Трудно включване на скоростите на Голф 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Dr3n0x
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 17:10
Автомобил: Volkswagen Golf Mk4
Двигател: TDI ARL

Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот Dr3n0x » Съб 01 юли 2017 13:17


Здравейте,
проблемът е следния. Имам нещо като запъване при включване на скоростите, най-добре се усеща при опит за включване на първа скорост. Скоростите се включват, нямал съм проблем да не успея да ги включа, но това запъване ме дразни. Другото интересно е, че когато включа, която и да е скорост и държа съединителя натиснат, колкото и да изключвам и включвам на 1-ва, 2-ра ...., задна това запъване го няма, но това се случва само при натиснат съединител. При пускането и натискането му проблема пак го има. Също забелязах ще когато го натисна и изчакам 3,4,5 секунди и тогава опитам с включването на първа скорост, го няма проблема със запъването. Това, което съм описал се случва при работещ двигател, при изгасен нямам никакъв проблем, има и някакъв звук от скоростната кутия, който се появява при пускането на съединителя, когато го натисна звукът изчезва. Ходих по майстори и ми казват за лагери, муфи или синхронизатори на скоростната кутия. За лагерите ми казаха, че може да се е разбил, някой лагер от старият ми демпферен маховик, който беше разбит. Сменени са: комплект съединител с демпферен маховик на Sachs, тампони на двигателя, масло на скоростната кутия и фиксаторите (щангите с пружинките, който се в края на жилата - превключващия механизъм), като тампоните и маслото съм са закупени от официален представител на Volkswagen. Голфът е с код на двигателя ARL, дизел и 6 степенна скоростна кутия. Някой, ако е имал този проблем и е успял да го отстрани, моля нека сподели къде е проблема? :gruebel :gruebel :gruebel Благодаря за отделеното време, живи и здрави! :bowdown :bowdown :bowdown




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот radotom » Съб 01 юли 2017 14:50


На Пассата имах подобен проблем с бързо включване на I и II. При задържане на съединителя секунда - две тоя проблем го нямаше
Като отворих кутията, видях, че синхронизаторите са заминали. :no


Dr3n0x
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 17:10
Автомобил: Volkswagen Golf Mk4
Двигател: TDI ARL

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот Dr3n0x » Съб 01 юли 2017 15:22


Ясно. Смени ли синхронизаторите като я отвори или изобщо не си я правил скоростната кутия? Ако си ги сменил изчезна ли проблема, който го имаше? Благодаря!


Потребителски аватар
amigovn
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 30 окт 2014 20:54
Автомобил: Golf 3 Yahting GT
Двигател: 1997 аек
Местоположение: варна

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот amigovn » Нед 02 юли 2017 6:45


ще следя темата,че и при мен има подобни проблеми на 1 и 2...


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот vlado_tonev » Нед 02 юли 2017 9:29


И аз се записвам!В момента се боря с трета,която не включва винаги както трябва.При мен лоста стига до половината (от неутрална към трета) и запъва.От няколко месеца ми правеше впечатление,че има нещо което не е наред,но сега се влоши.Ще свалям кутията и ще сменя целия съединител,защото маховика ми е пред разпадане.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12788
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 02 юли 2017 11:17


Владо, на един приятел А3 има същия проблем.
При топло време е ясно изразен. Сподели решението на проблема после.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот vlado_tonev » Нед 02 юли 2017 13:25


Здравко,идната седмица ще свалям всичко и ще ти кажа какво е станало.До момента съм ревизирал всичко по механизма за превключеане на скоростния лост(вътре),сменил съм лагера и семеринга на избирача който влиза в кутията и ефекта е нулев,а съчмите му бяха изпаднали и имаше много луфт по оста :banghead Маслото е сменено и нивото е наред.Може от разбития маховик да съм попрецакал вече и кутията :scare3 Ако не се оправи с нов маховик и комплект съединител,ще си я карам така. :rolleyes


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот radotom » Нед 02 юли 2017 14:01


Dr3n0x написа:Смени ли синхронизаторите като я отвори или изобщо не си я правил

Не ги смених, защото ставаше дума за В3 и синхронизатори, според информацията от ПоршеБГ не се предлагат от вече 12-13 години.
Варианта, който ми предложиха е смяна на цялата муфа I+II, заедно със зъбните колела на стойност... около 3 пъти стойността на колата :mhihi
Иначе смених всички лагери + гадната пружинка за задна предавка (причината за отварянето).
Всички лагери ми излезнаха около 160-180лв, като най-скъп е плаващия лагер към V-та предавка. Има го само в официалните представителства.
Цена по далечен спомен 58лв без ДДС


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот vlado_tonev » Нед 16 юли 2017 18:44


Zdravko Zankov написа:Владо, на един приятел А3 има същия проблем.
При топло време е ясно изразен. Сподели решението на проблема после.

Споделям...Смених маховика с демпферен,феродов диск,притискател,вилка,болта с пластмасата на който лагерува вилката и скобата на вилката.Включването сега е МНОГО по-добре.Педала отделя малко по-ниско(в средата),което е нормално.Комплекта съединител е на LUK с отстъпка на цена от 500 лв.Два семеринга на деференциала-10....За труд не съм давал пари,защото сам се изгърбих. :c058


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трудно включване на скоростите на Голф 4

Мнениеот Vlad777 » Нед 16 юли 2017 18:50


Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Всички теми които не отговарят на правилата ще бъдат премествани, заключвани и изтривани.


:lock



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта