Голф 3 1996г. с двигател АЕК с газов инжекцион

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 362
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Голф 3 1996г. с двигател АЕК с газов инжекцион

Мнениеот volodya iliev » Пет 06 май 2016 20:45


Здравейте колеги!Днес във работата ми връчиха споменатият в заглавието голф за служебен.Сега имам за задача да отстранявам някой проблеми по него и ще ми бъде нужна вашата помощ.Първият проблем е,че не работи централното заключване не чувам никакъв звук при завъртане на ключа в ключалката и съответно ще трябва да издиря къде се намира помпата за централното ако има такава и не са я свалили случайно.Наложи се да заключвам вратите механично една по една.Лошото е,че на задна дясна врата е счупен пласмасовият пин който се натиска отвътре при стъклото и аз го натиснах и сега не мога да отворя вратата вече.Ще ви бъда благодарен ако ми кажете какъв е варианта да изскочи нагоре пръчката с остатъка от пласмасовият пин и да отворя вратата. Вторият проблем е,че стрелката за бензина не показва вярно.Когато дам на контакт и запаля тя показва,че е почти пълен резервара което вобще не е вярно.Единственото нещо което ми спомена началника е да не оставям бензиновата помпа без бензин за да не изгори но не знам дали като са слагали газовият инжекцион са я оставили постоянно да работи или са сложили реле за спирането и.На задните седалки се е разлепил мокета на гърба им с какво мога да прилепя мокета.Благодаря предварително.

Последна промяна от volodya iliev на Съб 07 май 2016 16:59, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 362
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Re: Голф 3 1996г. с двигател АЕК с газов инжекцион

Мнениеот volodya iliev » Съб 07 май 2016 13:22


Днес имах възможността да си поиграя по обстойно с голфа и установих следните неща.Както и предполагах открих помпичката за централното и установих,че е с откачена букса.Закачих буксата и тя започна да бръмчи постоянно,което е явен признак,че дърпа въздух от някъде.Тръгнах да заключвам от шофьорската врата и установих,че се заключва тя багажника и капачката на резервоара.Пасажерската и двете задни врати остават отключени при това положение.Започнах да проверявам подред и открих,че при задна лява врата където е маншона между нея и колонката мъркуча се е извадил и дърпа въздух по-скоро даже мисля,че е счупен накраиника където влиза в другият мъркуч тъй като разглобих пласмасата на средната колонка и развъртях буксата тя е от две части едната част е откъм вратата а другата откъм колонката.Опитах се да изолирам мястото от където смуче въздух и да видя какво ще стане пак заключих от шофьорската врата и пак пасажерската и задна дясна останаха отключени.Лошото е,че бутиклката за газта се намира в багажника и не мога нищо да видя от нея.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 174 госта