Проблем с пасажерско ел.стъкло. Golf MK4 1.9TDI AGR

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
pustinqk_mk4
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 07 май 2017 15:21
Автомобил: Volkswagen Golf MK4
Двигател: AGR

Проблем с пасажерско ел.стъкло. Golf MK4 1.9TDI AGR

Мнениеот pustinqk_mk4 » Нед 07 май 2017 15:28


Здравейте колеги, от има-няма месец си купих едно голфче, и има проблем с дясното ел.стъкло, когато се натисне копчето за дигане/сваляне моторчето работи, чува се, обаче никакво помръдване все горе си седи. Казаха ми че може да е откачен плъзгач. Също ако се натисне самия прозорец пада съвсем малко или като мина през някоя дупка или нещо такова. Та ако може някой да ми помогне, решил съм да сваля кората и да видя за какво става въпрос, някакви съвети, тък като съм и още ''зелен'' на тема- коли. Благодаря предварително! :beer




Белия
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 05 май 2017 19:02
Автомобил: GOLF 3 TDI
Двигател: 1Z 1994

Re: Проблем с пасажерско ел.стъкло. Golf MK4 1.9TDI AGR

Мнениеот Белия » Нед 07 май 2017 15:43


Предлагам ти да свалиш кората и да видиш какво става първо. Може да е нещо очевидно и да разбереш сам. Така или иначе ще трябва да я свалиш.
И аз съм зелен в това все още. На мен за моя голф като го взех ми казаха че ще трябва да сменям части за да може пак да се заключи колата, докато не я отворих и не си ги оправих сам без никакви части да съм взимал.
Тъй че провери.. може да не е нещо фатално. Успех ! :)


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с пасажерско ел.стъкло. Golf MK4 1.9TDI AGR

Мнениеот bobitur » Сря 10 май 2017 20:25


Чупен водач или скъсано жило.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Проблем с пасажерско ел.стъкло. Golf MK4 1.9TDI AGR

Мнениеот nikolay_ss » Чет 11 май 2017 8:09


Щом не ти пада до долу и не се вдига или смъква, държачите би трябвало да са здрави, а проблемът ти да е друг.
Аз залагам на изтъркани зъбчета на самото моторче.


pustinqk_mk4
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 07 май 2017 15:21
Автомобил: Volkswagen Golf MK4
Двигател: AGR

Re: Проблем с пасажерско ел.стъкло. Golf MK4 1.9TDI AGR

Мнениеот pustinqk_mk4 » Съб 13 май 2017 10:24


Благодаря ви колеги, в крайна сметка жилата се бяха оплели, едната макаричка беше съвсем изтъркана, беше нещо страшно....


Потребителски аватар
petar.kirkov
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 08 окт 2016 22:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с пасажерско ел.стъкло. Golf MK4 1.9TDI AGR

Мнениеот petar.kirkov » Пет 19 май 2017 10:29


Колега класически случай, и аз мойта така я взех. Всички майстори предлагат да ти сменят целия механизъм за скромните 80-100 лева отделно труда. Аз личино в карйна сметки си купих така наречения ремонтен комплект и един слънчев ден си ги оправих сам. Не е ядрена физика но си иска сръчност и внимание към детайла.

Трябва да се внимава защото всичко межди 2 и 4 врати има разлики и ако някой ти каже че са еднакви го подминаваш директно.

Огледай внимателно ако си с оригиналните метални държачи, на които една бяла пластмаса дето търка по релсата обикновенно се износва и жилата изкачат от ролките и пак всичко сатва мазаляк, така че аз си сложих тези "купешките" ама за ся държат. Отделно наместването и центроваката на стъклото мъка, докато го накараш да се плъзга гладко и равномерно без да запъва по рамката на вратата.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта