Голф 3 1.6, 98г. проблем с Airbag

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
bee7le
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 8:47
Автомобил: Golf 5
Двигател: BSE 2007
Местоположение: Варна

Голф 3 1.6, 98г. проблем с Airbag

Мнениеот bee7le » Чет 23 мар 2017 19:35


Здравейте, имам досаден проблем с шофьорския airbag на голф 3 - 98г. Преди около 6 месеца ми светна лампата на таблото за неработещ airbag, днес бях на диагностика - грешката не може да се изтрие, оказа се прекъснат лентов кабел (преди време бяхме сваляли волана за друг ремонт и това е станало причина за прекъсване на кабела) , та купих си втора употреба лентов кабел, майстора го замери и каза, че работи но грешката отново неможа да се изтрие, в програмата пишеше за възможни причини - окабеляване, модул на airbag-а или самия airbag. От изброените знам, че сме повредили само лентовия кабел, може ли модула да се е повредил софтуерно (този модул досега не е пипан по никакви причини) или самият airbag да е дефектирал заедно с кабела ? Преди няколко дена бях при друг майстор по същата причина той пък ми каза че под лентовия кабел на волана системата работела. Сега се чудя какво да правя да купувам ли втора употреба модул и airbag и пак по майстори ?




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 1.6, 98г. проблем с Airbag

Мнениеот megatronS » Пет 24 мар 2017 10:10


Какво точно изписва при диагностиката системата? Снимай екрана с телефона и ми пусни снимката. Ако е от модула може да се поправи, не е нужен друг. Има вероятност модула да е записал краш удар, затова не може да се изтрие от системата.


Потребителски аватар
bee7le
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 8:47
Автомобил: Golf 5
Двигател: BSE 2007
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 1.6, 98г. проблем с Airbag

Мнениеот bee7le » Пет 24 мар 2017 21:02


Колата не е имала удар, години съм я карал и лампата на airbag-a не е светила, светна няколко месеца след като махахме волана и кормилния прът после при монтажа явно сме повредили лентовия кабел, беше намачкана вътре ролката с кабела и кутийката му беше малко пукната. Грешката немога да я дам беше в един сервиз колата, върти ми се из главата "липса на съпротивление" и като въможни причини бяха изброени, окабеляване, повреда в airbag-a или контролен модул на airbag системата. Ще се обадя тези дни на майстора да го питам ако помни каква точно беше грешката, но възглавниците и са на мястото си (2 предни), аирбаг модула е с номер 6N0 909 603 (made in mexico). Стария ми оригинален лентов кабел човека го замери и каза че е прекъснат, другия (втора употреба) бил добре но грешката не се трие ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 276 госта