Golf 5 - въпрос за проблем/и

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Радослав.Панков
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 13 апр 2017 18:24
Автомобил:
Двигател:

Golf 5 - въпрос за проблем/и

Мнениеот Радослав.Панков » Чет 13 апр 2017 18:45


Привет колеги

Притежавам Голф 5 1.6 - 102 кончета - 2006г
Имам странен проблем и със съквартиранта вече 4-5 дена си блъскаме главите какво се случва. Преди почти 1 седмица сменихме маслото и филтъра ибслед 2 дни колата почна да ми прави проблеми , първо всякаш започна да пали 1 идея по късно и при потегляне от 1ва до 3та скорост при подаване на газ колата сякъш се дави и клати всеедно се движа с ниска скорост и съм на висока предавка. На следващия ден по бавното палене си продължава ама сега вече и оборотите си играят като падат до 600 и се вдигат на 800. А тая сутрин след работа 4:30 сутринта паля и веднага гасне , при повторен опит пали но оборотите си играят отново и колата се тресе , давенето и клатушкането продължава. Това всичко се случва само докато колата не е загряла , загрее ли веднъж клатушкането докато подавам газ изчезва и всеедно не е имало проблем. Не съм пробвал дали бавното палене си остава при загрял двигател. Със съквартиранта си блъскаме главата какво е. Помагайте :)




dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf 5 - въпрос за проблем/и

Мнениеот dreadx » Чет 13 апр 2017 22:53


Потърси покрай маслото да не сте изскубали някой датчик, да не сте извадили някой маркуч, или нещо подобно.
-- в смисъл, че не е задължително да е свързано със смяната на маслото.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 - въпрос за проблем/и

Мнениеот nikname » Съб 15 апр 2017 1:03


Нещо свети ли на таблото,чек лампа и тн....


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf 5 - въпрос за проблем/и

Мнениеот vanesto » Съб 15 апр 2017 7:47


Вижте температурния датчик на антифриза и кабела му, да не сте го разбутали нещо.


Радослав.Панков
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 13 апр 2017 18:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 - въпрос за проблем/и

Мнениеот Радослав.Панков » Чет 18 май 2017 10:35


Извинявамсе на всички , че не съм писал ама до преди 1 седмица телефона ми беше на ремонт , а това ми е единственият достъп до интернет в Германия. Преди забравих да напиша че колата съм я зареждал с грешното гориво - super e10 което се оказа че за моя двигстел не става , добре че ме сеетнаха тука едни германци ама се притеснявам да не е късно. Мислим че може дюзи или горивната помпа да е. Страх ме е тук да я карам на доктор , че само да я прегледат ще ми вземат добра цифра. По таблото нищо не свети , само веднъж за около 30 секунди ми светна чек енджин и това. Колата иначе продължава да си прави същите неща всеедно се дави ама по интересното е че при първото палене междо 2:30 - 3:00 сутринта пали без проблеми и не се дави. Обаче при второ палене след работа между 7:00 - 7:30 прин палене кола запали ама почти веднага гасне като за 2-3 секунди се дави. Понякога ама само понякога нямс никаква мощност и забива моцуната. Преди два дни на един хълм къдеъо на 3та скорост излита на 2ра с педала до долу си помислих, че няма да успея да се изкача. От няколко дни докато си чакам на светофара и ми гасне понякога и трудно пали след това. Примерно в неделя от 3ия път запали (добре че германците са търпеливи хора). Ако някой знае за какво става на въпрос да казва. Пък в краен случай ще я карам на доктор.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 5 - въпрос за проблем/и

Мнениеот nikname » Чет 18 май 2017 12:19


Да,тоя биоетанол май го дават за коли само след 2013г.... :confused
За нашите коли от 2006г не е добра идея,макар че казват ''няма да причини вреди'' не съм много сигурен :icon_sad
Незнам какво да те посъветвам-май ще трябва се прегледа цялата горивна система,бензинов филтър,помпа,дюзи/най вече/



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 202 госта