Пробелм може би със алтернатора?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
АНДРЕСА
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 13 авг 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Пробелм може би със алтернатора?

Мнениеот АНДРЕСА » Вто 15 авг 2017 13:15


Здравейте фолцваген манияци!!И ето аз като новоизлюпен манияк прибързвайки със избора си на първа кола и спирайки се на Фолцваген бора 1.9 тди 90 коня 1999!Два дена по късно неизтрезнял още от любовта към тази стара мома измъкнал я от бардака наречен автокъща се натъквам на следните проблеми!!А ето и един от тях!На тест драйва момата се представяше добре стабилна ходова, част добро ускорение,Никакво теглене на кормилото наляво надясно.Проблема се получи по късно оставяйки я пред блока чакайки да и взема съвсем скоро транзитните номера и да я обслужа както е подобаващо за тази възрастна дама тя взе да ми създава проблеми!Акулуматорът е нов 2017 закупен преди два месеца със гаранционна карта!Но ето един ден качвайки се и решил да припаля двигателя и да видя как звучи взеха да се получават проблеми.Появи се светещата червено лампичка на акулуматора колата не искаше да запали!!А леко по леко нещата се влошаваха на моменти светлините във колата не искаха да се включват радиото също спираше докато накрая едвам успях да си затворя електрическите стъкла!Попрочетох това онова и стигнах до извода че един от проблемите най вероятно е във динамото така наречения алтернатор!!Сега по специално ме интерсува скъп ли е ремонта на това чудо и във най добрия и лош случай колко ще ми излезе със труда?Както казах проблема съм сигурен че не е във акулуматора прегледах добре клемите са добре свързани!Утре едно приятелче ще идва да правиме замервания и оттам на сервиз дано васичко мине добре и да не ме одерат много!




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пробелм може би със алтернатора?

Мнениеот radotom » Вто 15 авг 2017 15:40




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Пробелм може би със алтернатора?

Мнениеот ktamen » Вто 15 авг 2017 16:25


Първо цъкни на горния линк, който ти е дал колегата и си оправи темата по правилата щото ще замине в кошчето.
Проблемът ти може да е някаква утечка, а не задължително проблем с алтернатора. Съдейки по твърде поетичния ти пост силно се съмнявам, че имаш шанс да си оправиш проблема без посещение в сервиз. Ама все пак..........
Купи си мултицет за 5лв. Запали колата на място и измери напрежението на клемите на акумулатора и на клемите на алтернатора, после включи фаровете и повтори измерванията. И напиши четирите числа тук.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пробелм може би със алтернатора?

Мнениеот kris11 » Вто 15 авг 2017 16:55


аларма или незаспиваш "некомфортен" модул поради някое бъгаво микроключе в някоя от бравите по портите.
Като си купиш мултицет и се научиш да работиш с него , след като измериш напрежението на зареждане , вземи и измери и консумацията в покой , но чакаш поне 30-40 мин.Консумацията спада на 2 стъпки първо при заключване и след споменатото време , ако няма неспяш модул Напиши каква е консумацията след указ. време.


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Пробелм може би със алтернатора?

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Вто 15 авг 2017 17:22


Карам същия автомобил и на втория ден от покупката нямаше грам ток . Оказа се че машинката за отваряне на багажника е дала на късо . Оправих я и няколко години няма проблеми.Без да те плаша се подготви за доста изненади докато всичко влезе в норми. Пожелавам много безаварийни километри.


АНДРЕСА
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 13 авг 2017 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Пробелм може би със алтернатора?

Мнениеот АНДРЕСА » Вто 15 авг 2017 18:17


Мерси за съветите!!Едва ли е от багажника а иначе наистина мисля че се губи някъд ток по веригата!Ще я закарам на сервиз при всички положения!!Колкото до мултицета тези от 5лв не мисля че са много точни и най удачният вариант!За да запаля колата първо трябва да заредя акулуматора което ще направи едно приятелче утре!Алармата на колата наистина има вариант да е направила поразиите както и сд то което ползвам!При опит за запалване запремигва таблото и се чува нещо като просмукване и заключване от стъклата на колата!!Луда работа после във зависимист колко е тока се включва или не сд то!


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пробелм може би със алтернатора?

Мнениеот radotom » Вто 15 авг 2017 19:31


Знам, че се повтарям, амааа...
radotom написа:http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=5&t=352508



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта