Golf 4 1,9TDI PD 116 К.С проблем студено палене

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
nfsto
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Golf 4 1,9TDI PD 116 К.С проблем студено палене

Мнениеот nfsto » Пет 06 яну 2017 19:00


Здравейте!
Мотора е AJM.
Значи проблема е следният: почне ли да пада температурата под 10 градуса, почва да пали с почудване и притрисане, като запали изпушва за около 20-30 секунди. Веднъж запалила колата няма никакви ядове с паленето, докато не минат 7-8ч. При още по- големи студове, миналата година ,при -20 запалих от 4-5 опита, но оня ден на -5 с 4 опита запали.
Понякога при +5-10 градуса като се позачуди дали да запали угасва после с чукането запалва и няма ядове вече.
Сменил съм уплътненията на тандем помпата, датчик за температура на двигателя и в бронята.
Релетата и подгряващите свещи са проверени и работят.
Изрових нета , проблеми като моя много видях много , но решение не.
Майстори се съмняват ,че някоя свещ прави мизерия, но пък работи идеално, не пуши,не трака, мотора мърка направо, върви, дърпа се ,скоро не съм я натискал, ама до 140-150 си дърпа и няма никакви изгледи да не може още.
Ще помоля ,ако някой знае решението, да удари едно рамо ,че ми писна вече.

PS. Тази сутрин изключих температурния датчик и пак много трудно запали от третия път със зор. Като запали се чу някакво причукване може би дюза :rolleyes .
Сега сложих 1 добавка на лъки моли за почистване на горивната система и за подобряване на възпламеняването.




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: speedvw и 67 госта