Голф 3 АБФ проблем с обороти.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
izkeclqk
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 27 дек 2014 19:21
Автомобил: Vw MK3
Двигател: ABF

Голф 3 АБФ проблем с обороти.

Мнениеот izkeclqk » Съб 10 юни 2017 22:50


Здравейте, досега обърнах форума прочетох доста теми за обороти, вакуми, стъпкови моторчета и т.н. но се моля за помощ.

Проблема ми е следния, преди 2 месеца купих въпросния голф и реших да си го обслужа. Случайно при смяна на гарнитура на клапаните набарах един сноп кабели който излизат 3 букси една за дросела, за газта и другата отива към гофрета. Така целия този сноп се беше стопил от колекторите и следователно дава на късо и бая неща по компа на колата бяха изгоряли , излезна ми много дебело целия ремонт на компа и възтановяване на кабелите. Колата вече пали работи но и давам газ на място до 3000-4000 оборота и ги сваля много бавно и остават оборотите на 1500-2000, всички вакуми съм ги прегледал 100 пъти всичко ми е подредено, но проблема в долната предна част на колектора се чува едно състене и взех да пръсна с вода и колата започна да прекъсва, няколко пъти свалям колекторите сменм с чисто нови гарнитурки и пак и пак така, накрая хванах и намазах силикон за гарнитурата и пак продължава състенето и колата да ми държи такива обороти. Някой ако може да ми помогне със случая защото направо откачам и ми идва да забия колата в някой стълб когато нещо не ми е като хората.




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 280 госта