Голф 4 1.6 16v aus Въпрос за настройки на егр

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.6 16v aus Въпрос за настройки на егр

Мнениеот gddbg » Съб 12 авг 2017 13:59


Здравейте, тъй като съм затапил егра си поради факта ,че колата беше много умряла при тръгване от място т.е. в ниските обороти искам да попитам възможно ли е да намаля стойностите които изисква мап датчика за изгорели газове ,за да спре да ми светва чека поради не достатъчно отчетени такива. До колкото четох из нета на тди може да го адптираш така ,че едва да работи или даже въобще като се въвеждаше някаква стойност във менюто adaptation във vcds ако не се лъжа и после се пипаше някаква друга стойност ,за нивата на въздуха като по този начин се решава проблема със светването на чека. Предполагам е възможно и за моя двигател. Пробвал съм метода с малка дупка на ламаринката ,но се усеща спада във пъргавината веднага ,а и се получава нещо като придръпване при рязко отпускане на газта което не мога да си обясня. Ако някой има някакви предложения ще се радвам да ги чуя ,че ми писна се да свети тая лампа.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1.6 16v aus Въпрос за настройки на егр

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 12 авг 2017 14:26


Почти съм сигурен,че при бензиновите двигатели не можеш софтуерно да спреш ЕГР-а.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v aus Въпрос за настройки на егр

Мнениеот gddbg » Нед 13 авг 2017 20:45


Тоест единствения вариант да не ми набива грешката е да махна ламаринката и отново да почне да се влачи при потегляне... Възможно ли е заводски да е така прецакана? Влияе ли на нещо друго затапването на егр?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта