Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Сря 16 ное 2016 18:50


Привет,от скоро/от както стана по-студено времето/ сутрин като запаля двигателя се чува едно стържене,притракване от скоростната кутия.Звукът не е силен,но е неприятен все едно неще се смила вътре в кутията :confused След като натисна съединителя шумът изчезва и настава тишина. Стъргането изчезва напълно след като колата позагрее и се изминат няколко километра.Маслото е сменено,нивото е както трябва няма течове и тн....очаквах че е паднало нивото и ще спре да трака,но уви...
От това което се информирах по проблема,причина са явно два лагера на първичния и вторичния вал,бил често срещан проблем при ск.кутии 02Т т.е. кутията долу и ремонт.
Не е проблем да се захвана по ремонта на кутията,сръчност колкото за толкова дал Бог :biggrin ,но тъй като времето вече не става за ремонти на улицата и реших да питам някой от форума имал ли е подобен проблем и къде в София могат да сменят и ревизират кутията??
Колко г/д може да струва ремонта на тези лагери,части труд...ориентировъчно??

П.С...извинявам се ако темата не е за този раздел,ако модератора прецени да я премести в точния раздел!!!
Прегледах форума за този проблем при голф 5,но не намерих много информация.




Потребителски аватар
lexone
Мнения: 111
Регистриран на: Чет 15 май 2008 9:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот lexone » Чет 17 ное 2016 13:49


Скоро правих скоростите на моя МК4 1.6 в един сервиз в Емил Марков. Сервиза е за всичко, но майстора си разбира и от скорости. Сам си свалих скоростите и ги дадох в сервиза и ми взеха 200лв. само за работа - частите отделно(аз си обикалях да ги търся). Лагерите не са скъпи около 15-20лв. парчето. Ако трябва в сервиза да ти свалят скоростите - още около 150лв.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Чет 17 ное 2016 17:21


Къде точно се намира този сервиз,аз разпитвах тук там по сервизи в моя район и всеки като чуе ремонт на скорости бягат като подплашени ...абе с една дума - не име се занимава.
При теб няма ли го тоя двойния лагер държащ и двата вала?Лагера е skf под номер 02T311206,само той по цени в бг ми излиза около 100лв средна стойност.Като чета за тоя skf-ски боклук се хващам за главата-нови автомовили,на по 20-30хил.км влизат за въпросният лагер.Не си заслужава да се търси даже кутия втора ръка,че с тоя често срещан проблем има вероятност да хвърлиш пари на вятъра.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот barutchiev » Пет 18 ное 2016 10:12


Аз съм много доволен от лагерите на SKF.Препоръчвам ти,да си оправиш твоята кутия.Тъй или иначе ще я сваляш,правиш и пълна ревизия и забравяш за нея.Еее щом тези лагери не са добри за кутията-търсиш по-надеждни. Нооо кутия втора ръка си е нож с 2 остриета.Бих избрал такава,само ако е разбита напълно моята или ремонта и ще и бъде много скъп.Ако все пак избереш 2 ра ръка,според мен ревизията си е отново задължителна.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Пет 18 ное 2016 17:26


Спор няма,отваря ли се се прави като хората.За друга кутия втора ръка е ясно.И аз съм ползвал лагери на SKF,но този прословут лагер, като чета сега по руските форуми май си е дефектен по рождение.Има някакъв комплект лагери ина INA мисля да ги монтирам тях.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Вто 28 фев 2017 20:37


Ремонта на скоростите е извършен,смених и съединител к-т Сакс/че моя беше заминал/ + аксиален лагер,ново масло 2лт Кастрол 75w90 ииии.....изненадата-пак стърже нещо на свободен ход при студено време/най вече/.
Сменихме всички лагери вътре в кутията,зъбните колела са наред,няма нищо притеснително на поглед,магнита беше събрал изключително малко стружки,абе съвсем нормални следи на употреба.Натиснеш ли съединителя и шумоленето спира.Пълна мистерия е това,шаш от всякъде.Какво забелязах обаче-когато колата е под наклонон към страната на водача няма никакъв шум...така,паркирам ли на равно място,или наклонена на другата страна към пасажера е нещо страшно,стърже та се къса.Друг момент от търсенето на проблема е,че когато бутна ск.лост към 5та предавка без да натискам съединителя шумът спира моменталн?!?На другите скорости няма.ефект,само на 5та.Замислих се защо на една страна шуми на друга не,маслото да не стига до зъбните на 5та скорост когато е в наклон към пасажера,ама маслото е налято колкото си требва-2лт.За спирането на шума при напъна на 5 та предавка си мисля,че обирам някой луфт-синхронизатори ли,знам ли....но пък скоростите влизат супер,няма шум при движение.Голяма мистерия е този ,,тарахтун,, както са назовали руснаците вече този характерен проблем .И там никой не дава 100% мнение аджеба какво стърже.И там хората сменят всичко като мен и скоро пак нещо почва да шуми.Скоро мисля да сваля капака на 5та скорост,да прегледам пак нещата там,има един иглен лагер да го ревизирам,да видя и синхронизаторите.....даже мисля да махна зъбните и да запаля двигателя и ако пак има стържене идейте ми се изчерпват.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Сря 15 мар 2017 15:17


Някой колега сблъскал се с този пробелем има ли?
Ако имате идей от какво може да идва неприятния звук давайте да коментираме.....


