Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот jordancho » Съб 08 апр 2017 18:54


Здравейте колеги, от около 2 месеца ми се появи едно придърпване при потегляне с ниски обороти, под ниски имам в предвид 1500-1600. Първата ми мисъл беше, че е от съединителя, но след това се замислих - ако е от съединителя, тогава защо като тръгвам с по-високи обороти (под по-високи имам в предвид 2000) колата си потегля нормално, няма придърпване и претрисане, а съединителя си го отпускам по същия начин. Пробвах и гуми да въртя - върти си ги без проблем пак без да тресе.
Преди 2 седмици съм сменил всички тампони и накрайници по предницата, а преди 9 месеца наковах феродовия диск на съединителя, защото така и така беше свалена скоростната​ кутия за смяна на ангренажната верига. Наковах само феродовия диск, защото според майстора всичко друго си беше наред, само феродовия диск беше отънял. Ходих и на майстор по въпроса, но той като чу, че феродовия диск е наковаван, веднага предположи, че проблема идва от съединителя. Но аз продължавам да се чудя - ако проблема е в съединителя, защо в началото след наковаването на феродовия диск, съединителя си отделяше и зацепваше като нов, а 9 месеца и 20000 Км по-късно, изведнъж започна да придърпва, и защо само при потегляне с ниски обороти ?
Възможно ли е проблема да идва от някой тампон на двигателя или нещо друго ?
Само да добавя, че новото феродо на съединителя е "LUK"




Потребителски аватар
fedoracore
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 25 дек 2011 12:22
Автомобил: V5
Двигател: 2.3
Местоположение: София

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот fedoracore » Съб 08 апр 2017 21:23


сменя се комплект колега -карам същатата бангиика


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот dreadx » Вто 11 апр 2017 3:52


Ами пробвай обратното - не да товариш двигателя, а при движение по инерция /или по нанадолнище/ с малко по-висока скорост, отколкото са оборотите --> дали като зацепваш на скорост от съединителя ще има тресене, придърпване. Ако зацепва мазно, значи може и да не е проблемът в съединителя.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот jordancho » Чет 13 апр 2017 9:38


Пробвах, съвсем мазно си зацепва, няма да придърпва или да прибутва.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот M3ntata » Чет 13 апр 2017 11:16


При мен имаше такъв проблем когато имах проблеми с веригата, беше много отпусната и без да дам газ не искаше да тръгне или пречукваше нещо или изгасваше, искаше си 1 500+ rpm в момента на зацепване. Та в момента си тръгва и без газ с плавно отпускане дори и по лек наклон. Та пробвай как ще тръгне без никаква газ само със съединител, също така я остави на асфалт на 1-ра без да даваш газ да си върви сама да видим дали ще придърпва като е на самоход.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот jordancho » Чет 13 апр 2017 22:10


Пробвах, тръгва без газ без да придърпва, след което си върви бавничко пак без да придърпва.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот M3ntata » Чет 13 апр 2017 23:59


Щом така няма проблем лично според мен не може да е от маховика или феродовия диск. Понеже при потегляне пружините се свиват (ако са причина ще се обадят), по същия начин и феродото контактува и до като опускаш педала ще има колебания ако проблема е от него. Също до като си върви на самоход щом няма вибрации или придърпване това е още един пример, че са здрави. Понеже по този начин демпфера играе, не е като да си дал пълна газ и демпфера да е в крайно свито положение, до отпускане на газта...

Та ще си позволя да питам моите съмнения...

1) Ако имаш газова може да е от нея нещо да се е позацапало, мембранка или нещо друго не съм по газовите, но просто може вакума да не достига при ниски обороти и да дави или закъснява...
2) Ако пък нямаш газова си прегледай, свещи, кабели, бобини, дюзи, дросел и тн, може там да е проблема, ако е така при натоварена кола това придърпване ще е по голямо, колата ще тежи повече и ще е нужно по голяма сила при потегляне, а като не може да я генерира...


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот jordancho » Пет 14 апр 2017 15:12


И аз започвам да си мисля, че е от газовата, но не мога да го установя със сигурност, защото не всеки път придърпва. Пробвах много потегляния на ниски обороти - на газ някой път придърпва, а друг път не; а на бензин не успях да я накарам да придърпва, но не мога да съм сигурен дали в момента не придърпва защото е на бензин, ими аз не мога да пресъздам същите условия, за да придъпа.
Иначе съм забелязал, че ми е малко високо диференциалното налягане (около 1,6 bar), особено когато изпарителя още не е загрял може да стигне почти 3 bar. Но налягането си е такова от доста време (според газаджията не е проблем - просто трябвало да се почисти изпарителя), а придърпването е от скоро, а освен това неприятно придърпване други проблеми с газовата нямам - върви си нормално, гори си нормално.
Иначе от доста време се каня да направя една профилактика на изпарителя, но все отлагам за по-нататък, че няма време.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот dreadx » Пет 14 апр 2017 15:17


Ами може и от газовата да е (май не спомена каква е?) - при празен ход налягането в изпарителя ще се вдига, защото не харчиш газ, а гумичките изпускат и налягането се увеличава.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот jordancho » Пет 14 апр 2017 16:25


Газовата е Tamona с рейка и инжектори Valtek. Налягането е високо, но стабилно без значение дали работи на празен ход или е натоварена. Когато изпарителя е студен обикновено налягането е между 2,6 и 2,9 bar, но докато изпарителя загрява, налягането постепенно пада до 1,6 bar и остава стабилно през цялото време.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот dreadx » Пет 14 апр 2017 23:22


Ами може при това по-високо налягане, да не могат инжекторите да пуснат достатъчно малко газ на ниски обороти и оттам ефектът, че при по-високи обороти всичко си ти е наред - така си мисля де.
Другото, че такива инжектори над определено налягане не могат и да отворят, ама не мога да ти кажа дали над 3 бар, или над 3.5 трябва да отворя спецификациите и да чета.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот jordancho » Съб 15 апр 2017 11:05


Понастройх налягането, сега вече при загрял двигател диф.налягане е 1,3-1,36 бар, а времената на газовите инжектори на презен ход са около 5,25 ms. Бензиновите времена при работа на бензин са 3,75 ms, а при работа на газ падат на 3,65 ms.
Сега ще покарам и ще видим.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот jordancho » Пет 21 апр 2017 0:49


Не е от газовата уредба, вече няколко пъти ми придърпа и на бензин.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот M3ntata » Пет 21 апр 2017 0:59


Кабели, свещи, бобина как са смъкни свещите да видим имат ли някаква разлика и в какво състояние са. Сменял ли си ги скоро, измери кабелите или на тъмно ги пробвай с отвертка. Измери и бубината имаше тема някъде в форума...

Така ми правеше проблем голфчето 1.4 16v единия кабел се беше скапал и ми придърпваше осезаемо когато съм на голяма предавка с ниска скорост и настъпя до край за да ускори... При потегляне не се сещам, но защо не ако състоянието е по лошо, прегледай и тях за друго не се сещам. Бензиновите дюзи и газовата мисля, че може да ги изключиш вече щом си ги пробвал.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora 2,3 V5 99г. Придърпва при потегляне

Мнениеот jordancho » Съб 22 апр 2017 9:27


Не съм сменял кабели, но на тъмно не се вижда да светят. А придърпването е само при потегляне и то не всеки път (зависи колко бързо ще отпусна съединителя и колко газ ще подам). Когато колата е в движение без значение на коя предавка и при каква скорост си върви нормално.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 193 госта