Голф 4 TDI PD 116к.с. проблем с външната температура

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
nfsto
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Голф 4 TDI PD 116к.с. проблем с външната температура

Мнениеот nfsto » Пон 22 фев 2016 14:48


Здравейте.
Миналата есен си взех голф 4 TDI PD 116к.с.
Малко след това се прецака температурата започна да показва с 5-10 градуса под реалните.
Зимата и при по студено време пали, чуди се малко и гасне и от 2-рото чукане пали като хората.
Започнах да си мисля ,че този датчик за температура го шашка, откачвам датчика в бронята ,но на дисплея на климатроника и на таблото все си има стойности както и когато датчика си е на мястото. Четох ,че може да е от датчика за температура на двигателя, смених го с нов. От тогава ми показва 0,5гр и не мърда грам.
Моя датчик от бронята го закачих на друг VW и отчита нормална температура.
Остава датчик на климатроника ,но не можах да разбера къде стой.
Ако някой може да ме светне ще съм благодарен или от какво друго може да го прави...
Довечера ще ида да изчистя грешките ,че може да е отчел някоя грешка при свалянията на датчиците.

Смених уплатненията на тандем помпата защото беше протекла и се надявам поне паленето вече да се оправи сутрин :)




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: проблем с външната температура

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 22 фев 2016 17:00


Една диагностика няма да навреди.


nfsto
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: проблем с външната температура

Мнениеот nfsto » Пон 22 фев 2016 18:14


От там се връщам , оказва се че датчика в бронята реагира като го изключа на компютъра показва -51, като го включа 23градуса, след изчистване на грешките и започна да отива минус и отчита -16 на таблото и дисплея на климатроника.

Според мен проблема стана като закачих ксенон още в началото тогава забелязах ,че ми показва с -5 под реалните градуси и с времето градусите почнаха да варират -5 -15 от реалните.
Интересното е ,че без изключен датчик на дисплеите има стойности..
Ще приложа и снимка от дигностиката.
В случая при тия -16 градуса не включва климатика...
Дано не е в таблото проблема. Виждам доста теми има , решение не видях някой да е дал, но пък нека съм оптимист и някой да удари 1 рамо къде е ключа от бараката :)
Снимката не иска да се визуализира ,но пък давам линк за нея , ако някой има мерак може да я види
http://prntscr.com/a6kd6i

Вече 2ч е спрян двигателя сега отидох да проверя седи си на -16 градуса, всеедно е забил... не знам вече кво да го правя ще взема да му сваля акумулатора пък ,ако има интерес утре ще пиша резултата


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 22 фев 2016 19:36


Разкарай ксенона за проба,явно си взел най-голЕмото дърво.


nfsto
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот nfsto » Пон 22 фев 2016 19:49


Ксенона ми работеше 4г на предната кола без проблеми, свалял съм го все тая, сега правих самодиагностика на климатроника изкара греша
030B датчик за външна температура - Предна броня 0x1d, 0x1e , но не е това проблема защото видях с очите си ,че като откача датчика програмата за диагностика показа -51, а като го върнах отчете нормалната външна.
Остава варианта климатроника да ,черпи информация от талото, а то да визуализира грешна информация от късо или някакъв друг проблем...
Сещам се да спомена ,че плафоните понякога като са включени угасват и през дупка или като дам контакт или като спра светват пак, ще опитам да спра бушона за осветление и ще видя дали ще има ефект...
Интересно все беше в интервал -5-10 от реалните след смяна на датчик за температурата на двигателя заби, и не реагира температурата, дори и стария датчик да сложа просто не реагира, май проблема ми е сложен :(


nfsto
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот nfsto » Вто 23 фев 2016 16:21


Здравейте!
Мисля ,че си реших проблема :)
Какво направих снощи:
Свалих акумулатора, сложих нов датчик на бронята оставих така 20 мин, дадох контакт и таблото показа реалната температура в гаража, можеби с 3-4 градуса по-малко ,но поне реагираше.
Днес цял ден бях по пътищата и сравнявах с телефона колко градуса е навън , работи точно има отклонение от 1-3 градуса ,но това да му е болката. Излиза че всичко е било от датчика в бронята, а рестарт на таблото стана от акумулатора, пиша тук с идеята някой ден да е полезно на някой...


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот icemans » Сря 24 фев 2016 10:44


Радвам се, че си си решил проблема. Сега остава и аз да реша моя :) Кажи какъв датчик взе? Номерът му същия ли е като по каталог или стават и други, че на мен ми дадоха един датчик който се оказа от Мерцедес, но изглеждаше по същия начин. Но и с него даваше някакви странни стойности...


nfsto
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот nfsto » Вто 08 мар 2016 12:43


Ами съседа има сервиз поръча ми някакъв най-евтиния 7лв . Но положението е както преди мери си със 5-8градуса надолу понякога в движение при дълго каране влиза в норма но трябват над 30 мин каране... Отказвам се да търся проблема , железни нерви трябват подозирам ,че е таблото , но докато не се скапе няма да го пипам


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот barutchiev » Съб 20 авг 2016 14:04


Здравейте колеги,от 2 дни имам и аз проблеми с отчитането на външната температура и реших да използвам темата за помощ.Колата е Бора 1.6 16v 2000 година. Забелязвам,че вчера и днес на дисплеят на таблото и на климатроника,дава външна температура 19.5 градуса,а реално е 30.Не мърда от тази температура

Изображение


Извадих датчика,проверих до колкото мога кабелите,но не видях проблеми.Не отчита и грешки на ВАГ-КОМ.

Изображение

Направих и селф-тест на климатроника-няма проблеми.
Къде да търся проблема,в таблото или в датчика.Ако е в таблото,щеше ли на климатроника да ми дава поне реалните?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


neftochimic86
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 20 фев 2011 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот neftochimic86 » Сря 07 дек 2016 18:01


Здравейте.

Значи ставаме доста хората с този проблем. Мойто голфче е 4-ка ти, 110 кс. Много трудно намерих датчик за външната температура. Явно съм с първите модели (от квадратните сензори). Колата няма климатик.
Първо сложих втора употреба, после чисто нов (дето струва десетки левове :screwy), но така и не показва вярната температура. Онзи ден при два пръста слана отчете 21градуса, а впоследствие падна на 12.
Чистих буксата, увих кабелите с изолирбанд, но не помогна.
Знам, че не е болка за умиране, ама ме издразни много. Накрая ще си купя от ония китайските термометри от Метро и да се приключва.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот barutchiev » Сря 07 дек 2016 18:13


Здравей колега.Моят датчик беше така няколко дена и изведнъж се оправи.При мен е доста важен,защото лъже климатроника.


praznoglavec77
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 09 сеп 2017 9:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 проблем с външната температура

Мнениеот praznoglavec77 » Вто 12 юни 2018 18:45


Здравейте! Предварително се извинявам, че ползвам темата и знам, че е стара! Да не се разсърди някой! Изчетох всички възможни теми във форума по въпроса с показанието на външната температура, но не намирам отговор за проблема! колата е бора 2.0, 115 конски сили. От доста време на мястото на температурата ми показва тирета :( Пуснах диагностика. Грешките са 00779 и 00667. Изтрих ги. Остана само 00667- ambient temperature signal open or short to plus! Знам какво значи! Въпроса ми обаче е следния : Защо като поседи колата на слънце и като запаля показва температурата - еднаква и вярна с тази на дисплея на климатроника, но като се поохлади малко и пак излизат тиретата! Или показва еднакво с дисплея на климатроника, но като се промени тази на дисплея на климатроника тази на таблото си остава същата все едно е забило таблото и след малко пак тирета:( В самото табло ли е проблема или някъде по кабелите. Макар, че преди известно време бях в сервиз по друг въпрос за кабели и ги помолих да проверят и тези за датчик G17 и ми казаха, че докъдето е възможно са ги гледали и няма скъсано или протрито. Не е болка за умиране и не влияе на динамиката на автомобила, но е дразнещо за окото :( Май стана много дълго сори :)


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 TDI PD 116к.с. проблем с външната температура

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 13 юни 2018 18:43


Ти си с малкия дисплей,в оборотомера?


praznoglavec77
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 09 сеп 2017 9:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 TDI PD 116к.с. проблем с външната температура

Мнениеот praznoglavec77 » Чет 14 юни 2018 18:37


дисплея е халф фис! таблото е спорт тахо на вдо!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: xri666 и 203 госта