Голф 4 1.4 AHW, пропадане на ниските обороти

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Голф 4 1.4 AHW, пропадане на ниските обороти

Мнениеот freelancer » Сря 19 юли 2017 8:34


Сега ще изкарва парите от резервоара в двигателния отсег и ще ги вкарва в купето, не е много добре, като цяло.
Да, покрай полото вложих доста усилия, нерви и пари, тия неща, за които ми говориш са ми до болка ясни, но в крайна сметка това е една купчина желязо, а и не са скъпи за поддръжка. Такива са си тези двигатели, гъбят си оборотите и това си е, иначи си вървят, сравнително надежни са, разбира се за Голф този двигател въобще не е подходящ, но така или иначе си я купил.
При някои двигатели това си е хроничен проблем, а и не е приятно да чистим постоянно тия дросели, аз имам два, чистя единия и само ги разменям. :mhihi
Относно твоя проблем, явно си набарал причината. Не знаех, че си е изхвърлила маслото, явно ти е бил запушен сепаратора за маслените пари, по късно слагат на капака на клапаните допълнителна вентилация за да не се случват подобни неща.
Според мен, ако си възстановиш изцяло картерната вентилация би могла да се оправи работата, ако ти се занимава може да пробваш, иначе клапанчето на канистъра, трябва да е затворено при неработещ двигател.
На премеждията ми с полото гледам от хубавата страна, понаучих някои неща, пък и се запознах с много готини хора със сходни проблеми, разширих си социалните контакти, намерих си хоби за свободното време. :icon_lol
Ако имаш свобдоно време и желание, намери части и си ремонтирай колата, части има колкото искаш и са евтини, пък и кефа е най-голям, когато си оправиш колата сам. :beer




Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Голф 4 1.4 AHW, пропадане на ниските обороти

Мнениеот boyan.chav » Сря 19 юли 2017 9:38


Съгласен съм. По едно време я бях зарязал, нищо не барах по нея, само наливах газ, бензин и смяна на маслото. Явно си е оказало ефект. Като цяло явно правилната работа на двигателя зависи от няколко елементарни възлови точки, които не са все пак толкова скъпи да се сменят изцяло. Ще пробвам с останалото, което мога да сменя и ще пиша ако има развитие :)


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Голф 4 1.4 AHW, пропадане на ниските обороти

Мнениеот freelancer » Сря 19 юли 2017 14:36


Сега разбираме, че и газова уредба имаш, става по-сложно. Дали проблема не е в газовата? Пробвал ли си да покараш само на бензин?


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Голф 4 1.4 AHW, пропадане на ниските обороти

Мнениеот boyan.chav » Сря 19 юли 2017 16:23


Забравил съм да кажа. По-дълъго време на бензин от преди да прехвърли на газ не съм я карал, защото и на бензин е така. Даже на бензин имам чувството, че е и по-зле



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 219 госта