VW Golf 5, 1.9 TDI, 90hp - Изпаднал от задната броня маркуч

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
elesar
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 7:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

VW Golf 5, 1.9 TDI, 90hp - Изпаднал от задната броня маркуч

Мнениеот elesar » Чет 15 юни 2017 22:40


Здравейте колеги,

ще започна малко по-отдалеч, за да изясня ситуацията :) Колата ми е голф 5 - 2007г. Преди 2 седмици спряха да ми светят и двете лампи на задния номер. След като порових по инсталацията установих, че проблема е от прегоряла и счупена на две букса, която се намира в задната броня на колата. Има една дупка в пода на багажника - в десния край точно под фара. Кабела за плафоните минава от там, като буксата виси отдолу. При мен понеже беше прекъсната едната част от кабела висеше вътре в задната броня. Наложи се бъркам на сляпо между пластмасовата кора на задната гума и калника. Понеже не виждах какво пипам - мислейки че напипвам висящия кабел дръпнах.... и извадих някакъв каучуков маркуч. Въпроса ми е какъв може да е този маркуч в задната броня? Първото ми предположение беше, че е за пръскалката на задната чистачка, но явно не е така, защото пръскалката си работи нормално... Моля споделете опит - може ли да съм изкормил нещо важно, което да доведе до опасност при шофиране? Или някакъв вакуум? Обратни газове? Колата върви нормално - поне за сега....

Благодаря предварително :)




Ivwan
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 24 апр 2013 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 5, 1.9 TDI, 90hp - Изпаднал от задната броня маркуч

Мнениеот Ivwan » Пет 16 юни 2017 10:43


Не се притеснявай това е дренажен маркуч.Около гърловината за зареждане на гориво има гумено платно и в долната му част има дренажен отвор - от там тръгва този маркуч. Ти най-вероятно си го откачил в долния му край, където се закрепва за пластмасовия подкалник.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 62 госта