Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kvnedelchev
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 28 апр 2016 22:53
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот kvnedelchev » Вто 18 окт 2016 7:14


Здравейте колеги.Някой ще ми каже ли как се сменя крушката на мигача ,който е отпред на бронята,че се притеснявам да не го напъна и да счупя някой зъб.Благодаря предварително!




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот kris11 » Вто 18 окт 2016 9:07


като свалиш мигача. На тясната стрна на мигача има пружини тип пластина.
Имаш ли фарове за мъгла до мигача ?


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот georgebonev » Вто 18 окт 2016 11:11


Като извадиш мигача, фасунгата се завърта, за да се освободи и излезе заедно с крушката. Има три чопчета, различни по форма. Буксата може и да не я разкачаш.
Изображение


kvnedelchev
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 28 апр 2016 22:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот kvnedelchev » Вто 18 окт 2016 16:32


Аз точно това исках да разбера, как се вади мигача.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот mitko23 » Вто 18 окт 2016 16:52


Колега ако не ти е спешно да го сменяш на момента, понеже съм свалил бронята на голфа мога да ти нащтракам малко по-късно днес снимки, за да се ориентираш. Според мене много кофти са ги измислили от VW аз първия път счупих държачите на единия мигач. Бих казал че най-лесно се вади мигача като легнеш под колата и бръкнеш зад бронята това при положение,че нямаш кора отдолу.


kvnedelchev
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 28 апр 2016 22:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот kvnedelchev » Вто 18 окт 2016 17:45


Ок колега, направи някоя снимка.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот georgebonev » Вто 18 окт 2016 20:22


Снимки в Гугле-то колкото искаш... ("мигач голф 3")
Не каза дали имаш халогени, дали средната част (блендата) е заедно с частта за халогена...
Ако имаш халогени и средната бленда е отделно, откачаш (дърпаш) първо средната бленда от към страната на халогена (където е пластинката по средата на блендата) и после мигача от към блендата.
Изображение
Същото и при мигач, заедно с блендата.
Изображение
Ако частта за халоген е заедно със средната бленда, откачаш (дърпаш) първо халогена от външната страна на автомобила и после мигача.
Изображение
Блендата е закрепена за мигача с една вертикална ос към две щипки на мигача.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот mitko23 » Вто 18 окт 2016 21:14


Колегата georgebonev ме е изпреварил и е обяснил вече, но нека има снимки за архива в случай, че на някой друг му потрябват. Ето снимките колега, в случая е без халогени понеже аз нямам на колата, но и това ще променя скоро :mhihi . Малко се олях със снимките ама се старах да съм най-изчерпателен. Та ето как изглежда самия мигач с блендата в случая левия.
Изображение
Изображение
Изображение-Принципно тези ушенца се чупят ако силно напънеш да бръкнеш за да стигнеш мигача.
Ето как изглежда зад бронята
Изображение

Така ето и как се сваля повтарям в случая без халогени
Заставаш отпред пред колата и както ти е в случая левия мигач и бленда
Изображение
Взимаш права отверка и бъркаш в процепа който съм оградил на снимката пада се от вътрешната страна на бронята до регистрационния номер
Изображение
Идеята е да натиснеш с отверката ето тази пластина на снимката, за да се извади блендата
Изображение
Блендата се отваря като прозорче и имаш достъп до пластинката на мигача.
Изображение
Натискаш и пластинката на мигача която съм оградил и леко вадиш и блендата и мигача и си готов
Изображение

PS. Повтаряш същата процедура и от другата страна ако реши да сменяш крушка.
PS2.Крушката се сменя както колегата georgebonev е обяснил. Дано съм бил полезен.


kvnedelchev
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 28 апр 2016 22:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот kvnedelchev » Чет 20 окт 2016 16:24


Благодаря за снимковия материал и за изчерпателния отговор колега.


Alex_K
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 16 окт 2017 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот Alex_K » Пон 16 окт 2017 18:58


Здравейте колеги! Н съм много сигурен дали темата е за тук, но скоро се сблъсках с проблем с халогена на моето Венто. От известно време стъклото беше спукано, но халогена светеше. Дойде време в, което същия спря и да свети. Реших да проверя дали крушката не е за смяна или пък проблема не е в някоя букса или кабел. За съжаление, когато тръгнах да го демонтирам халогена излезе на парчета. Явно трябваше да го заменя с нов или читав втора употреба. От тука започва и по-големия проблем. Халогена е едно цяло тяло с рефлектора. Тръгнах да го търся по магазините, но такова нещо се оказа, че няма. Проверих и в интернет, но всичко за голф 3 и венто беше едно самостятелно тяло с лупа. Започнах да оглеждам голф 3ки и венто по паркингите и нямаше нито един като моя (не с цел кражба разбира се, а чисто информативно :). Помислих си, че най-вероятно е от друг модел, тъй като копчето ми за халогена е отделно, а не на ключа за фаровете и може би е допълнително поставен. Огледах и пасатите от тези години, но халогена беше различен. Ще приложа снимков материал за да добиете по-добра представа. Въпросът ми е има ли изобщо такъв вид халоген за фолксваген, ако не - от каква кола би могъл да е за да знам какво да търся. И ако не - тези които са оригиналните халогени за венто дали ще паснат. Благоря на отзовалите се предварително и мола да бъда извинен ако поста ми е прекалено дълъг, но исках да изясня цялостната ситуация. :love.vwclub
Прикачени файлове
IMAG0163[1].jpg


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот Водния дух1 » Пон 16 окт 2017 19:23


Може да е от ПАСАТ б4 или Ауди 90 .Или е тунинг изпълнение за Голф 3. Най-добре си вземи нормални халогени за Голф3 с нормални бленди.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот slaveiko67 » Пон 16 окт 2017 19:33


Колега,този халоген си е за Голф 3 само.Мисля че беше полска изработка някаква...Едва ли ще намериш нов,а втора употреба,здрав е още по-трудна мисия.На мястото на тези халогени може,а и е по-добре да си монтираш оригиналните халогени,заедно с малките бленди и си ОК. :th_up


Alex_K
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 16 окт 2017 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот Alex_K » Пон 16 окт 2017 20:43


Мнение от Водния дух1 » Пон 16 окт 2017 20:23
Може да е от ПАСАТ б4 или Ауди 90 .Или е тунинг изпълнение за Голф 3. Най-добре си вземи нормални халогени за Голф3 с нормални бленди.

Колега гледал съм ги на Пасат б4 и Ауди, но са различни :)


Alex_K
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 16 окт 2017 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот Alex_K » Вто 17 окт 2017 18:24


slaveiko67 написа:Колега,този халоген си е за Голф 3 само.Мисля че беше полска изработка някаква...Едва ли ще намериш нов,а втора употреба,здрав е още по-трудна мисия.На мястото на тези халогени може,а и е по-добре да си монтираш оригиналните халогени,заедно с малките бленди и си ОК. :th_up


Благодаря за отговорите колеги. Само не съм сигурен дали ще паснат оригиналните, понеже гледах, че се захващат с 2 болта, а на бронята не виждам да има такива места за закрепване.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Golf MK3,95g,1.6 AEK-мигач

Мнениеот slaveiko67 » Вто 17 окт 2017 18:49


На бронята трябва да имаш оградените със зелено монтажни заготовки/ако някои не ги е отрязал/...на тези П образни ушета се монтират скоби,на които се завиват винтовете крепещи халогена...
037502594.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта