Проблем със лампата на маслото и зумера - VW Golf 3 1.8 ABS

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
zak-64
Мнения: 140
Регистриран на: Пон 27 юли 2009 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tytrakan

Проблем със лампата на маслото и зумера - VW Golf 3 1.8 ABS

Мнениеот zak-64 » Пет 22 сеп 2017 16:59


Здравейте колеги ! Колата е Голф 3 1.8 90 к. ABS. Имам следния проблем. Като надвиша 2150 оборота и светва лампата за маслото и зумера почва да пищи, но като подам газ и се оправя. От какво може да е проблема. Може ли да е от километража понеже не ми показва километрите, сигурно нещо със платката има проблем. Дали ако го сменя със читав ще се оправи. Проверил съм налягането на маслото при загряло масло и е във нормите заради това изключвам да е от помпата. Датчика съм сменил само единия за високите обороти и него го изключвам, самото масло и него изключвам, защото със същото масло е и на бащата колата и проблем няма тоест не е и от него. Не ми се ще да проверявам основните и биелните лагери, че си е голяма играчка там. Някоя ако се сеща откъде другаде може да го прави проблема бих се радвал да сподели и дали ако сменя километража ще се оправи или да сменя и датчика за ниските обороти ама то за да е и от него не трябва ли и при ниските обороти да прави същото. Интересно е, че като подам газ тоест като надвиша 2150 оборота и се оправя и да отбележа, че не го прави постоянно. Колата я карам така вече 2 месеца. Интересното е, че преди го правеше постоянно, тоест и да подам газ не се оправяше. Свалих главата и я почистих, смених пружините на клапаните и сега като подам газ и се оправя. Ако някой го е имал този проблем и го е решил бих се радвал да сподели.




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта