Golf 4 1.6 AKL с ECU Simos - Адаптация на дросел - как?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Martin88
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 03 яну 2016 21:30
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1.6 AKL с ECU Simos - Адаптация на дросел - как?

Мнениеот Martin88 » Чет 09 мар 2017 20:51


Привет колеги. Тия дни си чистих дросела но на празен ход играят оборотите от порядъка на 1400-1500 карах около 300 км но продължава да е същото. На vag диагностика излиза грешка 00533- idle speed regulation. Въпроса ми е как точно да си адаптирам дросела имам си диагностичен кабел влизам в basic seting 098 канал показва данни от дросела но нъкъде не се появява adp run. Четох че при simos е било малко по различно. Някои чужди сайтове са описали влизаш в Аdaptation 10 след което канал 00 даваш на read след което save и така се възстановявали заводските настройки. След това пак Basic setting канал 098 и вече позволявал adp run.Това правилно ли е според вас?Възможно ли е след ресета от Adaptation 10 да се прецака имобилайзера или нещо друго. Моля за помощ от хора с опит....




Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Адаптация дросел golf 4 1.6 Akl ecu Simos

Мнениеот KBK » Пет 10 мар 2017 10:23


Колега няколко пъти съм ресетвал заводските настройки по указания начин, защото преди години аз четох същата информация а и аз съм с Сименс, но не се притеснявай няма какво да повредиш. Единствено се сещам ако си вдигал оборотите на ПХ се зануляват към заводските и пак трябва да ги настроиш. Другото което си мисля при мен адаптацията не е на канал 098 а на канал 060.


Martin88
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 03 яну 2016 21:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.6 AKL с ECU Simos - Адаптация на дросел - как?

Мнениеот Martin88 » Съб 11 мар 2017 23:09


Тия дни пробвах горе описания начин и оборотите заспаха. А според няколко мнения на няколко майстора+ многократни опити за адаптация бяха категорични че дросела е за смяна + ламбда сондата+ температурен датчик+ O пръстени и можеби ще се оправят оборотите. Мой съвет никога веднага не приемайте действия за смяна на дросела при подобна ситуация...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта