Голф 4, APF - Трептене на осветление и табло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
petar.kirkov
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 08 окт 2016 22:48
Автомобил:
Двигател:

Голф 4, APF - Трептене на осветление и табло

Мнениеот petar.kirkov » Пет 19 май 2017 10:07


Здрасти банда, казусът е следния :)

Автомобил:
Голф 4, Бензин, APF мотор, 2000 година.

Проблем:
От известно време забелязвам понякога да се проявява трептене на осветлението най-силно отразено по таблото и по-слабо по плафоните в купето, управлението на климатроника и габаритите (късите и дългите май не ги хваща). Много често се случва и когато възникне това трептене при загасяне на двигателя, да се нулира моментния километраж, часовника и оранжевия дисплей на таблото, както когато е паднал акомулаторът.

Допълнителни наблюдения:
- Проявява се когато си иска, независимо от сезона и влажността. Ту трепти, ту всичко с дни е ОК;
- Проявявва се само на запален двигател, когато колата е само на контакт всичко е стабилно;
- По-скоро осатвам с впечетлението, че е най силно в ниските обороти на свободна, когато се даде газ мисля, че се стабилизира;
- В повечето случаи се оправя когато загася и запаля отново и почти винаги нулира километража и така до следващия път;
- Най-силно отразено е в осветлението на таблото при плафоните, габаритите и климатроника е по-слабо;
- Най странното е, че касетофона - оригинална Гамма не треппти;
- Трептенето е доста равномерно и на доста специфични отчетливи интервали;

ПП: Не е свързано с това дали съм пуснал на Цеца-Трепни и също, едва ли в колата ми има някакъв дух/призрак или висша сила, която се опитва да комуникира с мен, чрез морзов код(макар че доста прилича на такъв). Скоро гледах Интерстелар, не мисля че тука е същото :mhihi :mhihi :mhihi

Ще се радвам за някаква потенциална диагноза или методи за поставянето на таква. :smile

Хайде спорен петък на всички.




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Голф 4, APF - Трептене на осветление

Мнениеот vanesto » Пет 19 май 2017 10:12


Проверяваш за хлабава маса, хлабави клеми на акумулатор, загуба на напрежение по връзките, зареждане на алтернатора / на изводите на самия алтернатор, и на акумулатора, със и без консуматори, на ниски и високи обороти/ и даваш отчет, какво си измерил :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта