Bora 2,3 V5 99г. Въпрос за показанията за разхода на гориво

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Bora 2,3 V5 99г. Въпрос за показанията за разхода на гориво

Мнениеот jordancho » Съб 08 апр 2017 18:54


Здравейте колеги.
Колата е с табло без дисплей. Знам как с VCDS да си настройвам показанието на разхода на гориво с +/- 15%, но в случая става въпрос за друго.
Бордовият ми компютър отчита разхода на гориво само докато колата е в дижение, като взима моментния разход и по някакъв алгоритъм спрямо изминалото време и километри песмята средния разход на гориво. Проблема е, че когато колата работи на място моментния разход замръзва на последната измерена стойност, като ефекта от това е нереално високо показание за средния разход на гориво. Защото колата гори най-много когато ускорява, а градското карене е предимно ускорение и спиране. И когато се предвижвам едвам едвам в някое задръстеане се получава следното - тръгвам и след няколко метра спирам, но при тръгването моментния разход на гориво отчита 25-30 L/100, след което като спра на място моментния разход замръзва, но средният разход продължава да се пресмята спрямо моментния разход който в момент отчита 25-30 L/100 въпреки, че в това време двигателя работи на празен ход, в резултат на което и нереално високото показание когато карам в града.
Виждал съм на някой голф-ове че когато колата спре на място борд компютъра продължава да отчита моментния разход, но променя показанието от L/100 , в L/h като по този начин се запазва що годе реално показание за средния разход на гориво.
Та въпроса ми е има ли начин да си пренастроя или прекодирам таблото, за да зпочне да пресмята в L/h, когато колата е на място, или поне да спре да пресмята средния разход, когато колата не се движи ?
Благодаря на отзовалите се :)




Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Bora 2,3 V5 99г. Въпрос за показанията за разхода на гориво

Мнениеот vlado_tonev » Съб 08 апр 2017 22:09


Няма как да направиш твоето да обръща в л/ч.Другото за което питаш,също не ми се вижда възможно.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта