Golf MK4 2003г. AUQ - 1.8T смяна на двигател

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Golf MK4 2003г. AUQ - 1.8T смяна на двигател

Мнениеот wassilzaza » Пон 07 мар 2016 9:20


Здравейте колеги, на скоро взех колата, която уш беше перфектна, но се оказа със сериозен проблем в двигателя(износен колянов вал, слагани лагери от друга кола, износвания и по блока, отварян е 2 пъти и са правени не компетентни ремонти по него), което налага замяната му с друг такъв втора ръка или поне друг блок, а да стегна главата, която имам и да използвам нея.
Последната седмица обърнахме пазара и не намерих нито един такъв двигател AUQ, явно доста трудно се намират и то особено читави. Излязоха няколко бройки AJQ от Ауди А3 и Ауди ТТ, един APP от Сеат Леон Купра, но те са все производство до 2000г.(което предполага, че са без електронна дроселова клапа) и са с К03, а моята AUQ e с К03s. За по-лесно намерих следната справка, по която се ръководя: http://www.qpeng.com/faqs/engine_faqs/a ... _mean.html
Въпросите са следните:
1. Еднакви ли са двигателите APP AJQ AUQ и мога ли да заменя моя с някой от другите 2 безпроблемно?
2. Разликата при тези двигатели само в периферията, турбото и електрониката ли е?
3. Евентуално кои други двигатели биха станали за замяна с моя? Някоя от версиите 150 к.с. биха ли станали?
4. Трябва ли някаква настройка да се прави ако сложа друг код двигател?
5. Ако сложа двигател същата мощност и кубатура, но различен код, то дали ще мога без техно тест да мина в КАТ?
От опита ми до тук и от това, което чета във форума повечето 1.8Т двигатели са еднакви и разликата е в турбо, електроника и периферия.
Като цяло всякакви съвети от по-запознати от мен хора с опит в тази сфера и които са правили скоро тази процедура са добре дошли за мен.
Благодаря предварително!




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 2003г. AUQ - 1.8T смяна на двигател

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 07 мар 2016 10:15


По т.5 няма да стане.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Golf MK4 2003г. AUQ - 1.8T смяна на двигател

Мнениеот Dagestan » Пон 07 мар 2016 16:54


Блоковете на всички 1.8Т, изброени от теб, са еднакви.
Колата регистрирана ли е? Ако не е, може и да мине номера в кат, като пишат двигателя "без номер", иначе не знам.


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf MK4 2003г. AUQ - 1.8T смяна на двигател

Мнениеот wassilzaza » Вто 08 мар 2016 13:02


Благодаря на отзовалите се. Успяхме да намерим същия код двигател. Дане да се окаже читав, както изглежда. Между другото питах в КАТ имам познат там и той ми каза, че ако кубатурата, мощността и горивото са същите, то тогава ще мога да мина без техно тест в КАТ, въпреки че кода на двигателя е друг.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BlackSpot, mrsch66 и 198 госта