Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот GolfHighL » Вто 28 мар 2017 19:19


Здравейте колеги. Днес се случи много лошо нещо. :icon_sad Нещо започна да трака както се чува на клиповете и започна да работи неравномерно. :banghead Всичко стана на второто палене(или по пътя преди второто палене). Първо си я запалих работи си на място да загрее, след това отидох до един гумаджия на 5км, пристигнах там и я загасих(но не забелязах да работи странно или да чука). След това се наложи да я преместя, паля и при паленето запали с прекъсване както се чува на втория клип и започна да чука, миришеше и на неизгорял бензин. Загасих я и пак запалих, но нямаше промяна. Прибрах се вкъщи(надявам се да не съм нанесъл някакви щети като съм се прибрал така) и направих клиповете.
Звука се чува най-силно между горните два цилиндъра, а не от страната на веригата, което ме навежда на мисълта, че може някой хидравличен повдигач на клапаните да е паднал. Или да е прескочила зъб на центровката и затова да чука така, но пък чукането не се чува от страната на веригата... :rolleyes Какво мислите вие колеги?

Клип 1 :arrow


Клип 2 :arrow




Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот GolfHighL » Сря 29 мар 2017 21:10


Колеги някой няма идея да има ? :rolleyes


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот GolfHighL » Нед 02 апр 2017 18:48


:arrow


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот van4ooo » Нед 02 апр 2017 22:01


Провери кои цилиндър не работи като вадиш кабелите на свещите един по един(внимателно с изолирани клещи,че много боли),провери свещта дава ли искра,премери компресията.Звукът е като на хидроповдигач но провери първо горните неща.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот GolfHighL » Пон 03 апр 2017 22:50


Като изкарам на който и да е цилиндър кабела и не даде промяна значи на този цилиндър е паднал някой от повдигачите ?


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот van4ooo » Вто 04 апр 2017 19:54


Означава,че не работи а ти трябва да разбереш защо(ток,бензин,компресия)


redfire_98
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 11 дек 2011 9:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот redfire_98 » Пон 10 апр 2017 11:01


колега моята беше по същия начин сутринта я запалих и не работеше на всички цилиндри вадих кабелите от бобината никаква промяна нямаше.... по този начин чукаше и се оказа счупен оптегач на веригата.....


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот zografski » Пон 10 апр 2017 11:55


на клапан ми звучи, но кво е ... треа се отвори


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот GolfHighL » Чет 13 апр 2017 0:13


И аз мисля, че е клапан. Запалих я на студено и тракането го нямаше имаше само прекъсването... Но ще видя като имам време да се занимавам с нея. Междувременно колеги пускайте мнения който квото се сети може да е от полза. Ако има развитие по темата ще пиша.

П.С. Колега redfire_98 Кой от всичките обтегачи беше счупен и колко ти излезе ремонта ?


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот M3ntata » Чет 13 апр 2017 1:09


Комплекта вериги обтегачи на febi/swag са около 300лв. Оригинални към 500-600лв. Работа за целия комплект от 200лв нагоре в хубав сервиз или образован майстор.

По принцип се пука дългия плъзгач на горната верига която я има само като оригинална част или самият "жълт" обтегач. Замяна само на горните два обтегача и хид. болт (без веригата най вероятно) около -50/60% от сумата за комплекта + още 100-150лв за труд.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот GolfHighL » Пет 14 апр 2017 21:53


Благодаря колега, а може ли да се сменят само горете обтегачи, за да не се сваля скоростната кутия (или не може без да се сваля скоростната кутия дори и само за горните обтегачи?)


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот M3ntata » Пет 14 апр 2017 23:36


Нямаш никакви грижи да смениш само горните обтегачи, само не съм сигурен дали ще може да извадиш веригата от зъбчатката за маслената помпа, понеже тя остава под долния капак който няма как да свалиш без ск. кутията. Но лично според мен веригите не се отпускат, поне като наложих моите (старата и новата) нямаше никаква разлика, говоря за разлика не по голяма 0.5мм. Колкото самият обтегач който е на "люлка" захватът отново му е под долния капак, но може да се изкара като се развие самият водач (под формата на болт) ето примерна снимка (горе в дясно точно над горния белег на зъбното колело). Развива се с гаечен и се вади заедно с обтегача (без да се изпуска долу :icon_lol ) нахлузваш новия обтегач на болта/водача и по обратния ред, малко е мъчително, но става. При мен самият обтягащ болт беше заминал, заедно с него обтегача този за който говорех по горе, веригата беше направила канали близо 1мм на дълбочина което до пълнително удължава хода на обтегача който той няма, след това и големия плъзгач (който е само оригинална част, по горе пак бях писал за него) той също имаше големи канали, но и ухото през което минава средния болт беше счупено и дори и малко имаше луфт. По принцип имам тема свързана със смяната на веригата, ако не си може да я погледнеш защото имаше снимки и видеа...

Но при теб като гледам проблема е някой клапан или повдигач, понеже сякаш се чува от към ремъка (от дясно/пасажерско) и на втория клип където си снимал гърнето ясно се чува как гъгне работата на мотора, смисъл не работи равномерно, но като се почне огледа не ти пречи да прегледаш и ако има нужда да смениш обтегачите (горните). Ако ще се сваля главата нека се обслужи из цяло гумички, напасване на клапани, продухване с въздух самите канали/магистрали и ако трябва някой друг клапан или повдигач ако проблема е от тях.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот GolfHighL » Нед 16 апр 2017 1:02


Благодаря колега доста изчерпателен отговор, а вторият горен обтегач той може ли да се свали като този който ти каза, защото на снимката която показа има един болт(шестограм) на който мисля, че се държи другия обтегач. Той може ли да се свали пак така или не ?

Силно се надявам да се паднал някой повдигач и да не се налага да свалям нищо друго. :rolleyes


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот M3ntata » Нед 16 апр 2017 17:48


Може да свалиш плъзгача този болт който виждаш със шестограма не е нужно да го сваляш, защото самият плъзгач има процеп който просто се нахлузва на въпросния болт и по нагоре вече се ЗАТЯГА с два други болта. Ето виж какво представлява самият плъзгач на снимката (този в най ляво).

Това в което се надяваш изисква повече работа, за да свали повдигача трябва да смъкне валовете, за да смъкне валовете трябва да смъкне зъбните колела и всичко друго което се сваля за смяна на горната верига.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150hp Силно тракане.

Мнениеот GolfHighL » Пон 17 апр 2017 0:15


Благодаря колега наистина много ми помогна!!! :bowdown Ще видя какво ще изкочи като почна да разглабям, когато ми остане повечко време. Ще пиша, ако има развитие по темата. :c020



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 167 госта