Golf MK3 1,6 ABU въпрос за свързване на реле пръскалки фарове?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Golf MK3 1,6 ABU въпрос за свързване на реле пръскалки фарове?

Мнениеот mitko23 » Нед 11 сеп 2016 21:38


Здравейте колеги, искам да свържа едно реле за пръскалки на фаровете, но имам малко колебания затова къде да свържа минуса. По принцип ползвам схемата на колегата от една тема във форума Изображение.
Въпроса ми е мога ли да свържа минуса вместо към акумулатора към ето тази да я наречем розетка, която се намира от страни на купето и по принцип към нея са свързани само кафяви заземяващи кабели (има същата розетка и то дясната страна при пасажера)- Изображение.
Плюса го взех като релето го свързах към свободен извод (плюс) от бушониерата под волана, ако това има значение.




mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1,6 ABU въпрос за свързване на реле пръскалки фарове?

Мнениеот mitko23 » Вто 13 сеп 2016 21:26


След обстойно чудене минуса реших да го взема от един доста дебел кабел (кафяв) позиция Z2 дават го Battery Ground Main Fusebox Ground на тази схема Изображение

Последните неща които малко ме затрудняват и искам да попитам са следните:
1) На схемата за свързване на релето, го дават, че крачето обозначено като 56 на релето трябва да се свърже с кабел който подава ток при включване на фаровете предполагам с цел да се пести вода от казанчето при положение, че не са включени фаровете. Въпросът ми е кой е кабелът който отговаря за това нещо? Имам съмнение, че е Черно/Белия на позиция 2 на буксата за ключа за фаровете, но имам малко съмнение и за това питам пък и никъде не намерих кой кабел за какво отговаря на буксата за ключа за фаровете.
2) Знам, че е препоръчително да се сложи бушон на плюса на релето, въпроса ми е колко ампера да бъде? Само да кажа, че плюса съм го взел от бушониерата от поция Y2 на диаграмата, а не директно от акумулатора.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 225 госта