Golf MK3 1.8 90 коня ABS двигател 94г. - малко подобрения

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Golf MK3 1.8 90 коня ABS двигател 94г. - малко подобрения

Мнениеот IcoMk3 » Нед 01 май 2016 21:31


ОК,хора.Изчитайки почти всичко във форума относно Golf 3 1.6 GT,1.8 и 2.0 GTI двигателите,стигнах до заключението че е най-добре да продължа да си използвам стария и добре познат 1.8 двигател с 90 коня,тъй като според мненията той е най-добрата комбинация от мощност,добър разход,евтина поддръжка и нисък данък.Но съм твърде решен да сменя колата,макар и със същия двигател,защото моята просто вече не си струва да я правя,най-вече защото е изгнила.
Сега изникват следните въпроси,за да я направя по-добре и по-спортно изглеждаща.Струва ми се че следните неща които ще изброя са по-характерни за GT и GTI моделите и затова ме интересува дали има и модели 1.8 с тези особености.

*Радио антената - По принцип търся да е между 1996 и 1998,защото моята е 1994,и не само защото ще е по-нова,а и защото на по-новите ми харесва това че радио антената не е на левия калник до шофьорската врата а отгоре на тавана.Изглежда по-спортно и готино.Поне на мен тази на калника не ми допада.

*Пластмасови прагове - Забелязал съм както казах на GT и GTI моделите че имат пластмасови прагове отвън.Въпросът ми относно тези пластмасови прагове е дали и при по-новите(1996-1998) 1.8 модели се срещат или само на GT и GTI.Ако 1.8 не са заводско с поставени пластмасови прагове,има ли начин да им се поставят ? Моята е без тези прагове,и преди да сложа какъвто и да е спойлер на предната броня,тя изглеждаше висока и неравна с праговете,а след като сложих широкия нож,праговете сега са по-високи от бронята и пак седи грозно.С пластмасовите прагове горе-долу се изравнява всичко.

*Вежди на калниците - Също така ме интересува за веждите на калниците,ако няма,как се поставят,всмисъл как се закрепват ?

*Фарове и халогени - Относно фаровете,двусекционните пак ли са само при GT и GTI моделите,или ги има и на 1.8? Силно се надявам защото не ми се занимава да ги сменям с двусекционни.Също ме интересува дали халогените се свързват към задния фар за мъгла.Предполагам че е така,но все пак питам защото дори и това да е най-простото решение за да си сложа халогени,все пак искам да се светват като оригиналните,а не да са подобрени.

*Мигачи в калниците - За мигачите в калника няма да питам защото предполагам че при всички модели след 96-та са обли а не правоъгълни.

*Спойлер на багажника - Също мисля че ми е ясно и за спойлера на багажника който явно GT и GTI имат заводски,предполагам се закрепва със силикон.

*Регулируемо окачване - 1.8 понася ли регулируемо окачване ? Предполагам за това няма значение модела но все пак питам.

*Бордови компютър - 1.8 с бордови компютър доколкото знам няма,така че това са всичките ми въпроси,засега :D

Просто искам да си взема нова 3-ка,и този път ще я пазя,и ще я гледам,и затова искам да я направя прилична.

Последна промяна от IcoMk3 на Пон 11 юли 2016 21:06, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот Megasquirt » Нед 01 май 2016 21:53


Нещо не си потърсил за да си изясниш с какви двигатели излиза мк3. Какво е това 1.8? Изясни си нещата, и си коригирай въпроса. Борд компютър има за всичко, което има поне един инжектор.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот IcoMk3 » Нед 01 май 2016 21:57


1.8 литров двигател,90 конски сили.Моят е ABS 1994 година.Относно борд компютъра,говоря за това на мястото на часовника да може да показва разхода на гориво.Поне аз досега не съм виждал на Голф 3 с 1.8 двигател да има такава опция,не че съм виждал други освен моята и тези по сайтовете за автомобили втора ръка де,но останах с това впечатление.


Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот Megasquirt » Нед 01 май 2016 22:04


Ясно. Има, има как да няма. Просто са редки, но нищо не ти пречи да си сложиш. Същото важи и за прагове, и всичко каквото си си харесал по купето от GTI. Всичко купета са еднакви, с изключение на syncro. Да не ти дреме търси си просто запазено купе. Само да знаеш, че пластмасариите са наистина приятни за окото, но не и за ламарината отдолу.
П. П. Аз бих си търкалял старото мк3, докато събера пари за S13. :rolleyes

Последна промяна от Megasquirt на Нед 01 май 2016 22:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот Zerga3GT » Нед 01 май 2016 22:07


Има има...

Като изключим облите мигачи и антената всичко което го търсиш може да го намериш в някоя морга с около 200лв в ръка и няколко часа на разположение.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот IcoMk3 » Нед 01 май 2016 22:15


Ок,мерси за мненията.А пластмасовите прагове как не са приятни за ламарината?

Edit: Ето какво ми допада http://www.carmarket.bg/vw-golf-1.8klim ... e%5B%5D=46
Само дето дори да ги имах тези 2 бона,просто вече не съм готов да дам толкова за 20-годишна кола.

Последна промяна от IcoMk3 на Нед 01 май 2016 22:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот Milenkatara » Нед 01 май 2016 22:39


Така да поясня за Голф 3 1.8 моно 90 к.с. Понеже аз търсих дълго време модел с този двигател и следните екстри :
GT пакет ( пластмаси по веждите, праговете, спойлер, широк нож)
ABS
2 въздушни възглавници
Антена на тавана
Черни стопове HELLA
Двусекционни фарове HELLA - електрически
2 ел.стъкла
подгрев огледала
Подгрев пръскалки
MFA ( бордови компютър )
ел. огледала
"плитко" Рекаро ( салон )
двусекционен плафон
Табло с лампа за резерва (гориво)
Заден мост с дискови спирачки
Обли мигачи в калниците
Халогени
Огледала в цвета на купето
Брони в цвета на купето
Климатик


Води се Golf 3 GT Special - кода на двигателя вече не е ABS , ами е ADZ ( има малки разлики, защото е след 1995 година )

Трудно се намира с такива екстри и този двигател, но не е невъзможно. На мен ми отне 3 месеца 2012 година.
Пластмасовите прагове не ги харесват, защото задържат много мръсотия и трябва да се чистят по обстойно. Същото важи и за подкалниците и при капачката на резервоара. Това важи за всички голфове :th_up


Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот Megasquirt » Нед 01 май 2016 23:00


Точно тази голфара не виждам с какво е по-хубава от твоята. Да не говорим за цигански написаната обява, с доста неясноти - всичко е ново, много върви бля-бля... октомври 97' с квадратните мигачи, мокра на снимките, няма гражданска. Всъщност няма никакви екстри, освен климатик. За 1300 по може да се продаде.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот stefan4o » Пон 02 май 2016 8:26


Как да няма екстри? Предполагам гледайки бутоните по таблото има 4 ел.стъкла, има и подгрев на седалките. Не е баш толкоз гола, ама пък външно си е CL/GL оборудване без пластмасариите, за които пита колегата. Екстрите не са абсолютно всички за модела - няма МФА (бордкомпютър) и темпомат на прима виста. Сигурно има и други, за които не се сещам.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот IcoMk3 » Пон 02 май 2016 16:11


Добре,а веждите на калниците,праговете,как се закрепват ? А също как се преминава от едносекционни към двусекционни фарове ? Предполагам допълнителни кабели се пускат защото късите и дългите светлини са разделени.А също халогените към задния фар за мъгла ли се свързват ?


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот slaveiko67 » Пон 02 май 2016 18:23


Веждите се закрепват с нитове за ръба в края на калника/би трябвало дупките за нитовете да си ги има на калника/...Друг вариянт е залепване с полиуретанов силикон...Праговете са по-тегави за монтаж-монтажна лайстна,която оригинално е залепена с двойно лепеща лента,която трудно се сваля от лайстната.Тази лайстна играе основна роля в закрепването и позиционирането на праговете и трябва много добре да е залепена за купето.На нея се прикачват праговете,които в долната си част/пада се под купето/се прикрепват с винтове,завиващи се в пластмасови тапи,които са захванати в железния праг на купето.След това лайстни/ако намериш/ и накрая капачки,затварящи лайстните на прага...
За халогените ще ти трябва инсталация от кола,която е имала халогени.От голямата кръгла букса при радиятора на колата до фаровете,мигачите и т.н.Махаш твоята инсталация и слагаш тази за халогените.Може да търсиш и такава инсталация с възможност за ел.реглаж на фаровете.Ще ти трябва и ключ за фарове с опция за халогени,евентуално и реглаж на фаровете.
За фаровете-монтираш двусекционните фарове/трябва буксите на фаровете да са като тези на инсталацията,ако не са има преходници/ и си ОК.На дълги ще светят само вътрешните фарове,но има теми как се свързват да светят и секциите за късите заедно с дългите. :beer


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот IcoMk3 » Нед 10 юли 2016 13:20


И така,в крайна сметка реших да си оправя сегашния Голфър. Смених си повдигача на дясното задно стъкло което не се затваряше,следващата стъпка е шибедаха,от едната страна металната пластина която го движи е счупена и той също не се затваря. Въпроса ми е има ли как да се смени без да се разглобява целия шибедах,всмисъл без да се сваля. Също си купих спойлерче за капака на багажника,онова дето по-новите тройки го имат. Само че има два болта с които да се закрепи,но интересно е че е направен така че трябва да се пробие стъклото за да се закрепи,много странно ми стана. Мислех че се залепва със силикон или някакво лепило. И така и смятам да го направя,защото все още не съм полудял толкова че да пробия стъклото. Искам да попитам предните калници лесно ли се свалят,всмисъл само с болтове ли са захванати,защото десния така и не го боядисах,затова съм решил да изчакам да излезе черен в Megaparts и да го взема и да си го сменя сам. Отгоре под капака на двигателя знам че е захванат с болтове,но отстрани и отдолу дали и как е захванат не знам.


Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот Megasquirt » Нед 10 юли 2016 14:02


Само с болтове е оригинално. На мегапартс никой няма да седне да снима всички части в моргата и си ползват естествено други снимки. Обикаляй моргите просто за да си го видиш колко е надран на живо.

Последна промяна от Megasquirt на Чет 21 юли 2016 22:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: VW Golf 3 90 коня - малко подобрения

Мнениеот hooligans » Пон 11 юли 2016 11:23


Оправи си заглавието според шаблона.
viewtopic.php?f=5&t=352508


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: 1994 VW Golf 3 1.8 90 коня ABS двигател - малко подобрения

Мнениеот IcoMk3 » Чет 21 юли 2016 20:45


Искам да попитам лесно ли става смяната на едносекционни с двусекционни фарове ? Всмисъл гледах в един сайт двусекционни,но не си спомням едносекционните дали се закрепваха с толкова болтове колкото двусекционните,макар че не виждам логика да има разлика.Само знам че двусекционните са с крушки H1 а едносекционните с H4.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта