23:14


Някой вещ по ел. стъклата да сподели мнение. На задна лява врата стъклата са сменяни. И малкото и голямото. Личи си по надписите, че не са оригинални. На същата врата стъклото се сваля и вдига трудно след като се скрие или се покаже половината част от него. Проблема НЕ Е във стъклоповдигача, защото при откачено стъкло машинката се движи нормално. В началото, още като купих колата се оказа, че точно то стъкло не работи, но си стои вдигнато. При разглобяване на въпросната врата се оказа, че двете втулки, които се поставят м/у стъклото и повдигача бяха изпадали във вратата. Сложих ги аз, но не останах очарован от резултата. При сваляне проблем няма - стъклото се сваля, малко трудно но се сваля. При вдигане стъклото започва да се движи по - трудно от средата нагоре. Забелязвам също, че при вдигане стъклото бяга от водача, който се намира до малкото прозорче. Един вид стъклото напъва навън. Като стигне средата, уплътнението го подхваща и то си влиза в улея, но пак напъва и вдигането става още по - трудно. Като стигне до горното уплътнение се прибира навътре и спира. Миналата седмица отварях вратата, понеже на нея врата бера ядове и с машинката на централното. На ваг-ком не изписа врешка, но при отключване с копчето на ключа или остава заключена, или ако се отключи после няма да се заключи. Това е друга тема, продължавам със стъклото. Наложи се като вадя машинката да сваля и водача на стъклото - този, които се намира м/у уплътненията на малкото и голямото стъкло. Видимо изглежда здрав, не е крив сякаш. След сглобяването, обаче стъклото започна да се движи още по - трудно. Даже на сантиметър преди горното уплътнение спира и се налага да го избутам догоре с ръка. Вратата отвътре не е крива. Рамката, където са уплътненията на стъклата също. Не си личи да е усукана. Стъклоповдигача съм го прегледал отделно и си работи безупречно, смазан е, всички ролки са здрави, жилото също.
П.с. Не знам къде е проблема, пробвах от водача да регулирам чрез двата болта но без успех. Не знам какво е криво и какво да правя. Вдигам и свалям стъклото със ръце и бая се озорвам. Ако ми се случи нещо да се счупи ел механизма то ще си седи горе и без да го подпирам с дървени летви. Представете си какво става....
П.с. 2 Модераторите и администраторите да ме извинят предварително. Търсих такава тема но не открих. Четох за предни стъкла и там проблема беше в ролки,жила и недобре регулирани стъкла, тук обаче не е така. Ако темата е в грешния раздел или се дублира, моля уведомете ме.




Потребителски аватар
hubavito
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 10 мар 2015 13:00
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 TDI 2002г. проблем със задно ляво ел. стъкло.

Мнениеот hubavito » Пон 14 дек 2015 19:12


Колега аз наскоро правих заден ляв прозорорец на октавия. Механизма е малко по различен, но след като смених жилата които се бяха скъсали прозореца тръгна но се движеше бавно и тегаво. Не успях да го направя да се движи като другия, но му подобрих движението чрез 2 неща. Първо прозореца можеше в малки граници да се регулира там където се захваща, един вид да стои на нивел, дано си ме разбрал. Второто което помогна беше почистване на каналите (странични) по които се движи прозореца. При свален прозорец трябва да се огледат каналите и с подходящ инструмент да се прогонят. При мен тези две неща помогнаха до някаква степен. При теб щом като е разкачен прозореца се движи трудно самото стъкло трябва да се гледа къде и защо запира.


Потребителски аватар
mitkovbg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 14 юли 2013 15:27
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: TDI ASZ 2002
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 1.9 TDI 2002г. проблем със задно ляво ел. стъкло.

Мнениеот mitkovbg » Пон 14 дек 2015 21:00


Ами не знам в чудо съм, само с него стъкло не мога да се оправя. Между другото, като хвана водача на стъклото към рамката на вратата /говоря за този, м/у малкото прозорче и стъклото/ само с горния болт. Долу дупките се разминават и то доста. Налага се с ръка да хвана водача и да го натисна навътре /посока към вътрешната част на вратата/, за да може да го фиксирам със второто болтче. Иначе стои напрегнат и клони към външната част на вратата /където е хваната лайсната/. Дано си ме разбрал какво се опитвам да ти кажа, а и не само ти. Днес го гледах, започва да запира някъде след снадката на водача. Те нали са два и посредата ги свързва някаква пластмасова щипка. Там мисля, че се получава нещо като ръб и се усеща през самото уплътнение. Но не вярвам да е от това, понеже и на другото стъкло се усеща. А то си върви съвсем гладко.
П.с. Има ли взаимозаменяемост на тези водачи на стъклото. Колата е купена от Италия. Мисълта ми е да не тия шемети там да са объркали, или разменили нещо... Примерно ляв водач със десен или нещо от тоя род и аз сега да си блъскам главата..


Потребителски аватар
viruses79
Мнения: 45
Регистриран на: Съб 28 мар 2015 21:55
Автомобил: Golf 4 1.9tdi
Двигател: ALH
Местоположение: Видин

Re: Голф 4 1.9 TDI 2002г. проблем със задно ляво ел. стъкло.

Мнениеот viruses79 » Съб 11 ное 2017 20:24


Колега, откри ли проблема че и при мен се получи същото след сваляне на стъклото?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта