Голф 3 1.8 не върви на бензин

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Добрин.Тодоров
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 19 ное 2016 18:31
Автомобил: Голф 3
Двигател: ABS 1992

Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот Добрин.Тодоров » Пет 06 яну 2017 2:43


Колеги, нов съм във форума и търсих доста за този проблем, но не намерих и за това ще пусна тема и ще съм ви много благодарен ако ми помогнете. Значи имам голф 3 1.8 газ/бензин 92-ра година, на бензин си вървеше добре, докато един ден не отворих таблото, за да си прокарам кабели за говорители за задните врати. След това се случи проблема.... не иска да върви на бензин. Опитвам се да запаля, но не става, карам на газ и по време на движение обръщам на бензин, и държи обороти, но спадат бавно подавам газ, но не се получава нищо, няма грам тяга и оборотите продължават да падат. Пробвах да ударя таблото там където са релетата и като завъртях ключа тръгна да пали. Запалих я на газ и по време на движение пак почуках там където са релетата, и като обърнах на бензин нямаше никакъв проблем и си карах малко на бензин. После пробвах пак, но не става вече. Днеска изкарах клемата сложих я пак и като завъртях ключа тръгна сякаш отново да пали, но не запали и това беше. Не знам от какво е проблема, ще съм ви много благодарен ако ми помогнете :)




Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот megatone » Пет 06 яну 2017 8:44


Бензин имаш ли? Помпата работи ли?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 06 яну 2017 9:40


виж кой бушон и кое реле са ти за бензиновата помпа


Потребителски аватар
Добрин.Тодоров
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 19 ное 2016 18:31
Автомобил: Голф 3
Двигател: ABS 1992

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот Добрин.Тодоров » Пет 06 яну 2017 17:24


Бензин имам помпата си работеше докато не отворих таблото. Ако сменя бушона или релето ще се оправи ли ?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот инжектопляктор » Пет 06 яну 2017 20:21


Вържи на помпата директно жица 12 волта и виж дали ще работи. Може и помпата да си заминава и да е просто съвпадение.


Потребителски аватар
Добрин.Тодоров
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 19 ное 2016 18:31
Автомобил: Голф 3
Двигател: ABS 1992

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот Добрин.Тодоров » Съб 07 яну 2017 0:01


Добре ще пробвам


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот инжектопляктор » Съб 07 яну 2017 14:28


Между другото, ако след това не работи, разкачи горивопровода до моното и го сложи в туба. Върти и виж дали ще има стабилна струя гориво. Ако като вържеш жицата е така, провери релето на бензиновата помпа и връзките зад таблото.
Схемата е следната - като дадеш на контакт превключва реле и се включва ЕБУ-то. При завъртане ЕБУ-то развърта бензиновата помпа чрез превключване на друго реле. От това реле отиват проводници отзад до бензиновата помпа.
ЕБУ-то следи за сигнал от запалването и ако няма такъв, след няколко секунди гаси бензиновата помпа.
Трябва да видя на колата кои са двете релета - т.е кое беше за компа и кое за бензиновата помпа, но трябва да е 167 мисля за бензиновата помпа. Търси реле с 2 широки медни пина перпендикулярно един срещу друг и 2 малки пинчета между тях. Малко мазало е с тия VW схеми.
И провери предпазителите! Оригиналните предпазители на VW за тия коли са малко по-дебели от тези, които се продават! Често се сменя с грешен предпазител и почва да нагаря и прекъсва!


Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот Megasquirt » Съб 07 яну 2017 23:35


Култирният и най-бърз/елементарен начин е да се измери и просвири инсталацията. Ако тя е наред, по никакъв начин не може да измериш нагягане на око. Просто си изрови манометър от някъде, и му навий една тетка. Хем за охладителната ще ти върши работа, хем за налягането на бензина. По този начин ще си непоклатим, другото просто не си заслужава освен заради нулевия резултат, и заради циганския похват с жиците, с които можеш да прецакаш каквото си искаш. Още веднъж - нищо не се подава само се мери, и няма да имаш проблеми. Дай си време да прочетеш каквото не ти е ясно, не бързай с действията.
П.П. нищо против колегата. Виждам, че има желание да помогне, но не това е начина.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот инжектопляктор » Съб 07 яну 2017 23:44


Megasquirt написа:Още веднъж - нищо не се подава само се мери, и няма да имаш проблеми. Дай си време да прочетеш каквото не ти е ясно, не бързай с действията. П.П. нищо против колегата. Виждам, че има желание да помогне, но не това е начина.

За да "просвириш" инсталацията трябва да знаеш от къде минават проводниците.
В таблото на VW мазалото е пълно и нищо не е отбелязано! Няма и ясна подредба на проводниците!
Да, трябва си манометър, тубата е да видиш, че идва гориво и че не е тотално умряла!
И да не забравя, като се байпасват проводниците, захранващи помпата, трябва да се изключат от помпата тия, които са от оригиналната инсталация, много ясно! И трябва да се види кой проводник е маса, а кой е 12V!
Неточността в мнението ми може да навлече големи проблеми, извинявам се!


Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот Megasquirt » Съб 07 яну 2017 23:55


Няма проблеми, точно в автомобили в които не е пипано, всичко си е подредено. То точно, изчерпателно и ясно описание на цялата инсталация е достъпна от доста време, хайде ето отново - http://www.a2resource.com/electrical/electrical.html


Потребителски аватар
Добрин.Тодоров
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 19 ное 2016 18:31
Автомобил: Голф 3
Двигател: ABS 1992

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот Добрин.Тодоров » Съб 11 фев 2017 1:57


Момчета нямам свободно време за колата си, постоянно съм на работа и времето е скапано, но днеска забелязах едно.... Вкарах си 2 литра бензин и тръгна... но за жалост карах близо 300 метра някъде и пак спря, и отново същия проблем... мисля, че не е от инсталацията, от какво друго може да е ? :)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот Iezekil » Съб 11 фев 2017 8:52


инжектопляктор написа:Схемата е следната - като дадеш на контакт превключва реле и се включва ЕБУ-то. .

Там,дето го чете това,не видя ли,че е за мулти инжекция?
Заради връзката табло-гоиво е възможно причината да е около помпата и колегата е прав,трябва да се измери просто с мултицет,има ли захранване към помпата.Аз все пак бих проверил и релето към дюзата,за всеки случай.Ако помпата е прекъсната и тя с реле/от газаджиите/,провери и него.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот инжектопляктор » Съб 11 фев 2017 10:47


Iezekil написа:Там,дето го чете това,не видя ли,че е за мулти инжекция?

Не е само за мулти. На всяка кола компютърът не работи, освен когато не е на контакт с опит за палене. Това е и причината да не можеш да направиш диагностика с VAG-COM, освен ако колата не е запалена или на контакт.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот Iezekil » Съб 11 фев 2017 12:15


инжектопляктор написа:Схемата е следната - като дадеш на контакт превключва реле и се включва ЕБУ-то. .

Я тогава ми напиши номера на релето?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не върви на бензин

Мнениеот инжектопляктор » Нед 12 фев 2017 12:49


Iezekil написа:Я тогава ми напиши номера на релето?

В грешка съм, мъж съм и го признавам. Няма реле. Погледнах схемата. Има 12 волта от акумулатора и 12 волта от контакт.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта