Golf 3 1.6 101hp AEK - странен звук при палене на незагрят студен мотор

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
l0v3r90
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 18 дек 2014 14:46
Автомобил: Golf MK3
Двигател: 1.6 AEK 1995

Golf 3 1.6 101hp AEK - странен звук при палене на незагрят студен мотор

Мнениеот l0v3r90 » Сря 09 авг 2017 12:26


Здравейте колеги,

Наскоро започна да се появява странен, обезпокоителен и дразнещ звук при палене. Странното е, че се появява само, когато не съм палил колата ден-два еднократно и изчезва, както на видеото. През останалото време, колата си вози нормално. Предстои ми доста път следващите две седмици и не бих искал да ме остави някъде.
Единия път даже запали супер мудно, като на скапан дебитомер - въртя въртя и като запали и така се заиграха оборотите, че помислих, че ще изгасне. От 600 до 1100 за няколко секунди, после се чу пак този звук и при потегляне на няколко пъти ми удари леко муцуна. Загрее ли няма никакви проблеми и си пали от половин оборот, понякога имам проблем с клемореда/стартера и като я напече слънце ми "лепка" ключа, но повече е дразнещо, отколкото проблемно.
Сменени са - свещи, кабели, капачка, стъпков мотор, темп. датчик, само бобина не съм сменял, но майстора каза, че не е за смяна, аз я огледах, не виждам напукано по нея, а и няма как да задържи влага на тоя пек, май..
На всичкото отгоре не мога да обясня на майстора какво е на колата, защото всеки път му я карам загряла и тя си работи безпроблемно. Върви си Притеснява да не се задава нещо по-страшно, защото тамън и ремонтирах всичко, а от събота до следващата събота ми предстоят 1500 км, както казах...

Възможно ли е да е нещо от стартер/бендикс/втулки проблема? Позачетох темите, но този виещ звук не ми звучи на пристъргване от стартера, затова и питам. Колата няма газ, само бензинова е.

Eто видео, дано можете да го отворите: https://drive.google.com/open?id=0B_eHJ ... HZMVDlCa0U




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Golf 3 1.6 101hp AEK - странен звук при палене на незагрят студен мотор

Мнениеот bobocamaro » Сря 09 авг 2017 13:12


Може, но звука едвам се чува. Зад казанчето трябва да имаш еднопосочен клапан за вакуум, син на цвят.
vacuum one way.jpg

Звукът е от него.
P.S.
Откъде толко бензин, бе :banghead


Потребителски аватар
l0v3r90
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 18 дек 2014 14:46
Автомобил: Golf MK3
Двигател: 1.6 AEK 1995

Re: Golf 3 1.6 101hp AEK - странен звук при палене на незагрят студен мотор

Мнениеот l0v3r90 » Сря 09 авг 2017 13:55


Хм, сега ще отида да погледна. На този клапан каква му е функцията? Мога ли да го почистя, за да изкара до смяната след тези дни на ползване на колата? Ще бъде ли проблем да карам така?

p.s Тия дни доста път му ударих и го сметнах, че ми е по-евтино да пълня догоре за 1.86/л, иначе повече от 1/2 рядко сипвам :D


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Golf 3 1.6 101hp AEK - странен звук при палене на незагрят студен мотор

Мнениеот bobocamaro » Сря 09 авг 2017 14:05


l0v3r90 написа: На този клапан каква му е функцията?

"Пази" вакуум да имаш едно-две меки натискания на спирачката при загаснал мотор.
Или от сорта, все тая.
l0v3r90 написа:Мога ли да го почистя, за да изкара до смяната след тези дни на ползване на колата?

Може с WD-40 и яко продухване с компресор. След години се разсвирва пак.
l0v3r90 написа: Ще бъде ли проблем да карам така?

Не. Дай все пак да видиме, че той свири. :confused


Потребителски аватар
l0v3r90
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 18 дек 2014 14:46
Автомобил: Golf MK3
Двигател: 1.6 AEK 1995

Re: Golf 3 1.6 101hp AEK - странен звук при палене на незагрят студен мотор

Мнениеот l0v3r90 » Чет 10 авг 2017 9:41


Все още не мога да го хвана, два пъти паля на студено мотора, преседял цял ден непален и не се появява това виене. Ще го издебна и ще пиша отново :confused



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта