[решено на половина] Golf 4 VR6 2002 BDE - Бензинова помпа вие (и новата и старата)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

[решено на половина] Golf 4 VR6 2002 BDE - Бензинова помпа вие (и новата и старата)

Мнениеот Darkbound » Вто 25 юли 2017 21:00


Здравейте колеги, днес реших да си сменя бензиновата помпа понеже вие ужасно и вече ми писна да я слушам. Сложих чисто нова помпа на VDO и вие по абсолютно същият начин както старата (можете да чуете на клипчето по-долу).

Проблем с наляганията нямам, помпите работят добре, и старата и новата нямат проблеми с поддържане на налягането, регулатора също си работи, аз поне не забелязвам да имам проблеми откъм захранване с гориво на двигателят, единственият ми проблем е, че и двете помпи вият ужасно и по един и същ начин, въпросът остава защо и какъв може да е проблемът? Горивният филтър е сменян преди 1000 км, и с стария и с новия пак си виеше старата помпа, пак ще го сменя утре за всеки случай, но се съмнявам да е от него...

Някакви идеи? (И да, резервоарът ми е наполовина пълен, често и над половината, проблемът не е и от това, че резервоара ми е празен)


https://www.youtube.com/watch?v=Q9yvYn0nHdU

Последна промяна от Darkbound на Чет 27 юли 2017 19:16, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf 4 VR6 2002 BDE - Бензинова помпа вие (и новата и старата)

Мнениеот zografski » Сря 26 юли 2017 9:55


ооо тва не трябва да вие така, виж си релето или пробвай направо с ново. Обикновено при мен така вие точно 1-2сек след като отключа колата и за 1ви път отворя шоф. врата, но така и трябва да е, това при теб все едно не свършва тая проверка дет я прави при отваряне на вратата, това виене трябва да спре след 1-2сек, след като отвориш шоф. врата.
Пусни 1 пълна диагностика (не само на ECU_то, а на всички модули по колата), да не се окаже, че микроключето на шоф. врата е забило или няква такава тъпотия.
Давам ти една много хубава тема, прегледай я, мисля че ч/з нея ще откриеш проблема:
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ons-thread

Кажи после какво е било :)


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Golf 4 VR6 2002 BDE - Бензинова помпа вие (и новата и старата)

Мнениеот Darkbound » Сря 26 юли 2017 10:32


На видеото колата е запалена и виенето се чува посъоянно. Когато отворя вратата се чува за малко като дам на контякт пяк за малко, всичко е както трябва там...


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf 4 VR6 2002 BDE - Бензинова помпа вие (и новата и старата)

Мнениеот zografski » Сря 26 юли 2017 10:43


поне при мен като дадеш на контакт, помпата изобщо не се чува и май и не трябва, също и на запален двигател не би трябвало изобщо да се чува, камо ли бучене.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Golf 4 VR6 2002 BDE - Бензинова помпа вие (и новата и старата)

Мнениеот tdi fen » Сря 26 юли 2017 11:56


разкачи я преди регулатора и сложи маркуча в шише и дай на контакт да провериш дали ще вие


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Golf 4 VR6 2002 BDE - Бензинова помпа вие (и новата и старата)

Мнениеот Darkbound » Сря 26 юли 2017 21:26


Не е от помпата излезе че единият маркуч вътре в резервпара някак си свири утре ще пусна клипче че сега нямам комп.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Golf 4 VR6 2002 BDE - Бензинова помпа вие (и новата и старата)

Мнениеот Darkbound » Чет 27 юли 2017 19:15


Виенето излезе от един маркуч който свързва двете части на резервоара, те са два маркуча през единия помпата смуче през другият не знам какво точно става той не е закачен на помпата, но той е маркуча който виеше, маркуча е празен няма нищо в него, като му духнеш свири като ....

https://www.youtube.com/j6N_FHniQgk

А ето тук е другата му част която е точно до бенз помпа, ако някой е отварял на 4Motion нека да каже къде точно се закача, че така и не можах да разбера къде точно се закача това...

Изображение

Сега карам на половин резервоар и запушихме маркуча на помпата, вече виене няма, търся друг клапан с маркучи да видим дали пак ще бучи така... много странно..



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 166 госта