Проблем с оборотите на голф 4 1.6 акл

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Проблем с оборотите на голф 4 1.6 акл

Мнениеот parfumijlk » Сря 26 юли 2017 22:58


Здравейте!
Много ще съм благодарен ако някой може да ми помогне в борбата с оборотите на моя голф.
Става въпрос за голф 4 1.6 74 киловата 1999 година акл мотор.
Колата не иска да държи стабилни обороти и когато пусна климатика веднага гасне.
Сутрин на студен двигател по същия начин... вместо да стабилизира оборотите примерно.... да държи 1000 1200 докато загрее тя държи 500 600 оборота и гасне...
Досега съм сменил дросел, свещи, една черна кутийка за газовете от резервоара, датчик на хидравличната помпа,датчик температура на дригателя, о пръстени на всукателните колектори, клапан картерните газове ииии не знам какво ли още ... когато я закача на ваг излиза грешка тротал позишън сензор..
не ми отваря група 60 или 98 за евентуална адаптация, излиза ми и една грешка за датчика за вътрешната температура в купето, който мисля че няма общо с оборотите но да го кажа за да буда по точен.
И така начетох се доста и стигнах до извода че за мен можеби има алтернативен вариант да пусна един директен кабел към дросела и просто преди да си пусна климатика да натисна един бутон който да дава информация че има натоварване в системата и да се вдигнат оборотите, другия можеби е да проследя всички кабели към дросела но не знам къде да из търся изводите, евентуално късо съединение м-у някой от кабелите или не знам какво друго да сменям и да търся.
Остават и варианти да сменя ламбда сонда и дебитомер и може да се каже че карам нова кола..
Също не знам какви токове трябва да има на буксата на дросела ако е възможно да ги замеря.
Ако някой е имал подобен проблем или е чул от някъде за решение на проблема ще ви бъда много благодарен.
Поздрави !




barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Проблем с оборотите на голф 4 1.6 акл

Мнениеот barutchiev » Чет 27 юли 2017 17:13


Има Симос компютри, които адаптацията излиза на 001. Симос ли е?


parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Проблем с оборотите на голф 4 1.6 акл

Мнениеот parfumijlk » Чет 27 юли 2017 22:10


Симос е !


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с оборотите на голф 4 1.6 акл

Мнениеот Vlad777 » Чет 27 юли 2017 22:30


Има поне 5 теми във форума по същия проблем. Потърси с търсачката, ако не се справиш ми пиши на ЛС да те насоча. :lock



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта