Проблем обороти Bora 1.6 16v AUS ( изчистен дросел и проблема си остана )

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
masterled
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 25 сеп 2017 15:39
Автомобил:
Двигател:

Проблем обороти Bora 1.6 16v AUS ( изчистен дросел и проблема си остана )

Мнениеот masterled » Пон 25 сеп 2017 17:19


Здравейте колеги, преди две седмици станах собственик на Vw Bora 1.6 16v AUS мотор. Имам няколко проблема, но ще започна с това, което ме притеснява най много, оборотите при загрял двигател се колебаят, при студен всичко е ок ( около 1100 оборота стабилни ). А и оборотите при загрял двигател варират между 600 и 750. Днес свалих дросела и го изчистих, имаше доста боклук по него, стана като нов, сложих го и адаптирах дросела. Врътнах едно кръгче ( около 5-6 километра ), но подобрения никакви, всичко си е както беше, оборотите играят. Ще съм ви много благодарен ако споделите вашия опит и да изкажете мнение, поздрави.
Само да вметна, защото четох че може и да е от температурния датчик, при мен като запаля колата и от време на време стрелката на таблото от 90 градуса пада до минимум и след 2-3 минути си отива на мястото, това го прави веднъж, два пъти 10-15 минути след като се запали двигателя.




gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем обороти Bora 1.6 16v AUS ( изчистен дросел и проблема си остана )

Мнениеот gddbg » Сря 27 сеп 2017 16:27


Виж да не смуче от някъде въздух. За да го адаптираш ти трябват ваг ком и кабел. Някой казват ,че сам се адаптирвал ама ще пише ли из интернет как става. Виж за грешки. За температурния освен да го смениш ,остава да го замериш ама от опит си е много трудно щото мястото е много неудобно, а да го сваляш, че да го замерваш... Не са скъпи по принцип. Има вероятност и самата клапа да заминава вече и за това да играе постоянно. Моята като запали и след 10сек работа по някога почва да играе клапата е така от нищото ама си оправя оборотите след малко. На моменти едва едва да огасне. Така и не се разбра от какво е, и защо го прави.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], s7151kv, Svetlix и 207 госта