Голф 3 .16 Шум от спирачките.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
BanneRr_FedaTa
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 13 мар 2016 11:46
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 .16 Шум от спирачките.

Мнениеот BanneRr_FedaTa » Чет 27 окт 2016 17:52


Здравейте колеги.
Проблема при мен е като натисна спирачките и от дясната страна се чува един шум на стъргане..смених преди няколко месеца накладките(бяха си за смяна)и известно време този шум не го чувах,но отскоро се появи отново..дисковете не са все още за смяна огледах ги нямат ръбове,а в същото време спирачките си коват,някой ако може да даде съвет,на какво може да се дължи това,възможно ли да са калпави накладките,които сложих..




N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Голф 3 .16 Шум от спирачките.

Мнениеот N1C3 » Пет 07 апр 2017 13:25


Здравей, и аз съм с голф 3, проблема при мен беше от нагладките "вагнер". Опираха в ръбчето на диска, и се чуваше доста силно особено като завивах наляво. Оставих ги така и нагладките се изтриха и се напаснаха. Интересното при мен беше, че този шум се появи 1000км след смяната на накладките. Разбрах, че ръбовете на накладките се минават на струг, да им се прави нещо като фаска.


Потребителски аватар
ceko123
Мнения: 31
Регистриран на: Сря 30 мар 2016 21:04
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Karlovo

Re: Голф 3 .16 Шум от спирачките.

Мнениеот ceko123 » Нед 16 апр 2017 18:32


Спирачките когато прегреят се получава слои по накладката които свири като натиснеш спирачките но си хваща. Вазможно е вапросното колело да задържа по малко от там постоянно триене накладка в диск. Провери дали колелото се варти свободно



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 294 госта