Голф 4 1.8Т - Гасне в движение и понякога на място - Решен

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
VW Golf 4 1.8T - GTI
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 17 ное 2010 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Голф 4 1.8Т - Гасне в движение и понякога на място - Решен

Мнениеот VW Golf 4 1.8T - GTI » Сря 17 ное 2010 21:02


Здравейте , Преди 5 дена си купих - Голф 4 1.8Т 150 коня AGU мотор - двувратка мн. приятен и як автомобил ама нещо ми гасне в движение двигтеля ей така без нищо , а пък и сутринта ми загасна кат нацелих една малка дупка , дори когато съм спрял пак ми загасва , вчера смених горивен филтър ама не е от него . Тоя проблем мн. ме притеснява ако може някой да ми помогне ще съм му безкрайно благодарен , че е опасно да се кара така :)

Последна промяна от VW Golf 4 1.8T - GTI на Вто 03 яну 2012 21:04, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот mania » Сря 17 ное 2010 23:11


Честито за колата! Това, което ми идва на ум е, че може да нямаш постоянно ток към бензиноват апомпа. Имах този проблем на предишнат ам икола - форд. Гаснеше когато си поиска и палеше отново когато решеше. Проблемът беше, че прекъсваше елподаванет окъм бензиновата му помпа.Иди да го видят.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот k_garchev » Сря 17 ное 2010 23:14


VW Golf 4 1.8T - GTI написа:Здравейте , Преди 5 дена си купих - Голф 4 1.8Т двувратка мн. приятен и як автомобил ама нещо ми гасне в движение двигтеля ей така без нищо , а пък и сутринта ми загасна кат нацелих една малка дупка , дори когато съм спрял пак ми загасва , вчера смених горивен филтър ама не е от него . Тоя проблем мн. ме притеснява ако може някой да ми помогне ще съм му безкрайно благодарен , че е опасно да се кара така :)

Аз имах същия проблем!Както си карам и гасне!пуша една цигара паля и заминавам!Оказа се температурния датчик!25лв струва и се сменя за две минути!А компа не показваше никакви грешки!Наложи се като угасне да го тегля до сервиза и тогава се разбра че е от датчика!


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот xalerrelax » Сря 17 ное 2010 23:17


Датчик на Хол?


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот skotis » Чет 18 ное 2010 9:57


А като угасне след колко време пали?
Наистина виж първо бенз. помпа.

Датчик колянов вал - 170 лв (купи оригинален от Порше Изток) - при него най - често пали след като поизстине
Темп. датчик - 45 лв (пак оргиналдъ)

пп: Не ходи в Ауто Плюс, ама никога - там понякога е по-скъпо отколкото в Порше Изток.


Потребителски аватар
VW Golf 4 1.8T - GTI
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 17 ное 2010 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот VW Golf 4 1.8T - GTI » Чет 18 ное 2010 21:50


Благодаря Ви пичове :) Значи колата като изгасне различно пали , например - почти веднага или около минутка да повъртя и да върна няколко пъти ключа . Искам и да попитам другото което е - понякога се рестартира радар детектора или винаги като задеиствам или спра алармата пак се рестартира дали е нормално на старата кола не го правеше тоя номер . Мерси Предварително ! Поздрави :)


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот k_garchev » Чет 18 ное 2010 23:19


VW Golf 4 1.8T - GTI написа:Благодаря Ви пичове :) Значи колата като изгасне различно пали , например - почти веднага или около минутка да повъртя и да върна няколко пъти ключа . Искам и да попитам другото което е - понякога се рестартира радар детектора или винаги като задеиствам или спра алармата пак се рестартира дали е нормално на старата кола не го правеше тоя номер . Мерси Предварително ! Поздрави :)

А от къде си го захранил този детектор!Може би му спира тока алармата като я задействаш!


Потребителски аватар
VW Golf 4 1.8T - GTI
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 17 ное 2010 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот VW Golf 4 1.8T - GTI » Чет 18 ное 2010 23:30


пропуснал съм да напиша , че от платфона на червеносинята и кафява жичка директно съм захранил радара :) Извинявам се . :beer


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 19 ное 2010 9:05


VW Golf 4 1.8T - GTI написа:пропуснал съм да напиша , че от платфона на червеносинята и кафява жичка директно съм захранил радара :) Извинявам се . :beer

И аз съм го захранил от там (кафявата и средната дето не помня цвета)-това мисля не е проблем.


mi6un4o
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 20 фев 2009 8:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот mi6un4o » Пет 19 ное 2010 10:52


Би ли пояснил след загасване какви индикации светят на таблото, без да си пипал ключа? След като правиш опит за ново запалване има ли разлика в индикациите( лампите по таблото)? Когато не пали чуваш ли помпата, че работи(след престой от 2-3минути на автомобила, само при подаден контакт без завъртане на стартера трябва да включи за няколко секунди и да изключи).Направи ли проверка на това за което ти казаха колегите по-горе?Ако всичко от изброеното е изправно, според мен имаш проблем в релето през което минава захранването на БУ (компа).Мисля, че загасването няма връзка със захранването на радара след като е свързан към плафона.Проблема при него по всяка вероятност е свързан с монтажа на алармата. Пиши за резултата.


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот mania » Пет 19 ное 2010 10:57


Забравих бобината- мойто ГТИ от това гаснеше.


Потребителски аватар
VW Golf 4 1.8T - GTI
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 17 ное 2010 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 1.8Т GTI - Гасне в движение и понякога на място

Мнениеот VW Golf 4 1.8T - GTI » Пет 19 ное 2010 21:28


ами като загасне колта светва само лампата за акумолтаора , като върна ключа светват си нормално всички контролни лампи , но не иска от първият път да запали и се налага да върна 2 - 3 пъри ключа да позавърти малко повече и тогава да запали , а понякога едвам ама след яко завъртане на стартера и като почакам и върна ключа към 5 - и повече пъти запали. Засега слава богу не ми е гаснала като смених акумолатора ( бях си купил преди 1 - 2 седмици чисто нов ЕКСАИТ 64Ач 640А преди да взема голфа но с цел за 1.8Т го купих ама си имаше читав горе долу акумолтор но новото си е ново :))и компа се е рестартирал поне така си мисля и дано е изчистил грешката за гасненето ама трябва да провера от какво става така , че мн.кофти . Значи като чели не може да подаде гориво това имам чуството като загасне , но може и да греша . Благодаря Колеги за бързите отговори :) :beer


Потребителски аватар
VW Golf 4 1.8T - GTI
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 17 ное 2010 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Голф 4 1.8Т - Гасне в движение и понякога на място - Решен

Мнениеот VW Golf 4 1.8T - GTI » Вто 03 яну 2012 21:03


Колеги оказа се проблема в допълнителната ми аларма която ми прекъсваше горивото и затова не искаше да запали , след оправянето на алармата гаснала ми е някъде към 5 пъти но поне си палеше нормално . А по - новото от скоро за гасненето , незнам дали може да има нещо общо , но някакъв датчик ми смениха на стойност 30 лв , че не искаче изобщо да запали й сега не съм забелязал да е гаснала :да: Еми в това се оказа проблема , та за колегите с подобен проблем да си проверят алармата ! Дано да помогна на някой колега който има такъв проблем :) Поздрави ! :beer


kas10
Мнения: 134
Регистриран на: Чет 11 юли 2013 21:02
Автомобил: GOLF 4 1.6
Двигател:
Местоположение: Sliven

Re: Голф 4 1.8Т - Гасне в движение и понякога на място - Ре

Мнениеот kas10 » Съб 03 авг 2013 12:13


на мен също ми гасне в движение но връщам ключа и паля без проблем но все пак е до някъде опасно някои има ли идея от какво може да е


Потребителски аватар
Tihomir95
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 03 окт 2013 20:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.8Т - Гасне в движение и понякога на място - Ре

Мнениеот Tihomir95 » Съб 07 дек 2013 21:15


Същия проблем в движение изключвам от скорост и някой път гасне след това като колегата нямам проблем с паленето паля си веднага но някой път като седя на светофара и оборотите си играят падат под 900 и колата е готова да изгасне .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan, w_smith и 276 госта