Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
vlado90
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 07 ное 2015 0:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 Нов проблем с централното

Мнениеот vlado90 » Чет 26 май 2016 1:40


Пак е същото ..., ужас смених си четирите ключета на вратите презапоих всяка спойка на платките, плафоните вътре всичко работи на отворена/затворена врата обаче алармата премигва чак на 3тия път, незнам вече какво може да е .... , на ваг ком ми показва грешка в двата модула на задните врати някаква идея какво може да е ...?

3 Faults Found: 01334 - Door Control Module: Rear Right (J398) 49-10 - No Communications - Intermittent 01333 - Door Control Module: Rear Left (J388) 49-10 - No Communications - Intermittent 01038 - Central Locking Thermal Protection 35-10 - - - Intermittent
Някакви идей да има някой ... ?




Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с централно заключване Голф 4

Мнениеот chefo_ » Съб 27 авг 2016 21:18


имам същия проблем плафона долу свети кгато си поиска но светне ли сваля всички прозорци долу, някой има ли е същия проблем и как се отстранява ,забелязвам 4е дръжката играе някаква роля защото дръпна ли я мига4ите светват и тогава сваля прозорците


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 Проблем с централно заключване

Мнениеот chefo_ » Нед 28 авг 2016 13:43


на някой със същите проблеми при отключване да му сваля вси4ки прозорци?!


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: Golf MK4 Проблем с централно заключване

Мнениеот pesho_sl » Пон 29 авг 2016 12:39


Ключалката в какво състояние е - връща ли се в начална позиция?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 Проблем с централно заключване

Мнениеот инжектопляктор » Пон 29 авг 2016 15:38


chefo_ написа:на някой със същите проблеми при отключване да му сваля вси4ки прозорци?!

Аз бях, но на Vento/Golf3. Там моторчето е с една дълга букса. Има пинове на нея, които идат от централното. Отрязах тия кабели, които отговарят за вдигане/смъкване на прозорците от ключалката и ликвидирах проблема.


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 Проблем с централно заключване

Мнениеот chefo_ » Пон 29 авг 2016 19:59


с бравата няма никакви проблеми не създава никакви ядове никога не съм имал такива, плафона на вратата не работи от както съм купил колата вече ддна година го карам не е имал ядове с това, и мн интересно отворя ли вратата след като съм отключил сякаш я отключва отново... и тогава отворя ли, свтне ли плафона, и всички прозорци са долу... никой ли не се е сблъсквал с това до момента?! мисля да сваля и да сменя микретата, бтук в пловдив ги намерий за 0.65 стотинки бройката в брата са 4 ако някое не ми харесва ще ги сменя всички


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 Нов проблем с централното

Мнениеот deversant » Пет 23 сеп 2016 23:42


Проблемите са ви в студени спойки на буксата която е към бравата,не е от микро ключето което е за осветлението!


the_bull
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 25 мар 2017 12:43
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1,9TDI 90hp 98г Проблем със централното.

Мнениеот the_bull » Нед 18 юни 2017 16:47


Здравейте,
четох другите теми във форума по този въпрос, но още не съм сигурен от къде идва проблема.
Проблема е при заключване от централното на колата, задната дясна врата се отключва и обратното при заключване се отключва. Механизма е такъв, че при заключване заключва за кратко и отключва.Този проблем изчезва през зимата и всичко работи нормално. Гледах кабелите в маншона на вратата и видимо няма прекъсване (Трябва да се заиграя да ги опипвам - меря за да съм сигурен). Възможно ли е да има прекъсване на кабел от другите врати и да прави този проблем? Четох за така наречения комфорт модул, може ли да е в него проблема или в механизма на вратата? Поради факта, че работи на студено време ме води към проблем по скоро на платка. Имам опит в областта на електротехниката - електрониката, но гледам ако може да си спестя разглобяването на всичко. Някой може ли да помогне със съвет. Някак ми се иска и е най-естествено да става въпрос за прекъснат кабел, но да не копая в грешна посока.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf 4 1,9TDI 90hp 98г Проблем със централното.

Мнениеот vanesto » Пон 19 юни 2017 6:13


Най-вероятно е студена спойка на платката на бравата. Много често се среща.


lopiko
Мнения: 65
Регистриран на: Нед 07 сеп 2014 19:42
Автомобил: 97 Polo Variant 1 9TDI AHU 90
Двигател: 97 AHU

Re: Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Мнениеот lopiko » Сря 21 авг 2019 9:01


Здравейте колеги изчетох всичко до тук свалих въпросната брава шофьорската разглобих да проверя за отчупени спойки но нямаше и все пак превантивно пипнах всички спойки с поялника сглобих всичко и проблема си остана механично си работи да отключва и заключва обаче от централното не я заключва и отключва но прави някакъв опит все пак но не става и на ваг кома си пише грешката на тази врата беше нещо от сорта на impulsive signal та въпроса е дали нещо не е от комфорт модула и евентуално къде се намира. Колата е Seat Toledo 1M 2002 но всичко е на голф 4


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Мнениеот pesho_sl » Съб 07 сеп 2019 22:23


Може да е моторчето в бравата. В един момент дава фира и се "наработва". При мен и при един приятел, проблема беше същия(не съм гледал за грешки с VCDS-a). След смяна на моторчето(имах стара брава) и се оправи.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Мнениеот jordancho » Пет 13 сеп 2019 10:44


Моторчета с времето се замърсяват и първоначално не работи от време на време, после започва да работи от време на време и накрая спира тотално. Като купих колата вратите се заключваха и отключваха хаотично, плафоните когато светнат бяха като на дискотека. Презапох всички брави и комфорт модула и всичко си заработи нормално. След време пасажерската врата започна от време на време да не се заключва, разглобих и отново презапоих бравата, но проблема си остана. Тогава разглобих и налях моторчето качествено с WD-40 и вече година и половина не е имало проблеми.


lopiko
Мнения: 65
Регистриран на: Нед 07 сеп 2014 19:42
Автомобил: 97 Polo Variant 1 9TDI AHU 90
Двигател: 97 AHU

Re: Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Мнениеот lopiko » Нед 22 сеп 2019 21:42


Реших си проблема отидох до надин в нови искър и си намерих една шкода октавия свалих бравата дадоха ми я за 20 кинта смених и всичко си дойде на мястото


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Мнениеот transform » Нед 06 окт 2019 10:27


Здравейте, колеги по форум.
Малко може би глупав въпрос, но...Къде се намира управлението на централното заключване на Голф 4?
Аз мислех, че това го прави комфорт модула, но днес го извадих. Но колата си се заключва и отключва централно от ключалките с ключа на предните врати и без него. Проблемът ми е, че сама си отключва всички врати и по някое време си сваля прозорците, това пак без комфорт модула и с извадена бутониера на шофьорската врата откъдето също се управлява заключването и стъклата.
Има и допълнително слагана аларма, и нея откачих, но пак така прави - централното си щрака от самосебе си.
Извадих бушон 38 май беше и спря да щрака, но след малко прозорците се свалиха сами наполовина. Кой бушон е за ел. стъклата, щото никъде в книгите не пише.
Направо ме побърка тоя проблем.Изключвам акумулатора, иначе не мога да я оставя, щото се отключва сама.
Та къде е това централно?


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Мнениеот jordancho » Чет 10 окт 2019 17:03


Задните стъкла електрически ли са ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 188 госта