Golf MK4 Плафоните в купето не работят

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
maksi
Мнения: 199
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 14:21
Автомобил: VW Touran
Двигател: AZV
Местоположение: Радомир
Контакти:

Golf MK4 Плафоните в купето не работят

Мнениеот maksi » Чет 18 май 2017 10:10


Здравейте колеги,
От известно време насам не мога да се справя с един много странен проблем...От време на време не ми работят плафоните в купето,а тези в багажника никога не са работили.
Плафоните в купето(и плафона на вратата) не работят като се отвори вратата,при отключване с оригиналният ключ-дистанционно.Не светят дори от бутоните на самият плафон.От време на време плафоните на тавана светват в движение,при положение,че бутона е превключен да свети при отворена врата.В този момент плафона явно се лъже,че има отворена врата,но в същото време никои от плафоните по вратите не свети...
Въпреки,че плафоните не работят колата "знае",че има отворена врата,тъй като зумера за фаровете работи.
При отключване на колата плафоните не сработват,отварям вратата и те пак не работят.Изчаквам известно време и колата не се заключва сама,следователно колата разбира,че има отворена врата.Ситуацията е същата и с плафоните в багажника-не работят,когато се отвори багажника,а в същото време колата не се заключва,когато е отворен багажника.
В Микроключето или комфорт модула да търся проблема?

Последна промяна от maksi на Чет 18 май 2017 13:55, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Плафоните в купето не работят

Мнениеот IvanMan » Чет 18 май 2017 11:29


Коригирай заглавието според шаблона:
viewtopic.php?f=5&t=352508


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 Плафоните в купето не работят

Мнениеот gddbg » Нед 28 май 2017 23:07


И аз имам подобен проблем. При мен на шофьорската знам ,че не бачка ключето ,но на пасажерската работи известно време и изведнъж спира. Или при даване на контакт ми светва лампичката за отворен багажник ,а той не е пипан. Дори ми се е случвало на контакт плъзгам пласмаската на огледалото на сенника да видя дали ще светне крушката, а то ми светва индикацията за отворен багажнин ,но без да изсвири. По принцип отзад си работи ключето с малки изключения, но не схващам ,защо ми прави така. На моменти никак не мога да си светна плафона колкото и да цъкам няма. И да давам на контакт няколко пъти пак не. От самосебеси някак си се оправя. Някакво реле ли е , комфорт модула ли не знам?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта