Golf 4, Двигател 1.6, 8 клапана - Запалката работи постоянно, мога ли да го променя и как.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
AdrDimitrov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 май 2016 13:26
Автомобил:
Двигател:

Golf 4, Двигател 1.6, 8 клапана - Запалката работи постоянно, мога ли да го променя и как.

Мнениеот AdrDimitrov » Чет 12 яну 2017 15:16


Здравейте колеги,

Втора година вече карам VW Golf 4, Двигател 1.6, 8 клапана. Машината няма грешка, въпреки възраста !

Въпросът ми е за запалката, постоянно работи и от форума установих, че това е нормално. На мен това ми направи проблем и искам да го променя. Акумулатора ми е слаб и бях оставил подгряваща седалка свързана към запалката, но спряна от копчето на самата седалка. За малко над 8 часа това явно е успяло да ми утрепе акумулатора. Слагам и Видео регистратор, който за съжаление ако не изключа от запалката си работи, защото има ток.

Въпросът ми е как мога да го променя, в форума прочетох за прост начин с реле. Аз обаче не съм на ти с тези неща и бих желал ако може някой да хвърли малко светлина, как се прави това или съответно ако го има в youtube, гугъл и т.н. да даде линк. Аз потърсих, но да си кажа честно не съм много наясно какво да търся.

Мерси предварително колеги!

P.S. за първи път пиша в форума, до сега само с четене си намирах решение на всичко, което ми трябваше. Извинявам се ако пиша в неправилната секция.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4, Двигател 1.6, 8 клапана - Запалката работи постоянно, мога ли да го променя и как.

Мнениеот инжектопляктор » Чет 12 яну 2017 18:04


Взимаш ток от плюс след контактен ключ.


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Golf 4, Двигател 1.6, 8 клапана - Запалката работи постоянно, мога ли да го променя и как.

Мнениеот powerade » Чет 12 яну 2017 18:09


Колега ако не си на ти с токовете не се захващай. То не е нищо сложно да се направи с реле, но все пак трябва да имаш минимална представа как се случват нещата. Ако нямаш форумен майстор в твоя град, влезни в произволен електро сервиз, обясни им какво искаш и да ти кажат цена (не би трябвало да е много :) ). Поздрави.

Иначе с реле прекъсваш силовата верига(в случая тази на запалката), а за управлението на самото реле се взима отнякъде плюс след контакт и това е :)


AdrDimitrov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 май 2016 13:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4, Двигател 1.6, 8 клапана - Запалката работи постоянно, мога ли да го променя и как.

Мнениеот AdrDimitrov » Пет 13 яну 2017 10:03


Мерси много за информацията! В такъв случай, кои е форумен майстор в София, наистина ще ми е много полезно да го направя това имайки предвид колко чудесии включвам в запалката (взел съм си разклонител и реално смуча бая от там).

Поздрави.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 203 госта