Голф 4 1.6 16v проблем с палене

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.6 16v проблем с палене

Мнениеот gddbg » Чет 20 юли 2017 21:03


Проблемът е следния. Колата не иска да пали от първия път на произволен принцип или трябва да задържаш ключа завъртян по-дълго от обичайното. Това е само след по-дълъг престой от порядъка на 5 6 часа. Знам ,че доста е говорено за това ,но аз смених температурния датчик и това си остава. При палене колата се разтриса и гасне ,а понякога си пали съвсем нормално. Рядко ,но се случва да запали след разтрисането ама след това има едно глъхнене докато изляза от паркинга в ниските обороти. Сякаш не реагира много точно на натискането на педала. Имам газова агис. За изпарителя не се сещам каква марка беше ,а дюзите са обикновенни. Пластмасови едни такива. Та се чудя възможно ли е да го прави ако дюзите на газовата изпускат въпреки, че преди време питах газаджията и вика ,че били добре. Гледа ги уж. Или бензиновите дюзи да изпускат след престой? Из нета видях ,че има възможност да се тестват с ваг ком ама май само на по-новите модели. При мен не излиза тая опция. Замислих се че може и помпата нещо ама според мен ако изпуска налягане ще е винаги ,а не да речем произволно само.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Голф 4 1.6 16v проблем с палене

Мнениеот ktamen » Съб 22 юли 2017 6:00


Може да има твърде много причини за твоя проблем и от разстояние просто ще си гадаем.
Температурният датчик провери ли го, преди да го сменяш?
А новия датчик провери ли го, преди да го монтираш?
Можеш да спреш газта от бутилката за един месец и да си караш на бензин, ако проблемът си остане, значи причината е другаде.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v проблем с палене

Мнениеот gddbg » Съб 22 юли 2017 13:16


Ами предполагам че може от доста неща да е... Не съм проверявал датчиците. Не знам и да ги проверя стойностите какви трябва да са. Не знам от къде ги гледате. Иначе по едно време я карах към 100 120 км основно градско само на бензин. Бяха ми казали ,че може да са се разбутали някви настройки на компа на колата ама не се оправи иначе не съм спирал газовата от кранчето отзад. Ако не е от газовата и температурния датчик (взех феби, казаха ми ,че били сполучливи и нямало оплаквания от тях) къде другаде може да е проблема? Дросела е чист.


Потребителски аватар
z_to
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 19:20
Автомобил: WV SHARAN
Двигател: 1996

Re: Голф 4 1.6 16v проблем с палене

Мнениеот z_to » Пон 25 сеп 2017 10:33


Реле. Моето на шарана е №30. Спря все едно нищо и е нямало.


Потребителски аватар
bobovo
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Re: Голф 4 1.6 16v проблем с палене

Мнениеот bobovo » Пон 25 сеп 2017 12:46


Пробвай първо със спиране от крана на бутилката.Израсходвай газта която е останала по тръбите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: plamen7667 и 239 госта