Vw golf V проблем със скоростния лост

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
chaikich
Автомобил: Vw голф 5 2000 кубика 140 коня
Двигател: Помпа дюза BKD 2004

Vw golf V проблем със скоростния лост

Мнениеот chaikich » Съб 30 сеп 2017 18:52

Здравейте, имам следния проблем:

След смяна на демферен маховик със твърд ( смених целия комплект плюс лагер помпата), всичко беше наред до скоро. Сега на моменти всичко си е наред но на моменти в спряло положение при включен двигател просто не мога да вкарам нито една скорост или пък не мога първа втора но пък мога някоя от горните. В изгасено състояние Абсолютно без проблем влизат скоростите. В допълнение споделям че няма абсолютно никакви вибрации във скоростния лост при включен двигател нито има някакви луфтове по него. Всичко е перфектно с изключени на тоя избирателен принцип когато си решава да не влизат тея скорости. Но веднъж влезе ли вече няма проблем до следващия път когато спреш на едно място. Никакви шумове или хъркания не се чуват. Моля някой да даде мнение защото ми писна с тая кола а в интерес на истината всичко друго и е перфектно във всяка насока. Лек ден

Потребителски аватар
atanasovbg
Автомобил:
Двигател:

Re: Vw golf V проблем със скоростния лост

Мнениеот atanasovbg » Съб 30 сеп 2017 22:02

Хм...аз от месец имам голф 5, бензин, но и на мен ми направи впечатление, че понякога първа или задна влизат от два три опита...не знам на какво се дължи, но леко ме притеснява това

nikname
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE

Мнениеот nikname » Съб 30 сеп 2017 22:30

Първо бих проверил настройката на жилата.
Има в ютуба цял клип за настройка на тях,не е сложно.Проверете и нивото на маслото в кутиите,ако е понамаляло да се долее до нужното ниво.Понякога проблем се появява и в механизма на самия ск.лост...има едни пластмасови втулки които се разбиват и се получава луфт и се влошава движението.Ремонта им е много труден и са на такова място,че ти се идва да се откажеш. :biggrin
Много са нещата,но бих почнал от тях.
По сложните са вече самите помпи,обезвъздушаването им и тн....

chaikich
Автомобил: Vw голф 5 2000 кубика 140 коня
Двигател: Помпа дюза BKD 2004

Мнениеот chaikich » Нед 01 окт 2017 22:12

Здр nickname, жилата са проверени и всичко е наред с тях, маслото в кутията е сменено също. Днес я карах до аспарухово и обратно като съм карал най много до 4 скорост с 50-60 км/ч. Проблем нямах. На връщане вдигнах малко скорост. Ще кажеш че ако караш малко по бързо и започва да не влиза скоростния лост . Пак казвам не влиза понякога само докато си спрял с включен ДВГ. С две думи карам ли много бавно и да изчаквам абсолютно да е спряла колата и като флегма да вкарам първа е Ок всичко. Пусна ли малко бързина в действията си и се започва едно търсене къде ми са скоростите а влезе ли веднъж докато колата се движи с половин пръст много лесно можеш да сменяш всяка скорост. За тея пластмасови втулки съм чувал както и за синхронизатор , сега чувам и за тея помпи. Мисля че е едно от тея неща понеже съединител жила масла ново е.

Върни се в “Golf”