Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - проблема е отстранен

Мнениеот KKamenov » Нед 21 фев 2016 11:08


harri написа:
KKamenov написа:След като свалиш кората, трябва да откачиш бензиновата помпа от маркираните в чеврното. След това просто се издърпва нагоре. Cam follower-a остава в гнездото, така че след като я свалиш може да го провериш. Цялата процедура става за 5-10 мин.


И аз съм с FSI 1.6 BLP 115 ks 2005 г. но при мен на това място няма такава бензинова помпа


Разгледах различните двигатели, но не мисля, че има промяна в дизайна. По-скоро кода на двигателя е с подобрения....

Последна промяна от KKamenov на Чет 25 фев 2016 9:21, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение

Мнениеот KKamenov » Чет 25 фев 2016 9:20


Здравейте,
Проблема е решен и колата работи в нормален режим. По-долу е грешката, която VCDS (Ross Tech) показа към симптомите на автомобила. Също, като дизеловите автомобили и бензиновия FSI страда от износване на Cam Follower-a (повдигач) "When found with the Common Rail TDI engine, check for signs of HPFP failure (metal shavings)."

16575/P0191/000401 - Fuel Pressure Sensor (G247): Implausible Signal
Possible Symptoms

Malfunction Indicator Light (MIL) ON

Possible Causes

High/Low Fuel Pressure implausible
Low Fuel Level or Fuel Tank empty
Wiring and/or Connector(s) from/to Fuel Pressure Sensor (G247) faulty
Fuel Pressure Sensor (G247) faulty

Possible Solutions

Check Fuel Tank Level
Check Fuel Pressure
Check Wiring and/or Connector(s) from/to Fuel Pressure Sensor (G247)
Check/Replace Fuel Pressure Sensor (G247)

Special Notes

When found in VW Polo (9N) with 1.4l FSI (AXU), check TPI 2009218 which describes a problem with the Fuel Pump.
When found with the Common Rail TDI engine, check for signs of HPFP failure (metal shavings).

Прикачена снимка на сменения Cam Follower
Прикачени файлове
IMG_0119.JPG


Потребителски аватар
prodrive16v
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 30 дек 2013 13:41
Автомобил: vw golf mk5
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот prodrive16v » Чет 25 фев 2016 14:50


И аз мойто го проверих готово е :biggrin проверих и свещите не ги бях гледал от както съм купил колата кой знае на колко км са.Някакви предположения как са? не знам дали да ги сменям оплаквания относно работата на двг нямям.
20160225_140232.jpg

20160225_134348.jpg


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот KKamenov » Чет 25 фев 2016 15:51


prodrive16v написа:И аз мойто го проверих готово е :biggrin проверих и свещите не ги бях гледал от както съм купил колата кой знае на колко км са.Някакви предположения как са? не знам дали да ги сменям оплаквания относно работата на двг нямям.
20160225_134348.jpg

20160225_140232.jpg


Свещите на този двигател са много важни, защото също може да доведе до намаляване на мощността на двигателя. Аз ги смених, когато я закупих моята. Обикновенно се сменяват на около 40к. Иначе да... Cam follower-a е на 3та фаза. Ако не го смениш, за почва колата да ти гасне в движение, а после да светва EPC и по-лошото е, че ако се счупи, както моя - парчетата от него отиват в картера или в остават при коляновия вал (Camshaft-a)


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот ogogin » Чет 25 фев 2016 21:12


Мале, мале... много зле е този Cam Follower... Парченцата намери ли ги?
Дребни неща, а колко главоболия пораждат!!!


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот KKamenov » Чет 25 фев 2016 23:18


ogogin написа:Мале, мале... много зле е този Cam Follower... Парченцата намери ли ги?
Дребни неща, а колко главоболия пораждат!!!


Не... той се е стопил и малките парчета са паднали я в картера, я при коляновия вал...


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот KKamenov » Съб 05 мар 2016 21:17


prodrive16v написа:И аз мойто го проверих готово е


Изминах към 400 км вече и мога да кажа, че след като го смених разхода ми падна с около 1 литър. Не съм сменил начина на каране и градско от 9.5 на 8/8.5


Потребителски аватар
PesoglaveC
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 20 фев 2016 15:09
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BLF 2005
Местоположение: Берлин, Германия

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот PesoglaveC » Нед 06 мар 2016 21:56


Здравейте колеги,
Първо да се похваля-горд собственик на Голф 5 от няколко седмици.
За да не пускам нова тема, ще пиша в тази, надявам се да е на правилното място.
Също ми се струва мудна колата, като я взех смених маслото веднага с Кастрол 5/30, вчера смених въздушния филтър и като свалях капака на ДВГ не видях да имам такава помпа като на снимките по горе. Някой да има представа къде може да е? Колата е Голф 5 1.6 ФСИ 2005 год. Също трака и някакъв лагер от скоростната кутия. Водих я в сервиза, просто провериха маслото в кутията и казаха че е ок. Живея в Германия и за горе споменатия въздушен филтър (плюс поленовия) ми искаха 170 евро за смяна, така че не ми се мисли за скоростна кутия и прочие. Майстора каза че най-вероятно е лагера на съединителя, но това ще се разбере с сигурност като се прибера юни в БГ. Другото което е ще сменям свещи и спирачна течност утре и ще видя как е поведението на двигателя след свещите, но имам големи съмнение че е този въпросен Cam Follower. Питах ги тези за такава част, гледаха ме като гръмнат. Показах им и снимка и казаха че това не се сменяло.. :D . Булката ще идва другия месец на гости и ако някой колега каже как да си го поръчам в БГ при нея и да го донесе другия месец, ще съм много благодарен. Друг въпрос: Смених гумите с летни миналата седмица но взех направо с джантите 16-ки от Голф 5+.(до сега бях с оригиналните 15) Може да е малко смешен въпроса, но трябва ли да се прави някаква настройка по километража за правилно отчитане, защото тук си снимат и за 5км отгоре и хич им не е. Относно клапаните гледах в ТиТубата един че ги чисти през отвора за температурата- пръска някаква течност за почистване на нагар. В БГ има ли някакъв начин освен механично? Тук не могат да ме разберат даже какво им казвам. Последно-ако има някой колега тук в Германия (Берлин) нека каже къде ходи на майстор и как са нещата при него. Благодаря!


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот KKamenov » Нед 06 мар 2016 22:54


Питах ги тези за такава част, гледаха ме като гръмнат. Показах им и снимка и казаха че това не се сменяло.. :D . Булката ще идва другия месец на гости и ако някой колега каже как да си го поръчам в БГ при нея и да го донесе другия месец, ще съм много благодарен. Друг въпрос: Смених гумите с летни миналата седмица но взех направо с джантите 16-ки от Голф 5+.(до сега бях с оригиналните 15) Може да е малко смешен въпроса, но трябва ли да се прави някаква настройка по километража за правилно отчитане, защото тук си снимат и за 5км отгоре и хич им не е. Относно клапаните гледах в ТиТубата един че ги чисти през отвора за температурата- пръска някаква течност за почистване на нагар. В БГ има ли някакъв начин освен механично? Тук не могат да ме разберат даже какво им казвам. Последно-ако има някой колега тук в Германия (Берлин) нека каже къде ходи на майстор и как са нещата при него. Благодаря!


To и тук ме гледаха, като гръмнат, дори и от клубния сервиз не знаеха... аз мога да ти дам номер за тази част и от къде да го поръчаш, но това не ти гарантира на 100% че е проблема. Относно гумите и размера джанти по-скоро има разлика в поведение и стабилността на автомобила


Потребителски аватар
PesoglaveC
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 20 фев 2016 15:09
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BLF 2005
Местоположение: Берлин, Германия

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот PesoglaveC » Нед 06 мар 2016 23:01


Ще се радвам ако споделиш за частта. А иначе още повече ме навежда на мисълта, че е от това проблема защото, като дам по-рязко газ в ниските, за буквално част от секундата се дави колата (не реагира на газта) и след това започва да ускорява, За разлика в поведението от гумите е рано да кажа тъй като съм отпуска цяла седмица и ходя само в квартала напред назад, като изляза утре по магистралата сигурно ще се разбере по-добре.


daniel.parvanov
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 06 авг 2018 0:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот daniel.parvanov » Пон 06 авг 2018 0:36


Аз миналта седмица си взех едно Ауди А3 1.6 FSI - BLF и искам да си сменя cam follower профилактично... Две години по-късно от темата още гледат ме като извънземен, (аз че не мога добре да обяснявам не мога)

Може ли ако някой има номер на частта за 1.6 да я пусне.... поне като отправна точка да бъде на майсторите на които се опитвам да обясня.... в нета намирам номера само за 2.0 tfsi,

ПП На мен помпата ми изглежда различно (но ако нямаше cam follower няма защо да я монтират на двигателя)


Изображение


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот ogogin » Вто 07 авг 2018 14:00


По ЕТКА дава този номер 03C109309E.


daniel.parvanov
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 06 авг 2018 0:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот daniel.parvanov » Вто 07 авг 2018 18:15


Благодаря,

Днес сутринта намерих майстор, който ми върза на акъла и ми го поръча от Порше по VIN - 92лв в Петък трябва да пристигне

ще кача снимки, като извършваме смяната


daniel.parvanov
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 06 авг 2018 0:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 1.6FSI проблем при ускорение - Решен

Мнениеот daniel.parvanov » Пет 10 авг 2018 20:44


Хубавата новина беше че follower ми е бил сменян и беше само на Stage1 (можеше още да изкара) но все пак като нов собственик не ми се рискуваше за една дреболи

В цялата лудница която ми беше днес пропуснах да снимам самия нов follower малко по-различно изглежда - мисля имаше удебеляване на повърхностния слой който се трив в camshaft-a спрямо този който беше в колата (можеби са ревилизали часта)... Този от колата прилича на афтърмаркет часта от клипчето Febi във Тубата за cam follower.... и тези който има в нета
Прикачени файлове
po-vin.png
po-vin.png (335.9 KиБ) Видяна 4268 пъти
stariq.png
stariq.png (277.02 KиБ) Видяна 4268 пъти
Screenshot from 2018-08-09 22-52-46.png



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 204 госта