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот Dagestan » Сря 15 мар 2017 16:51


При мен го има същия проблем, но на колата от подписа, вече повече от 2 години, с оглед на цените на ремонт и на цените на кутии 2-ра ръка, не си заслужава според мен да се ремонтира моята и ще карам така, докато не изтряска тотално. В големия студ шумеше страшно, но сега в топлото се чува само ако клекнеш до предното ляво колело. Ще пробвам дали и при мен ще спре ако бутам леко лоста към 5-та.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Чет 16 мар 2017 15:33


Да,пробвай и драсни после.
Иначе верно лятото не чух кутията нито веднъж,но стане ли студ се почва.Което все повече ме навежда на мисълта за някакви луфтове :neutral разширяване/свиване-физика просто.

Edit:Смених игления лагер на пета скорост с нов,стария видимо беше перфектен,но не е скъп-смених го.Ефект - ''0'',пак си има шум сутрин на първо палене.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Пет 20 окт 2017 18:52


Да приключа темата с положителен край :11

Най накрая кутията няма никакъв шум,стържене и тем подобни звуци.
Тя нямаше и допреди месец,беше топло време и всичко беше ок...но очакваш проблема да се появи при падане на сутрешните температури когато паднат под 10-12градуса.
Е,така и стана почна да застудява и ромоленето веднага напони за себеси....
За една година смених две масла на кутията,все ,,уж,, за моята ск.кутия......е да ама не.Малсата може и да бяха ок,нямам идея,но за този тип 02Т 0АF производителя измислил по спецялно масло....и найстина е такова.Не ми се вярваше,че ще има разлика от тези слагани преди това от мен,но имаше осезаема още на момента.Сложих си оригиналното масло G 052512A2 и вече от няколко дни сутрин нищо не дращи и стърже.
Гледах това масло като високозитет,добавки и тн е съвсем различно от маслата които слагах преди това.Това масло е с конска доза молибден,бор и доста по течливо при 40 и 100градуса от масовите алтернативи.Абе с една това е маслото.Толкова време се занимавах с този проблем,че направо луднах,а то нещата били лесни.
Така,че колегите с Г5,Г6 и тн..съвет от патил човек,взимайте поне за скоростите оригиналните масла предписани за самата кутия.Аз бях предубеден,че каква разлика може да има,масло като масло,е да ама не.Даже и цената му е като на алтернативите,не беше проблема за цената,ама що не го сложих по рано да ме пита човек :no


hsn_17
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 07 юли 2014 22:14
Автомобил: Golf MK5 1.6i 102 hp
Двигател: BSE 2007

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот hsn_17 » Съб 21 окт 2017 13:13


Аз имам проблем с диференциала на същата скоростна кутия. Навсякъде, където съм ходил за ремонт ми казват, че или не им се занимава или почва от 350 лв. отваряне и затваряне и не се знае какво точно е повредено и дали ще се намират части. Лошото е, че колкото и да струват кутиите втора употреба са кът, тъй като доста хора имат проблеми с тях. Другото, което е, че и доста от тях са проблемни защото доста от колите по моргите са ударени точно там (вече сме пробвали 3 различни кутии от мегапартс и се оказаха дефектни). Някой друг ако е направил чистав ремонт нека да сподели :)


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Съб 21 окт 2017 15:36


Колега понеже сам си правих ремонта на моята,крайната сума не беше фрапираща.Правил съм си ремонти на други мой коли,пак скорости и мога да кажа,че това е най зле направената кутия.Като сглобка експлоатационен живот и тн.Е,поне се ремонтира сравнително лесно.На този модел кутии в дифа си заминават по често лагерите.....Като свалях моята имаше и малки язви по сателитите и планетите,ама няма части,затворих и карам така.
Като цяло не са хубави кутиите на Г5.За ремонт по сервизите ми искаха по 800лв,ама събрах инфо,части и си я оправих сам.....за сума доста под тази.Пък ако има проблем в бъдеще пак ще я сваля,знам и вече номерата.


hsn_17
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 07 юли 2014 22:14
Автомобил: Golf MK5 1.6i 102 hp
Двигател: BSE 2007

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот hsn_17 » Нед 22 окт 2017 8:07


Най-добре си направаил щом имаш уменията.. На моя голф му качват друга кутия сега и се надявам да не е дефектна. Ако всичко е наред ще се опитам да разглобя старата да видя какво е, поне с това се надявам, че ще се справям :icon_lol Иначе от къде си го намерил оригиналното масло? Само в оторизиран дилър ли се продава?


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот nikname » Нед 22 окт 2017 8:20


Да от оторизиран сервиз.
Кутията пак ли е от vw или от сеат,шкода,ауди?
Казвам го да знаеш,че дори еднакъв мотор 1.6BSE има разлики в предавателните числа.Нищо че мотора е еднакъв.При нашия мотор без изменения става/не съм сигурен на 100%/ само JHT и FVH....това от голф 5,при Г6 кода е друг.

П.с....абе колко имам умения незнам просто не ме е страх да я отворя,човъркам и тн:biggrin колата мина вече бая км след моя ремонт и няма ядове.

Последна промяна от nikname на Нед 22 окт 2017 10:50, променено общо 1 път.


hsn_17
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 07 юли 2014 22:14
Автомобил: Golf MK5 1.6i 102 hp
Двигател: BSE 2007

Re: Golf 5 1.6i - проблем със скоростите

Мнениеот hsn_17 » Нед 22 окт 2017 8:41


Моята беше JHT. Иначе другата е от уж неударен и внесен за продажба на части поради многото външни забележки голф 5 от 2005 година (моят е 2007). Надявам се да стане работата с тази кутия, че майстора вече се научи да сваля и качва тази кутия с поглед :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта