Въпрос за климатроника на Golf 5

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
sandw
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 20 ное 2016 19:00
Автомобил:
Двигател:

Въпрос за климатроника на Golf 5

Мнениеот sandw » Сря 26 апр 2017 14:54


Здравейте, имам следния проблем с климатроника - не духа студено. Днес ходих на профилактика , вързаха я, мина си там всичките стъпки пак не духаше студен въздух. Момчето ми пусна диагностика на компютъра на колата и най-накрая тръгна. Каза ми, че проблема е бил в моторчето отварящо клапите за студен / топъл въздух (клапата стояла само на топъл), изчисти грешката, почна да си духа студено, но ми че е възможно пак да се прецака, при което трябва да сменя въпросното моторче. Искам да попитам някой ако го е сменял. къде се намира, лесно ли е за смяна или трябва да се ходи в сервиз и колко горе-долу вървят. Надявам се да не се стига до смяна, но искам да съм запознат .




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Въпрос за климатроника на Golf 5

Мнениеот vanesto » Сря 26 апр 2017 16:11


Въпросното моторче на Голф 4 струва ново около 100лв, на мен ми го ремонтираха тук във Варна за 50лв, минаха 2г и си работи още. Предполагам, че и за Голф 5 ще е там някъде цената. Сваля се таблото, като труда е около 100лв. Ако се стигне до там е хубаво да се смени и радиаторчето на парното. Не си писал от къде си.


sandw
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 20 ное 2016 19:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за климатроника на Golf 5

Мнениеот sandw » Сря 26 апр 2017 16:40


Мерси за информацията, сложна процедура било, надявам се да не се наложи. От Ловеч съм, но живея във Варна. Ще кажа на баща ми да пита неговия майстор колко ще излезе.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Въпрос за климатроника на Golf 5

Мнениеот IRRITATING » Сря 26 апр 2017 16:45


Почнало ли е веднъж да го прави си иска смяна или ремонт.Ако ти се занимава виж в руските форуми има доста информация по въпроса.За това моторче май не се сваля таблото а само радиото.


sandw
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 20 ное 2016 19:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за климатроника на Golf 5

Мнениеот sandw » Сря 26 апр 2017 17:32


мерси ще потърся инфо


GeshaGeorgiev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 13 дек 2016 22:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за климатроника на Golf 5

Мнениеот GeshaGeorgiev » Нед 07 май 2017 19:21


Здравейте, искам да използвам темата на колегата, за да не създавам нова. При мен е подобен проблема само че не духа топло, а само студено. Веднъж един майстор "отблокира" моторчето и известно време нямаше проблем, но отново блокира. Въпроса ми е проблем ли е да се кара така?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Въпрос за климатроника на Golf 5

Мнениеот vanesto » Вто 09 май 2017 11:37


Ако не ти пречи студът, друг проблем няма. Вътре в самото моторче има едни предавателни зъбни колела, които са с пластмасови зъби и те се изронват. Просто трябва да се смени колелцето, или да се смени цялото моторче.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: georgivw и 102 госта